Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Spirituálisan felébredtek...

Spirituálisan felébredtek vagy ébredezők, ill. természetfelettit mint valóságot elfogadó emberek, titeket mi indított arra, hogy ne legyetek többé szkeptikusok és hogy fel nyíljon a szemetek, hogy nem csak az a világ létezik, "amit látunk"?

Figyelt kérdés
Én sem vagyok szkeptikus, engem egy szellem megpillantása és a tudomány határmezsgyéi változtattak meg... Illetve mindig is volt a vallásokkal és a spiritualitással kapcsolatban kielégithetetlen kiváncsiságaim. Ti is megoszthatnátok ezeket az okokat ill. ha van érdekes történetek azt is... Aki pedig SZKEPTIKUSként válaszol, meséljen olyan történetet vagy indokolja hogy miért az...

2014. febr. 9. 01:06
1 2 3 4
 1/34 Laylah ***** válasza:
88%
Egyszerűen ilyen vagyok, ilyennek születtem. Nekem valahogy természetes volt mindig ez az egész, szóval nem térített meg semmi és senki, csak megerősítették a tapasztalatok. Egyébként természetfeletti nincsen, természeti van. :)
2014. febr. 9. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 Ráhel11 ***** válasza:
69%

Sziasztok!


Lylah-nak igaza van... egyszerűen ilyennek születsz.. hogy miért? Mert valószínűleg leéltél már néhány életet, és a begyűjtött tapasztalatok mennyisége vagy minősége most kezd "felébredni" benned. Én amúgy nagyon sokáig elnyomtam, főleg a párkapcsolati évek alatt, azután a szakítás letaszított, és a vallásba menekültem... de voltak kérdéseim, amikre sem a Biblia sem a papok nem tudták a választ, de tudta valaki, aki aztán a Mesterem lett.


Jelenleg szellemgyógyászként dolgozom, hát, ide küldött az Ég. :D :D :D


Üdv:


Ráhel

2014. febr. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
A szellemgyógyász az öreg, beteg, vagy sebesült szellemeket gyógyítja?
2014. febr. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Előzőnek: én ugy tudom, a szellemgyógyász még élő embereket gyógyít:)

Csakhogy a betegséget nem a fizikai szinten, hanem a szellemin kezeli...

2014. febr. 9. 09:08
 5/34 feher.farkas@tihi ***** válasza:
100%
Kb 9 eves lehettem mikor a haverommal videoztunk. A videon megjelent egy erdekes halvany dolog. Akkor meg tapasztalatlanok voltunk es nagyon befostunk. Es most itt vagyok meg mindig gyerek de mar 11 eves es a hazunkat kutatjuk hogy mi tortenhetett. Ha akarod privatban meg meselek
2014. febr. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
72%

A szkeptikusság nem élményektől függ. Főleg, mivel a szkeptikusoknak van annyi eszük, hogy tudják, az érzékszerveink sokszor csalatkoznak. Azt pedig kijelenteni, hogy csak az ezoterikusok járnal nyitott szemmel a világban, eléggé nagyképűség. Főleg, mivel a szkeptikusság nem zárja ki azt, hogy valaki hisz az ezotériában. A szkeptikus szó a görög szkepteszhai, vagyis megfontolt, körültekintő szóból ered. A fogalma szerint pedig az szkeptikus, aki nem hisz el mindent, hanem utánajár a dolgoknak, és megpróbál hivatalos, és objektív források alapján dönteni. Példának okáért az, ha a valaki a paranormal.hu-t forrásnak tekinti, téved. Ott rendszeresen vannak tévedések, például nemegyszer adnak nem létező tudúsok szájába kijelentéseket. Vagy létező tudósok számára nem létező szólásokat(mintha a szólások egyébként döntők lennének tudományos vitákban). De a Wikipédia sem a legjobb forrás(érdemes ott a Források címszónál keresgélni OBJEKTÍV honlapokat, könyveket, dokumentumokat), mert akárki szabadon szerkesztheti, és gyakran nem adnak forrásmegjelöléseket.

De hogy a szkeptikusokhoz(rosszul használt) címzett kérdésre válaszoljak: Szkeptikusságom az enyhe emberutálatomból ered. Már gyerekként ki nem állhattam a környezetszennyezést, a bioszféra írtását, a politikát(teljes egészében, nem pedig valamelyik párt miatt), és úgy az emberek átlagos természetét. Emiatt kételkedni kezdtem abban, amit az emberek mondtak nekem, de ekkor megismertem a tudományos kutatások mibenlétét. Ezeknek kezdtem utánanézni, és ilyen dolgok alapján felállítani a világképem. Ha már a világképemnél tartunk, megjegyezném, hogy a mai tudomány annak ellenére, hogy fejlettnek tűnik, világszinten nézve még egész fejletlen, és emiatt a világképem nem teljes(ahogy az igazi szkeptikus világképe sohasem lehet teljes, hiszen senki sem tudhat mindent, de ez már egy másik dolog), de én megelégszem azzl, amit egyenlőre a világról tudunk. Viszont ha valami új elméletet, feltételezést, vagy egy ténynek mondott dolgot látok, megpróbálom megtalálni a forrásait, és az mellette és az ellene szóló érveket. Ezek alapján foglalok állást az egyik vagy a másik oldalon.

névte2en

2014. febr. 9. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:
A szkeptikusság szerintem nem mindenkinél jelenti ugyanazt. Én mondjuk másra gondoltam mint te. Valaki olyan szkeptikus, hogy csak a materiális dolgokat fogadja el, mint létezőt. Én itt most ezekre a földhözragadt emberekre gondoltam, akik sokszor még a tudományban is a konzervatív ágat képviselik és ezzel hátráltatják annak fejlődését. Tehát helyesebb lett volna azt irnom hogy materialisták, mert én is szelektálom az infókat, utánanézek a dolgoknak rengeteg helyen, én is mérlegelem az objektivitást. De mielőtt nem láttam szellemet, anyám azt nevelte belém hogy pl. szellemek nem léteznek és én ezt is gondoltam. De amikor rájön az ember hogy sok esetre nincs ésszerű magyarázat, többet is elhisz, mint ami "tuti biztos". Persze az egészséges szkepticizmus jó ha van, hogy nehogy mindent fejetlenül benyeljünk.
2014. febr. 9. 14:40
 8/34 anonim ***** válasza:
59%

"A szkeptikusság szerintem nem mindenkinél jelenti ugyanazt."

De, mindenkinél ugyanazt jelenti. Én is mondhatom azt a vízre, hogy ez szerintem a tűz, de nem lesz igazam, mert a tűz egy másik dolog. Ezek a fogalmak egyértelműek, és nincs másik jelentésük.

Lehet, hogy a szélsőséges materialisták hátráltatják a tudományt, de az ezósok sem hírhedtek a tudomány előrevívéséről(jó, persze a középkori alkímistákat leszámítva, de ők azt sem tudták, hogy mit csinálnak)...

Látom, hogy a materializmus fogalmával sem vagy teljesen tisztában... Nincs kedvem magyarázni, tessék egy link:

[link]

"De mielőtt nem láttam szellemet, anyám azt nevelte belém hogy pl. szellemek nem léteznek és én ezt is gondoltam."

Ahogy korábban is írtam, egy szkeptikus a mai világban egyéni élmény alapján NEM foglalhat állást, mert akkor nem szkeptikus. Az, hogy szellemet látsz, még nem jelenti azt, hogy léteznek is. Ez a legtöbb ember hibája: azt hiszik, hogy tévedhetetlenek, és hisznek mindenben, amit látni vélnek. Gyakran van az, hogy az ember mindenféle arcokat fedez fel, például egy csapban, vagy egy autó elején. Ez egy vadonban kialakult ösztön miatt van, csak sajnos az emberek többsége nem képes ettől elvonatkoztatni. Márpedig aki nem teszi ezt, az nem csak hogy nem szkeptikus, hanem még könnyen átverhető, és hiszékeny is(jó, persze a vadonban ez fontos ösztön volt, de az, hogy az emberek már 9/11-nél is arcokat láttak a tornyokból felszálló füstben, egyenesen nevetséges).

"Persze az egészséges szkepticizmus jó ha van, hogy nehogy mindent fejetlenül benyeljünk."

A szkeptikusságból nincs egézségtelen szint. A szkeptikusság pont hogy az egészséges, értelmes, racionális választás a hiszékenység és a túlzott kételkedés között. Aki mindent elhisz, az nem szkeptikus. Aki mindent tagad, az nem szkeptikus. Valaki vagy szkeptikus, vagy nem. Nincs olyan, hogy "hát én félig szkeptikus vagyok, félig pedig hivő". Ez a 'szkeptikus' szó fogalmának teljes félreértelmezése.

névte2en

2014. febr. 9. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Most azt akarod hogy nyamvadt fogalmakon és definíciókon vitázzunk??? Csak ugy mondom mélyentisztelt fogalomtár-uraság, hogy a késő modernizmus kultútrelméletei szerint nem létezik olyan hogy egyértelmű szó vagy nyelv (ideális nyelv nincs), mert minden szó más-más nyelvi játékban mást jelent (lásd WITTGENSTEINI NYELVFILOZÓFIA). Arról nem tehetek h te a saját szótári definícióidhoz végletekig alkalmazkodva nem érted meg mit akarok mondani... És itt NEM (kifejezetten) az ezósokrol beszélek hanem azokrol akik a kemény-fizikai valóságon tullátnak.


Na és a jóslást, a reinkarnációs utazásokat, a testelhagyást, a telepátiát, a HIPNÓZIST, a telekinézist, az agykontrollal elérhető sikereket, az auratisztítást mivel magyarázod?? Biztos átvert az agyacskám, nem? Csak álmodtam az egészet...? És NEM EGY KÖDÖCSKÉT v. ÁRNYACSKÁT láttam hanem TELJESEN HÚSVÉR síró hangtalan öregasszonyt akinek nem volt árnyéka fényes nappal 2 m-re a konyhaablaktol a ZÁRT KAPUS UDVARON. Soha nem láttam még azt az embert de telj. élethű volt majd egy spirituális barátom ráhangolódott hogy megtudjuk szellem volt-e és ő is biztos csak tök véletlen fakadt sirva a semmitől a ráhangolódáakor...


A tudománnyal meg az a baj h az eget rengető tud. felfedezéseket CENZÚRÁZZÁK, KINEVETIK ÉS HÜLYÉNEK NÉZIK az ilyen tudósokat és kiközösitik őket (lásd Masaru Emoto, Egely György, Nikola Tesla). Mert a hivatalos tudományt is ma már azok irányírják akiknél a PÉNZ VAN, AKIKNÉL A VILÁGURALOM ÉS PERSZE H NEM HAGYJÁK HOGY FELÉBREDJÜNK.

2014. febr. 9. 22:13
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
Engem egy nagyon mély lelki gödör indított el. Akkor választottam az öngyilkosság és egy új, teljesen más élet közt.
2014. febr. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!