Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Honnan tudom, hogy a "hegyi...

Honnan tudom, hogy a "hegyi kristály", amit vettem nem üveg, hanem igazi?

Figyelt kérdés
Súly, fénytörés, alak, tisztaság, stb?

2014. febr. 15. 15:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szia. Rakd bele egy pohar vizbe. Ha alig eszreveheto akkor igazi. Tehat 'beleolvad' szinte.
2014. febr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

A hegyi kristálynak keménysége 7, míg az üvegnek 6. (Mohs-skála.

Súly: van egy teljesen ugyanolyan üveged, mert akkor össze tudnád hasonlítani. Gondolom nincs. Akkor ez kilőve.


fénytörés: Azokat a hegyikristályokat, melyeknek természetes úton keletkezett finom repedései, a beléjük hatolt igen vékony levegőréteg okozta interferencia folytán szivárványszínt játszanak, írisz- vagy szivárvány-kvarcoknak nevezik. Ennek ellenére nem mindegyik hegyikristály szivárványozik.

Alak: Az üveget is tudják úgy csiszolni, mint a hegyikristályt, ráadásul mindjettőnek kagylós törése van.


Tisztaság: A hegyikristályokban előfordulhatnak zárványok.


Ajánlom a wikipédiát, az jobban elmagyarázza mint én.

2014. febr. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Első válaszadó: Szerintem az üveg is így fog viselkedni, mert a hegyikristállyal azonos a törésmutatója.
2014. febr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szia Utolso! Ezt szakiktol hallottam. Kiprobaltam es mukodott. Lehet kristalya valogatja.. :-) Vagy csak azzal szerencsem volt ugymond. :-)
2014. febr. 15. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor jó. :D Végül is amikor tisztítottam, nekem is eltűnt, csak hát ugye megegyezik az üveg törésmutatójával. Amúgy emiatt is tűnik el: a hegyikristály törésmuatója megegyezi a vízével.
2014. febr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A vizes dolog nem jó, mert a beszerzett kristály(?) nem tiszta.
2014. febr. 15. 17:50
 7/13 anonim ***** válasza:

De miért az ezotériához írtad? Az ásványok gyógyítóképessége miatt?

Na mindegy, a lényeg: a szenny nem fog eltűnni. Ha a tiszta eltűnik, akkor jó.

2014. febr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Hova máshova? Melyik kategóriába tehettem volna?
2014. febr. 15. 18:21
 9/13 anonim ***** válasza:
Tudomány. De tényleg az ásványok gyógyítóképessége miatt írtad? Én sokáig hordtam magamnál hegyikristályt. Az tuti, hogy az volt, mert Telkibányában találtam.
2014. febr. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Itt egy részletes leírás a hegyikristályról:

[link]

Amit az asztro-izékben mutogatnak, az soha nem volt hegyikristály. Az igazi hegyikristálynak sincs varázsereje.

2014. febr. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!