Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van ennyi vallás?...

Miért van ennyi vallás? Hogyan döntik el az emberek, hogy melyikben hisznek? És végül: a vonzás törvénye valós?

Figyelt kérdés

Szépen kérem, hogy aki nem konyít a dologhoz, csak unalmában válaszol vagy nincs értelmes hozzáfűznivalója, az ne válaszoljon! Köszönöm.


A kérdést nem tudtam pontosan megfogalmazni fent. Azzal kezdeném, katolikus általános iskolába járok. Három éve vette az egyház az irányítása alá, én már azelőtt oda jártam. Minden nap imádsággal és a napi evangélium felolvasásával kezdődik, és minden héten két hittanórát tartanak. Én három-négy éve nem járok hittanórára, nem vagyok megkeresztelve, bár azelőtt, első osztálytól negyedikig katolikus hittanra jártam.

Ma elmentünk a templomban, és... Végigsírtam. Nem tudom miért, csak folyt a könnyem.

Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy van-e Isten, valóban van-e valaki, aki teremt és irányít minket.

Nagyon rossz kedvem lett, mert kavarog bennem rengeteg gondolat, nagyon bizonytalan vagyok. A barátaim és családtagjaim véleményével pedig nem jutok előrébb.

A legjobb barátnőim közül az egyik református, és elmondása szerint azért hisz Istenben, mert van a létezésére tudományos magyarázat. Ő nem szívesen keveredik vitába a másik közös barátnőnkkel, aki az Univerzum-elméletre, az úgynevezett vonzás törvényére esküszik. Állítja, hogy az istent csupán az ember teremtette magának, mert az ember az univerzumból akármit elő tud idézni a puszta gondolataival. Azt mondja, hogy a vonzás törvénye és isten egy és ugyanaz, csupán az ember elnevezte és történetet szőtt köré. A harmadik barátnőm hitgyülekezetbe jár egészen kicsi kora óta. Őket igazán nem értem. Nem tudják tolerálni a többi vallást. Olyanokat mondanak, hogy aki templomba jár, az kárhozatra jut, mert az Isten nem szereti, ha képeket és tárgyakat imád az ember. Azt állítják, hogy egyedül ők kerülnek majd a Mennyországban. Szerintem pedig ez a hitgyülekezet ugyan olyan, mint a templom, ám ők ezt szívesen cáfolgatják.

Anyukám szerint ez ember magában higgyen, ne másban, szerinte nem kell Istenben hinni (ettől függetlenül hisz a Mennyben, gyermekkorában volt elsőáldozó, bérmált is, és ha nagyon nagy baj van valakivel, imádkozik).

Erősen sátánistának bizonyuló ismerősöm is van, és olyan is, aki egy teljes mértékű Marilyn Manson rajongásból tiszta katolikus vallásra ébredt.

A legnagyobb bajom, hogy nem tudok hinni. Egyikben sem. Mindegyik szele kerülget, döntöget, de lepereg rólam. Néha már úgy érzem, hogy tudathasadásom van, mert egyszer már majdnem hiszek, máskor meg határozottan ateistának vallom magam.

Minden elmélet a másikat azzal próbálja megcáfolni, hogy ,,nincsen rá bizonyíték", és ,,csak kitalálták". Akkor melyik az, amelyik van? Ha mindegyiket kitalálták, melyik igaz? Miért próbálják azzal fenyegetni az embereket, hogy ,,Ha nem ebben hiszel, az örök kárhozatra jutsz, nem lesz örök életed..."?

Szeretnék erről véleményeket hallani. Olyanoktól is, akik hisznek, és olyanoktól is, akik már régóta küzdenek ezzel a kérdéssel.


Előre köszönöm.



2014. márc. 17. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
35%

A szerint,hogy mit ítélnek helyesnek és mit szoktak meg. Persze mivel mindenki változik és valamennyire befolyásolható,ezért az,hogy mit tart helyesnek másoktól is függ.

Sokan a választ keresik ,de szerintem sokszor inkább a vigaszt, mások egyszerűen bele nevelődtek és nem tettek fel kérdéseket. Ha neked minden ismerősöd , beleértve rokonaid is muzulmán lenne,akkor valószínű is az lennél.

2014. márc. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%

A vonzás törvénye működik, én régóta használom, de annak semmi köze a valláshoz, az nem egy vallás. Az nem mondja meg neked, hogy van e Isten, vagy sem, annak csupán annyi a lényege, hogy teremtő lény vagy, akinek a gondolataira válasz érkezik, de nem köti ki, hogy Istentől, vagy máshonnan származik a válasz, vagy épp te magad. Épp azért szokták diplomatikusan Univerzumnak nevezni ezt a felsőbb erőt, hogy mindenki eldönthesse hite szerint, hogy ez mit takar.


Az összezavarodottságoddal kapcsolatban azt tudom javasolni, hogy mindenek előtt higgadj le. Nem kötelező vallást választanod, főleg akkor nem, ha nem tudod átérezni és elfogadni teljes szíveddel. Én is így voltam vele, mint te. Én egyszerűen kialakítottam a saját értékrendemet, hitemet, azokat a dolgokat, amiket igaznak érzek. Ismerem a vallásokat, vannak barátaim, akik vallásosak, elfogadom őket és azt, hogy számukra az a helyes és természetes. Én nem félek a pokoltól és hasonlóktól, amiért nem járok templomba, vagy nem követek kimondottan egy vallást sem, mert úgy hiszem, hogyha van Isten, akkor ő látja a lelkemet, és azt, hogy tiszta, jóságos e vagy sem. Én úgy gondolom, hogy a helyes élet nem a vallási szabályok betartásában, hanem az emberségben, lelkiismeretben mutatkozik meg. Abban, hogy hogyan bánsz másokkal és magaddal, hogy képes vagy e szeretettel élni.

2014. márc. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Ezek a kérdések engem is frusztráltak, egy időben. Én arra jöttem rá, hogy ezekre nem fogok úgy sem választ kapni, ami 100%-ig biztos. Csak a frusztrációt. Ezért az agnoszticizmust választottam... [link]

Ugyan akkor történtek kisebb koromban érdekes dolgok (paranormális) ami meggyőzőt, hogy nem csupán a materialista világ létezik... (már ha nem csak hallucináltam).

Úgy hiszem, bár nem vagyok benne biztos, hogy van valami anyagon túli dolog az Univerzumban, csak a tudomány még nem elég fejlett hozzá, hogy megértse, vagy nem is fogja, mert nem fizikai "dolog". Kialakítottam magamnak egy fajta vallást, ebből, ami most itt lényegtelen...


Nekem az a tanácsom, hogy ne foglakoz ilyenekkel, mert ha van Isten nem tudod bizonyítani magadnak, ha nincs akkor meg nem tudsz mit tenni... Csak problémákat fognak okozni ezek a kérdések.

Inkább foglakoz olyan dolgokkal, amikkel képes vagy "alkotni magadból". Olvas egy jó sci-fi, fantasy stb. regényt, amibe beletudod élni magad. Kezdj el festeni, írni, természettudományt, csillagászatot tanulni, úszni stb.

A fő hogy élvezd és elenged magad.

És ha már nem lesz olyan nagy jelentősége ezeknek a kérdéseknek (mert nem olyan fontosak, de ezt majd megérted idővel), akkor ráérsz majd foglalkozni velük.

2014. márc. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%

Ahhoz képest, hogy általános iskolába jársz, jól fogalmazol! És az is korai, hogy ilyen kérdésekkel foglalkozol 

Én csak 16 éves korom környékén kezdtem ilyen keresésbe (ma 32 vagyok). Igaz Jézusnak az a mondása hogy:

„7,7 Kérjetek és adatik néktek; keressetek és találtok; zörgessetek és megnyittatik néktek.

7,8 Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.”


A vallások összehasonlításáról ajánlom Albert Schweitzer: A keresztyénség és a világvallások c. írását (ebben a könyvben: Albert Schweitzer, a gondolkodó, Református Zsinati Iroda Sajtóosztálya, 1989).


Ahogy szétnézek a világban, ezek a bonyolult és finoman összehangolt rendszerek, nem jöhettek létre maguktól, élettelen anyag, majd egyszerű sejtek intelligenciája alapján. Épp a minap néztem bele egy videóba, ebből a következő részt ajánlom (angolul van):

30:55-34:53 !!! a DNS-ről, fontos érvek vannak benne

God of Wonders

http://www.youtube.com/watch?v=vvVt4lDSPeY


A teremtett világ alapján a következőket tudhatjuk meg Istenről. Nagyon jó programozó matematikus, másrészt jó esztéta, mert szép dolgokat teremt (ld. természet, tengerek stb.).

…Egy magas intelligenciának viszont része kell, hogy legyen a magas erkölcsiség is! Itt viszont mintha valami probléma lenne, hiszen e világban rengeteg igazságtalanság van, elsősorban az emberek között.

Hogy lehet, hogy Isten Jó, a világban mégis annyi szörnyűség és igazságtalanság van?


A keresztény tanítás szerint ez azért van, mert Sátán fellázadt Isten ellen és magával rántotta az embert. Jelenlegi világunkban az ember magára van hagyva, s ráadásul Sátán ármánykodásának is ki van téve:

Eféz.

2,1 Titeket is megelevenített, a kik holtak valátok a ti vétkeitek és bűneitek miatt,

2,2 Melyekben jártatok egykor e világ folyása szerint, a LEVEGŐBELI HATALMASSÁG FEJEDELME szerint, ama lélek szerint, mely most az engedetlenség fiaiban munkálkodik;


6,12 Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk, hanem a fejedelemségek ellen, a hatalmasságok ellen, ez élet sötétségének világbírói ellen, a gonoszság lelkei ellen, MELYEK A MAGASSÁGBAN VANNAK.


Isten viszont nem hagyta el örökre teremtményét. Megváltásterve szerint elküldte Fiát, hogy aki hisz Benne, az bűnei bocsánatát nyeri és örök életet.

2014. márc. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 KZitus ***** válasza:
19%

Szervusz


Én nem vagyok olyan fiatal mint te, de valamikor,jóval később a te korodnál, kicsit hasonló lérdések merültek fel bennem.

Azt gondoltam, ha van, ha léteszik Isten, azt biztosan megtudom a Bibliából. Meg azt is, hogyan lehet Neki tetszó életet élni.

Kellemesen csalódtam a Bibliában, mert ameddig nem olvastam, azt hittem az cdak egy vallásos, ceremóniás könyv, amelybe le van írva hogan kell keresztelni, esketni, temetni, és prédikációkat kreálni a templomban. De neeeem!

Megtudtam belőle, hogy az a könyv, a mi(emberiség), élő történelmünk. Le vam írva benne, hogyan teremtette meg Isten a Földünket, hogyan tette lakhatóvá számunkra, majd hogyan teremtett meg minket, embereket, mi volt a feltétele annak, hogy örökké élhessünk, mindezt hogyan veszítettük el, és hogyan vásárolt vissza minket Krisztus a bűnös állapotunkból, és végül mit kell ma tennünk, hogy vágül visszakapjuk az örök életünket. Röviden erről szól a Biblia könyve.


Nagyon okos dolgokat írt a negyedik válaszoló, de hogy mi az igazság Istenről, és a kérdésről amit kiírtál, azt egyedül a Bibliából tudhatod meg pontosan. Ehhez türelemre lenne szükséged.

Ha leírnám most neked a válaszokat amit a Biblia ír a kérdéseidre, rögtön az történne, amit már te is leírtál, a többi "érteémezés" szétcuncálná a válaszomat, csak vitát szítana. Nem igen ez volt a célod.


Ha megakarod ismerni Istent, és a céljait, szándékát azt csak az Ő "ihletett"(2Timóteusz 3:16) Szavából ismerheted meg. Ha tényleg érdekel, mivel Isten a szívek vizsgálója, segíteni fog neked hatalmas erejével, a szent szellemmével.

2014. márc. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 sandor76 ***** válasza:

Szep az 5-os valasza.

Mindig gondolkodj el mindenen,mi miert van.

Lathatsz sok mindent a vilagban,amiket mondanak,vagy tanitanak,de nem teszik.

Itt foleg a vallasokra gondolok,mert Isten a tema.

A Bibliabol megtudhatjuk Jezus szavait a mostani idokre vonatkozoan,miert van ennyire eloterbe kerulve a vallas,es miert van nagy hatalma a vallasoknak.

Fontos, Jezus nem vallast hagyott meg,hanem keresztenyi eletet.

Meg is mutatta ,hogyan kell elni ,hogy elfogadhato legyen Isten elott.

A Bibliaban neked is elmondja,erdemes elolvasni es elgondolkodni a szavain.

Jezus soha nem fenyegette az embereket ,es nem volt eroszakos sem.

Ha lenne kerdesed,es tudok valaszolok.

2014. márc. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szervusz!

Judit vagyok. En irtam neked privatba, de nem kaptam valaszt. Azt gondoltam, ha mar feltetted a kerdest, varod a valaszokat, es azokra reagalni fogsz. De ez nem tortent meg. Lehet elfoglalt vagy, de azert kerlek ha elolvastad a valaszomat amit irtam, irj vissza, hogy mennyire volt kielegito szamodra. De irj privatba. Koszi: Judit!

2014. márc. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm, hogy ilyen sokan próbáltak segíteni számorma választ találni!

Köszönöm a sok tanácsot is. Már nem kezdenék bele új hobbikba, így is túl sok van, de ezek szerint úgy tűnhet, hogy nagyon unatkozom... Lehet. Rengeteg dolog érdekel, festek, rajzolok, főzök, varrok, verseket és novellákat írok, hébe-hóba olvasok, ha találok olyat, ami érdekel, például pszichológia, természet vagy éppen az a rettenetes huszadik századi történelem. Foglalkoztat az emberek lelki világa, hogy mégis miért gondolnak és tesznek bizonyos dolgokat, de nem ,,mászok bele" másokba, csak csendesen figyelek mindent, mert így érzem jól magam. Amikor megpróbálok ,,élni", akkor általában nagyon megbánom, holott tudom, hogy nem tettem semmi rosszat, mégis úgy érzem. Magamon belül élek, abban a százhetven centiben és huszonegy gramm lélekben, gondolatokban. Egészen kicsi korom óta nem tudtam kinőni, hogy ha téves információt adok, vagy először rosszul mondok valamit valakinek, rettenetes érzés támad bennem, sírok és soha nem felejtem el.

Néha pedig óriási kettősséget találok magamban. Mintha két énem lenne: az egyik a nagyon erős lelkiség, a másik pedig a hatalmas ész. (Ez egyik általában elnyomja a másikat.) Mind a kettőhöz társul a művészet és a természet szeretete, csak kicsit másképpen. Az egyik elérzékenyül ,,az Úr igéjétől", a másik kételkedik. Húzzák egymást, mintha harcolnának, de csak együtt alkotnak egy egészet. És én nem szeretnék fél ember lenni. Érzem, hogy mind a kettő én vagyok, nem szeretnék egyiktől sem megszabadulni, de úgy nem túl kényelmes az élet, hogy folyton az a gondolat motoszkál a fejemben, hogy lehet, hogy Isten figyel, és ha nem hiszek benne, azzal magamnak ártok, viszont ha még sincs, akkor elpazaroltam x évet azzal, hogy valami olyan után ,,koslattam", amit mások találtak ki. Ezért is foglalkoztat ez ennyire, az előző mondat a válasz az esetlegesen felmerült kérdésre. Lehet, hogy kicsit mélyebbre ásom magamat a témában.

Az egyházi iskola miatt minden egyes hétköznap hallgatom az evangéliumot, és sokszor igen megrendítő, amit hallok. Néha elszégyenlem magam, mert nincs meg bennem az a színtiszta, igaz hit, ami sok példabeszédben elhangzik. Kisgyermekként, úgy hat és tíz éves korom között, habár nem járattak templomba, nagy kíváncsisággal figyeltem a hittan órákat, a ritka templomlátogatásokat és lefekvés előtt még imádkoztam is. Nem kételkedtem, de most már igen.

2014. márc. 22. 14:01
 9/10 anonim ***** válasza:

A „vonzás törvénye” az ezotéria, okkultizmus körébe tartozik. Isten tiltja a „varázslást” és hasonló praktikákat.

Mózes 3

26…Varázslást ne űzzetek, és ne jövendölgessetek!

31Ne forduljatok halottidézőkhöz, és ne tudakozódjatok jövendőmondóknál, mert tisztátalanokká teszitek magatokat velük. Én, az ÚR, vagyok a ti Istenetek!


Egy kereszténynek nincs is züksége vonzás törvényére, meditációra, vizualizációra, stb.


Dr. Erdélyi Juditnak van egy jó hasonlata, miszerint két ajtó nyílik a transzcendentális világra. Az egyik Jézus Krisztus, az ajtó-metafora szerepel is a János evangéliumában:

" Én vagyok az ajtó: ha valaki rajtam át megy be az megtartatik, az bejár és kijár, és legelőt talál." János 10,9


A másik ajtó az okkult praktikák. Lényegük, hogy el kell hallgattatni a gondolatokat és egy passzív állapotba kell kerülni, s így szellemekkel léphetünk kapcsolatba, különböző „élményekre” tehetünk szert. Ezek a szellemi hatások és élmények azonban nem a Jézus Krisztus által hirdetett Atyától, a Teremtő Istentől származnak.

Ilyen módosult tudatállapotot lehet elérni meditációval, mantrázással, egy üveggömbbe való bámulással, tudatmódosító drogokkal, agykontrollal, stb.

Óva intelek ilyesmitől.


Dr. Erdélyi Judit egy jó írása: „Lelki immunológia” on-line olvasható interneten.


(Ma napság roskadoznak a könyvesboltok polcai az ezoterikus, okkult témájú könyvektől.)

2014. márc. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

sandor76

A "vallás" a hit megélési formája, a kettőt felesleges és félrevezető egymással szemben kijátszani.

A kérdezőnek:

Nem a vallásban kell hinni, hanem Istenben.

2014. márc. 23. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!