Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért van az ha ezotériáról...

Miért van az ha ezotériáról olvasok akkor félni kezdek?

Figyelt kérdés
És az jó ha próbálom legyőzni a félelmemet ez iránt?

2014. márc. 6. 21:39
 1/10 anonim ***** válasza:
14%
Beszari vagy.
2014. márc. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%
Bennem is félelmet kelt, hogy ezt a sok baromságot egy csomó ember el is hiszi...
2014. márc. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Talán azért, mert keresel valamit, de nem azt olvasod, amire tényleg szükséged van... Ha félsz tőle, vagy még korai, vagy csak simán nem az a téma való neked. Mindenesetre, ha a vágyad valódi, a tüzed kiolthatatlan, akkor előbb-utóbb a kezed ügyébe fog akadni, amit keresel. Az ezotéria bizonyos kategóriáitól nekem is feláll a szőröm, meg van, hogy egy ideig rendesen aludni se birok, ha olyan témába mászok, amibe nekem nem kellene, de olyankor visszakanyarodok azokhoz, amik nekem valók, és amik nekem valóban lényegesek. Az, hogy félsz az ezotéria bizonyos témáitól, nem jelenti, hogy "kevés" vagy. Ennek sok oka lehet, mindenesetre bízd magad a kijelölt útra, ellenkezni felesleges... Majd ráakadsz arra, ami neked kell. Ha szükséges lesz. Ami téma meg rosszat vált ki belőled, és te nem érzed szükségét, ne erőltesd. Attól még, hogy erőszakolod magad, meg "megpróbálod legyőzni a félelmed", nem haladsz sehova. Az élet nem lóverseny. Jelek meg vannak, előbb utóbb megtanulja megérteni az ember, hogy mivel mit akar neki üzenni az élet.
2014. márc. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Ja, amúgy az "ezotéria" szerintem díszdobozba csomagolt giccs... Lehet valami vallás vagy irányzat, iskola, nézet felé kellene kanyarodni. Az ezotériát meg hagyjuk... Annak nem sok értelme, ha valaki tényleg keresni szeretne valamit.
2014. márc. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
3. válaszolónak igaza van, keresek valamit, de mindig máshol kötök ki, mert az a dolog is érdekel, de aztán meglátok egy "vicces kérdést" amibe belenézek és ott ha bővebben kifejti már kezdek kicsit parázni, ha olyan a téma
2014. márc. 7. 15:31
 6/10 anonim ***** válasza:
szia velem is ez szokott lenni pedig nem vagyok beszari :D érdekel az ezotéri és a szellemvilág, és mikor olvasok róla kicsit néha én is megijedek
2014. márc. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. kérdező, elsőnek nézd meg papaji - hagyj fel a kereséssel c. 4részes videóját youtubeon, aztán olvasd el sri ramana maharshi - tudatos halhatatlanság c köntvét, meg utána mondjuk nisargadatta maharaj - én az vagyok c könyvét. ettől a 3 személytől bármit, videót, könyvet... a könyvek nagy része megvan neten is magyarul pdf-ben,ilyen-olyan t.rroentoldalakon pl... ha nincs módodban úgy hozzájukférni, meg birod rendelni őket a filosz.hu-n. de a sorrendet tratsd be. papaji-videó, maharsi-könyv.. ez a kettő kötelező. nisargadattától még most kezdek majd olvasni, tőle azért nem tudok biztos könyvet ajánlani, de ha lényeges dolgokról akarsz hallani, ez a 3 ember a legfontosabb, akiket találhatsz. papaji egy jószívű öreg, maharsi egy pofonegyszerű, kedves ember, nisargadatta meg egy nagyon nagy arc, és pofátlanul őszinte.
2014. márc. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es választ szerintem ne fogadd meg! Papaji (fehérbőrű és belsőbb) tanítványai olyanok, mint az üres sírok.

Kivitték őket rendesen a pusztába.

2014. máj. 29. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nisargadatta pl. a fotón is úgy néz ki, mint egy tébolyodott.

Ezek azért jelek, melyeken érdemes (lenne) elgondolkodni.

...

2014. máj. 29. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

[link]


-Mikor ezeket a "mestereket" látom, akkor szoktam félig viccesen mondani, hogy "beállok zsidónak". :-)

Döbbenet számomra, hogy milyen mértékben képesek elhagyni az értelmet (ezek a mesterek). :-)

2014. máj. 29. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!