Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Lehetséges-e, hogy a társadalm...

Lehetséges-e, hogy a társadalmi hazugság (és kondicionálás / idomítás) csúcsa, hogy nekünk kizárólag csak jóknak kell lennünk és mindig, mindenben törekednünk kell a jóra?

Figyelt kérdés

Tipikus vallásos elvű hazugság, megtévesztés, csapda ez.... (A kereszténység tipikusan ezt a csapdát testesíti meg.)

Véleményem szerint ez az első számú manipuláció, amit már régóta felénk irányítanak és ezzel valójában megkötöznek és tehetetlen passzivitásra kárhoztatnak bennünket.

Kívül van egy szűk (élősködő ... cseppet sem jóindulatú „elit”), akik már évezredek óta ezt a hazugságot próbálják belénk sulykolni, hogy nekünk jóknak (fél-lényeknek) kell lennünk és tehetetlenül kell egy külső istennek (valójában a beavatottaknak) alávetnünk magunkat.

Én nem hiszek ebben a jóságban... megvizsgáltam és hazugságnak találtam... ti mit gondoltok erről.

...

Valójában az embert nem engedik önmagává válni ezekkel a hazugságokkal és így választják le önmagáról és teszik passzív és tehetetlen létezővé... aki mindent csak elszenved.



2014. ápr. 13. 18:28
 1/5 anonim ***** válasza:
érdekes elgondolás, de úgy vettem észre a kérdéseid alapján, hogy a gondolkodásod megváltozott, most már a társadalom mögött egy háttérerőt sejtesz, aki nem pont keresztény szempontú nevelést támogatja, még akkor is, ha a vallásos nevelés van mindig központban.
2014. ápr. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igazad van, de vannak az alap "törvények" 10 parancsolat,ami szerintem be kell hogy tartsd.Legalább is a ne ölj,ne lopj,ne hazudj. De néha hozza úgy az élet,h rossznak kell lenned.(nem nagy dologra gondolok)
2014. ápr. 14. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jé, szóval szerinted a mindenkori hatalomgyakorló rétegnek/csoportnak érdekében állna, hogy többé-kevésbé mesterséges morális kódexekkel és normarendszerekkel irányíthatóbbá, kezelhetőbbé tegyék a közemberek tömegeit? Gratulálok, Súr, igazán eredeti és úttörő gondolat, feltalátad a langyos vizet :D
2014. ápr. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én azt gondolom erről, hogy jónak lenni és jóra törekedni egyáltalán NEM EGYENLŐ azzal, hogy nem vagyunk tudatosak, elhisszük és elfogadjuk a hazugságokat, engedjük magunkat birka módra irányítani, mások akaratának alávetni és ily módon lemondunk a saját életünk irányításának jogáról és felelősségéről.


Választhatom azt, hogy jó vagyok és jóra törekszem, ugyanakkor nem megkötözött és tehetetlen áldozat.


Veled ellentétben én úgy érzem, hogy saját magamat választanám el a valódi önmagamtól, a belső, igazi lényemtől, aki azt választotta, hogy itt és most, ebben az életben inkarnálódik, hogy ha nem hinnék a jóságban, és nem törekednék rá.


Nincs nálam a bölcsek köve, de amit a gondolatmenetedben megfogalmaztál, azt én nagy részben félelem-alapú gondolatnak látom.

2014. ápr. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ahogy két pont közt a legrövidebb út az egyenes, úgy általánosságban a jó a legegyszerűbb út. Csak az itteni körülmények és a test tökéletlensége teszi nehezebbé, és még nem is biztos, hogy ez a nehézség több puszta látszatnál. Amikor viszont valaki téged jónak akar látni, az már másik ügy. Az a "jó" mivoltod már a "neki jó" inkább. Nekem jó, neked jó, szó sincs ilyesmiről az igaz úton. A kósza földi tapasztalatokból épült én-illúzió ítélete ebben nem mérvadó. Akár józan ésszel, akár kétségbeesésedben, oda jutsz végül, hogy Istenedhez kell fordulnod. Igazából ez csak visszatérés. Pár órát játszottál az utcán, koszos lettél, ő rádmosolyog, és megfürdet. Akkor is, ha sírsz, akkor is, ha vele nevetsz.
2014. ápr. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!