Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szkeptikusok, ti tiszteltek...

Szkeptikusok, ti tiszteltek bennünket ezotérikusokat?

Figyelt kérdés
2014. febr. 23. 21:19
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%

Az ezotériát, mint teljességgel bizonyíthatatlan babonát nem.


Ettől még az embert lehet tisztelni.

2014. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
31%

Miért kellene olyan valakiket tisztelni, akik nem tudjak logikusan gondolkodni, nem tudnak érveli, értelmetlen fantazmagóriákban hisznek...


Emberileg lehet, hogy tisztelném az egyik vagy másik valakit, de azért nem, mert ezotérikus!

2014. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
37%
Tisztelünk, de nem szeretünk.
2014. febr. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
96%
Azokat az embereket tudom tisztelni, akik képesek azt a tényt elfogadni hogy vannak emberek akiknek nem egyezik a véleményük velük. Ez az ezosokról borzasztó ritkán mondható el.
2014. febr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Én azoknak az embereknek adom meg a tiszteletet, akik nekem is megadják azt nem tudom, hogy tisztelem-e az ezotériát vagy sem a kérdéstől függ vagy a kérdezőtől.
2014. febr. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

A ritka kivételeket, azokat, akik valóban tudják, miről beszélnek, képesek értelmes módon érveket cserélni, képesek elismerni, ha tévednek és képesek egynél több nézőpont létezését is elfogadni, azokat tisztelem. De ez ritka, mint a fehér holló, ezerből egy.


A maradék 99,9%-ot cseppet sem tisztelem, vagy legalábbis nem amiatt, hogy ezoterikus. De alapvetően ez nem az ezotéria miatt van, hanem a velejárói miatt: a logikátlanság, az elvakultság, a részrehajlás, a tudatlanság, a személyeskedés miatt.

2014. febr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
Nem azért tisztelem az embert, mert hisz valamiben.. Attól, hogy "ezotérikus" vagy még nem foglak se jobban se kevésbé tiszelni..
2014. febr. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
96%
Vannak bunkó ezósok, akik szerint aki más véleményen van, az csőlátású/ostoba/alulképzett/szűk látókörű, stb. És ez az EGYTLEN érvük. Na, velük szívesen játszanék Jeanne d'Arcosat. A normálisakat pedig normálisként kezelem(kivéve akik elítélnek valakit egy meglátás miatt).
2014. febr. 24. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező!


tisztellek, és tiszteletben tartom a véleményedet, csak nem hiszek benne, a következő miatt:


az ezotéria egy görög eredetű szó, eredetileg a klasszikus görög hitvilágban egy görög templom azon részét jelentette, amibe csak a beavatott papok mehettek, és csak beavatott szertartásokat végeztek és erről nem beszéltek, templom nyilvános része az egzoteria volt


minden vallásnak van egzoter és ezoter szintje, vagyis van egy közismert oldala, és van egy beavatottaknak szóló, titkos oldala is, a beavatottságot pedig nem mindenki kapja meg, hanem erkölcsi és szellemi fejlettséget igényel, ha ez nincs meg, téged senki nem fog beavatni


amit manapság ezotériának hívunk az szimplán üzleti vállalkozás, ami egy vásárlói keresetet elégít ki, semmi köze egy vallás ezoter szintjeihez.


Én biztos vagyok benne, hogy aki boszorkánysággal, szellemlátással, jóslással vagy bármilyen hasonlóval foglalkozik, az el is hiszi, hogy igaz amit tesz, és semmi rossz szándék nincs benne. A baj az, hogy eleve kóklertől tanulta, kókler ő maga is, így nem is működik.


Szóval azt a jelenséget, hogy emberek ilyenekkel foglalkoznak, inkább a szürke, ünneptelen és kultuszmentes modern élet tünetének tartom. Az ezotéria gyakorlását pedig egy pótcselekvésnek.

2014. febr. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
14%
Nem tisztelnek, mert nem tudják miről beszélsz, amikor az ezotériáról szólsz . A legtöbb ember meg olyan, mint az ősember, ha valamit nem ért megpróbálja szétzúzni (vagyis ebben az esetben lejáratni és kerülni) :-)
2014. febr. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!