Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi van akkor ha valójában az...

Mi van akkor ha valójában az álomvilág az igazi valóság és az élet az álom?

Figyelt kérdés

A paradoxon benne pont az hogy épp az élet nem tűnik úgy mintha álom lenne hanem elsődleges valóság.

Mi van ha ez az egész lét egy konstruktív globális álomkomplexum???


2014. febr. 27. 21:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Igazából én nem örülnék neki,de ne érts félre,a valóságot sem szeretem.Amúgy én is sokat gondolkodtam már ezen.
2014. febr. 27. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
hát, nekem mindegy :D főleg ha tudatosn is jelen lehetsz mindkettőben
2014. febr. 27. 21:25
 3/15 anonim ***** válasza:
Az élet az legalább közös, az álomvilágba viszont csak te vagy. Ha feltételezzük hogy vmi van az élet mögött, akkor az biztos Isten álomvilága lehet ami meghatározza és irányitja a valóságot.
2014. febr. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
érdekes elmélet :-)
2014. febr. 28. 11:50
 5/15 Firedoom ***** válasza:

Hát ha éled az álmod, és álmodod az életed...

Ez egy olyan kérdés amit senki nem tud megválaszolni. Az emberek nézőpontja nagyon sok mindenben megegyezik, tisztelet a megmaradt kevés gondolkodónak.

Ezzel a kérdéssel te nem az álomra, hanem a valóságra kérdeztél rá. Mi a valóság? Amit a mi korlátolt elménk felfoghat.

2014. febr. 28. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Még egy ötlet: a valóságok egymásra épülnek.

A mostani életedben az álom álomvilág.

Egy fejlettebb, tágabb tudatszinten a mostani életed az álomvilág. És így tovább. Nagyon is lehetséges.

2014. febr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Firedoom ***** válasza:
Az elozo jol meghatarozta, fizikailag is bizonyitott.
2014. febr. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
uristan ha belegondolok ebbe nagyon bele lehet bonyolodni. es az agyunk annyira korlatot hogy ezt keptelen megerteni... es ez meg csak az alom... es akkor meg a halálról nem is beszeltunk...
2014. febr. 28. 22:09
 9/15 anonim ***** válasza:

Ezt már Lao-ce is kérdezte sok ezer éve :)

Én is gondolkoztam már ezen, mert néha az álmaim iszonyatosan valóságosnak hatnak.

Igazából az különbözteti meg a kettőt, hogy a valóságban van folytonosság, vagyis az álomból oda ébredsz fel, ahol elaludtál (jó esetben :D), és folytatódik az életed.

És valóban van olyan elmélet, hogy az élet is egy álom, csak nagyobb kaliberű :) Hogy Isten álmodja az egész univerzumot. :) És ugyanúgy teremt minket, mint egy regényíró a szereplőit...

2014. márc. 1. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

honnan vagy olyan biztos benne hogy az álom nem ugyanott folytatódik ahol előzőleg abbahagytad? :) elvégre csak kis töredékére emlékszünk azoknak.

annyira izgalmas ez a téma és annyian nem foglalkoznk vele.

képzeljétek, egyszer pl. egy "ázsiai beütésű" idegennel beszélgettem álmomban egy nagyon jót, azt mondta hogy tőlünk harminc fényévnyire laknak :D

2014. márc. 2. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!