Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mitt kérdeznétek egy reformátu...

Tomi1199 kérdése:

Mitt kérdeznétek egy református lelkésztől, a kételkedésről?

Figyelt kérdés
Egy műsort fogok csinálni és arra kell.

2014. márc. 27. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajat eletebol mondana peldat arra az esetre, amikor ketelkedett ?

Mik a ketelkedes pozitiv es negativ oldalai?

On szerint a ketelkedes jo vagy rossz dolog ? (Egyik se.)

Szabad egy hivonek ketelkednie ? (Igen!)


(Zarojelben a valaszaim.)

2014. márc. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nagyon régóta fel szerettem volna tenni kérdéseimet egy vallási személnek, de eddig még nem volt szerencsém. Az igazat megvalva sztem kiátkoznának.:)

A kérdésed többféleképpen is értelmezhető. A kétkedésről mint általában, vagy a vallásban való kétkedésről, esetleg isten szeretetének megtalálásában való kétkedésről?

Sok minden jut eszembe, ami nem teljesen világos. (számomra)

-Ha Ádám és Éva volt az első ember a földön, akkor Káin kit vett el feleségül? Mert hát vagy voltak más asszonyok is, vagy volt egy kis családi buli. De ez esetben mindnyájan egy nagy vérfertőzés eredményei vagyunk. :)

-Káin, miután megölte Ábelt, elmenekült otthonról. Felkereste egy angyal, és megjelölte, hogy senki kárt ne tehessen benne. De kérdem én, ki thetne kárt, mikor nincs senki, csak a két öreg szülő. Akik ha kárt tennének benne, kihalna az emberiség.

-A tízparancsolat egyik parancsolata: "Ne ölj." A zsidók az ígéret földje felé vezető göröngyös útjuk során több várost foglaltak el, raboltak ki, lakosságát lemészárolták. Ez mi volt? Isten nem látta? De hát Isten mindent lát. Vagy látta, de kivételt tett a zsidóknak? De hát Isten előtt mindenki egyelő. Vagy a tízparancsolat csak a zsidókra vonatkozik? (csak akkor bűn, ha zsidó zsidót öl meg?) De hát miféle igazság ez.

-Hogyan értelmezi Ezékiel látomását a Tüzes szekérről-kerekekről-boltívekről-szemekről-lényekről egy isteni trónussal keveredve.

-Kik a bibliában leírt Elóhimok, istenfiak? Vagy a bibliának csak egy része igaz, a többit nem kell komolyan venni? De akkor ki dönti el, hogy melyik az igaz? Ha ezek nem léteznek, akkor lehet, hogy isten sem jelent meg több prófétának, hanem csak túl sok füvet legeltek?

-Hogyan egyezteti össze a többi bolygót, világot, csillagot azzal az elvvel, hogy isten teremtette ezeket.

-A kereszténység szerint, csak úgy nyerhetjük meg bűneinknek bocsánatát, testünknek feltámadását, és az örök életet, ha Istenhez hűek maradunk, szeretjük, megbánjuk bűneinket. Tehát aki nem teszi meg ezeket az szükségszerűen nem kerülhet erre a csodálatos helyre végítéletkor-elkárhozik, pokolba jut. De mi van a más vallásúakkal? Pl a muzulmánokkal, Ők pokolra jutnak? Mert ők szerintük meg mi jutunk pokolra. o.O Akkor most vagy mindenkinek igaza van, vagy egyiknek sem. Tehát mindenki pokolra jut, akármiben hisz, mert a másik vallás ezt mondja. Vagy mindenki a "mennybe" kerül, hiszen a saját vallása ezt mondja. Akik meg egyik valláshoz sem tartoznak, azok minden poklot meg fognak járni?


Most ezek jutottak eszembe. Lehet, hogy nem ilyen választ vártál kedves kérdező, de ez az én kétkedésemnek egy része a vallásban. Lehet, hogy ezért még máglyára kerülök. :)

2014. márc. 28. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

2es: te egyáltalán elolvastad egyszer is értelmesen a Bibliát? :D

Kérdező, szerintem a kettes kérdéseit hanyagoljad, mert a lelkész lehet kinevetne, az egyes kérdései viszont nagyon jók. Igazából nem is tudnék én se mit jobbakat kérdezni.

2014. márc. 28. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak, a #2-tes válaszóló nem ismeri a Bibliát, tehát válasza figyelmen kívül hagyandó!

.

A kérdezőnek:

ahhoz, hogy ilyen kérdést bárkinek is feltegyél, meg kell határoznod a "miben kétkedés"-t!

A ref. lelkész -ha hite szilárd és az alapján él- minden nap kételkedik, mégpedig abban, hogy aki másképp vélekedik vallása kérdéseiben, annak igaza lenne!

2014. márc. 28. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2. vagyok és egy kis OFF

Bocs az offért, de kénytelen vagyok ide írni, hogy mindeni láthassa.

Miből következtettetek arra, hogy nem olvastam a bibliát? o.o

Ha ez megnyugtat titeket, akkor olvastam, igaz nem a 100%-át, de olvastam. Mert néhány évvel ezelőtt komfirmálásom előtt "viszgáznom" kellett a hit tanából, melyre igen alaposan felkészültem. Én a Bibliából készültem, sok kortársammal ellenben, aki nem. Mindegy.

Még sokkal ez előtt, amikor az egyik ilyen órán a tiszteletes, aki foglalkozott velünk, "feleltetett", hogy mondjak el egy történetet, ami otthoni olvasásra volt feladva. A történetre már pontosan nem emlékszem, de arra kristálytisztán: Volt egy rész, amit nem tudtam máskénet mondani, mint ahogy oda van írva. "Az istenfiak lakomát ültek" vagy valami ilyesmi. Hogy mit kaptam én ezért, hogy ki mertem mondani az istenfiak szót. Rögtön megkérdezte, melyik fordítást használom (Károly). Aztán kiderült, hogy a Bibliában leírtak nem szó szerint értendők. Hanem mindig úgy, ahogy a lelkész értelmezi. Ez a pont volt az, amikor kételkedni kezdtem a Bibliában, mint "igazságban". Mert akkor vagy minden igaz, ami benne van, és ez megkérdőjelezhetetlen. Vagy egy része nem igaz, de akkor a többi miért az?

"Ha jézus krisztus megváltó ereje nyerhetjük el az örök boldogságot, és hogy saját erőnkből mit teszünk az ilyen szemszögből édes mindegy". Akkor most tudunk valamit tenni üdvözülésünk elősegítésére? Nem az a probléma, hogy hogyan juthatunk el oda, hanem az, hogy akit az egész nem érdekel, mert más vallású, akkor az nem oda kerül. De a saját vallása szerint mégis egy jó helyre jut halála után.

???? Mert honnan tudhatjuk, hogy a kereszténység a többi vallás fölött áll? Ha csak 1%ig nem vagyunk benne biztosak, az már elég ahhoz, hogy meg lehessen kérdőjelezni a többi 99%-ot. Pl. A muzulmánoknak is van szent könyvük. Egy istenük van, prófétájuk van, stb.

Akkor nem Ádám és Éva volt az első ember a földön? Mert az sehol sem írja le, hogy többet teremtett volna. Megteremti az "embert" igaz, ezt lehet többesszámban is használni. De azt nem írja, hogy többet teremtett volna. Tegyük fel, hogy többet teremtett. De akkor a többi ember is bekerült a Paradicsomba? Ők is ettek a tiltott gyümölcsből? Mert erről viszont valóban nincs említés. De ha nem kerültek be, akkor eredendő bűnük sem volt, mert nem ettek a tudás fájából. Így ők még mindig abban az állapotban voltak, amilyennek Isten teremtette őket.Pont ezért nehezem hiszem, hogy bosszúszomjasak lennének, mikor Káin megölte Ábelt. Hiszen nincs okuk rá. Valószínübb, hogy befogadják. Ezzel szemben Ádám és Éva rendelkezett az emberi jellemmel. Szinte már külön fajnak számíthattak. Az egyik, mint ruha nélkül mászkáló, a réten lepkéket fogdosó, és vadszőlőn élő népcsoport, a másik mint felruházkodott, földművelő, és állattartó, testvérgyilkosi hajlamokkal rendelkező csoport. Ez a két csoport keveredhetett? Nyilvánvalóan igen, de maradhatott a tudás gyümölcsétől mentes ág is. Ezek akkor nem is bűnösök eredendően? Vagy Isten a Paradicsomon kívül élő népcsoportot is hasonlóan büntette meg, mit Ádámékat. De hiszen ők nem ettek a tiltott gyümölcsből? Isten ennyire igazságtalan lenne? Szinte koncepciósnak nevezhető perben bűnösnek mondja az amúgy ártatlan embereket? Isten tehát mégsem igazságos? Ez esetben teljesen megérteném a dühüket Ádámék iránt, hiszem miattuk lettek megfosztva a boldogságtól. Az angyalnak nemcsak Káint, de az egész Ádám familiát meg kellett volna jelölnie, hogy áldozatul ne essenek a most már "felvilágosult" népcsoport dühének.

Azt én egy szóval sem írtam, hogy az egész föld lett volna az éden. De eddig úgy gondoltam, hogy az volt az emberiség bölcsője, ahonnan kiűzettek Ádámék, és benépesítették a Földet. Hogyan?

A többihez nem szólnék hozzá, mert nem kaptam rájuk választ. :)

2014. márc. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5: legalább a privimet úgy fest elolvastad nagyjából értelmesen. Ne nevettesd már ki magadat...ha már Ádám/Éva témába van a legtöbb ellenérved olvasd el elejétől azokat az részeket, amiket kifogásolsz, és ne azt nézd, h mit nem ír és rág a szádba az Ige, hanem azt, h mit ír és logikázd ki, lehetőleg ne úgy, h egy-egy részt kiemelsz és azon lovagolsz. Persze elhiszem, h kényelmesebb, mert úgy visszaigazolhatod önmagad, de Bibliát nem így kell olvasni. Ha valóban elolvastad volna, és oda figyeltél volna, és értelmezted volna a szövegeket ilyen kérdések fel se merülnek benned az adott témában. Innét szedtük. Ennyi. Én is bocs az offért.
2014. márc. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Off

Nem én írtam azt először, hogy "Sehol nem írja, h a földön csak Ádám és Éva volt teremtve, azt írja, h az Édenbe ők voltak csak." Erre reagáltam úgy, hogy: "Mert az sehol sem írja le, hogy többet teremtett volna.". Tehát azt sem írja le, hogy csak őket teremtette, és azt sem, hogy másokat is. Azt, hogy az édenben csak ők voltak, én is elfogadom.

2014. márc. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Off: mondjuk illet volna priviben válaszolnod, vagy akkor nyiss másik topikot az adott témában. Írtam neked privit, válaszolva az előzőekre.
2014. márc. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!