Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Honnan tudod, hogy önmagad...

Honnan tudod, hogy önmagad vagy-e? Lehetünk-e teljesen önmagunk?

Figyelt kérdés

#Isten #igazság #önismeret #gnothi seauton
2014. márc. 20. 13:03
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
ezen a kérdésen való elmerengés, sajnos előrevetíti a skizofrénia kezdődő jeleit.
2014. márc. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Meglehet. :) Kár, hogy nem válaszoltál.
2014. márc. 20. 13:22
 3/9 anonim ***** válasza:

Mit értesz az alatt, hogy "teljesen önmagunk"?

Milyen az, amikor nem vagy teljesen önmagad?

2014. márc. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy ki mivel azonosítja önmagát az egyéni tudatszinttől függ. Vannak akik az egójuk által játszott szerepekkel azonosulnak, és azt tartják önmaguknak.

Feltételezve, hogy te nem az egóddal azonosítod önmagad, úgy kerülhetsz közelebb végső önmagadhoz ha teljesen átadod magadat a létezésnek, elmédet megszabadítod minden gondolattól.

2014. márc. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szoktunk beszélgetni magammal. Mind azt mondják ők az igazi én, de én tudom hogy én és nem ők.
2014. márc. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én biztos, hogy önmagam vagyok, Schwarz ezredes is mondta.
2014. márc. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ahogy öregszem egyre inkább az vagyok, már nem érdekelnek a látszatok.
2014. márc. 20. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Onnan tudom. hogy az előbb megkérdeztem magamat és igennel válaszoltam amúgyis én bízok magamban legalábbis remélem, hogy nem hazudtam, mert akkor szakítok önmagammal hiszen, ha magamban nem tudok bízni akkor kiben a 40 éves szomszéd marikában, aki perverzesen néz rám? Na azt már nem én bízok magamban és kész.:DDD
2014. márc. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Onnan tudod,hogy nagyon jól érzed magad a bőrödben,számos erényeddel és hibáiddal egyött,nem érzel megfelelési kényszert más ember irányába csak azért,hogy elfogadjonak.
2014. márc. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!