Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miben hiszel leginkább?...

Miben hiszel leginkább? UFO-kban, szellemekben esetleg gyógyítókban?

Figyelt kérdés

Leginkább azt vettem észre, hogy a legtöbb ember az idegenekben, szellemekben hisz a gyógyítókban már kevésbé leginkább a női nem hisz a spiritualitásban, horoszkópban egyéb ezoterikus ágazatban van a másik kategória a tinédzser, kamaszok, idős nénik őket inkább már az elvakultság jellemzi és képtelenek körülírni azt, amiben hisznek a valamiféle haragot táplálnak a szkepticizmus felé persze a szkeptikusok is provokálják őket máramelyik a legtöbbjük csak kíváncsi, kételkedő egy normális ember számára ezek inkább erények mintsem hátrányok órákig tudnék mesélni erről, de inkább kíváncsi volnék személyes vélemények, tapasztalatokra, stb. :D

Agent J


2014. ápr. 25. 09:05
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
68%

Én az elmegyógyintézetek gyógyító erejében!

ÜDV:


V(kapcsolattartó, alias traktoros)

2014. ápr. 25. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Jó reggelt V ügynök elvtárs nem is tudtam, hogy ön hisz a pszichológusokban ez van az ember mindig tanul valami újat. :-D
2014. ápr. 25. 09:12
 3/26 anonim ***** válasza:

Először, durván általánosítasz.

Másodszor, a szkepticizmus nem egyenlő a tagadással. Szerintem abban igazad van, hogy az a magát szkeptikusnak nevező, tagadó ember, aki állandóan az ezós témákat bújja, látens érdeklődő. Ez természetes kíváncsiság, előbb-utóbb mindenki eljut odáig, hogy túl akar látni az anyagi világon. De nem mindegy, merre indul el.


Az UFO-jelenség szerintem nagyon is valós, de azt fenntartásokkal kezelem, hogy űrhajókról van szó, benne ülő kis szürke (vagy nagy barna, vagy közepes zöld stb. humanoidokkal); a szellemek is valósak, ismerek olyan embert, aki időnként érzékel ilyet, de sem ő, sem én nem tudja, hogy pontosan mi okozza, mit tükröz ez a jelenség. Lehet egy másik létsík "interferenciája", vagy a mi létsíkunkon "bolyongó" lelkek lenyomata, esetleg időbeli anomália. A gyógyítók egy része is valószínűleg hiteles, az önszuggeszció, placebó és egyéb pszichológiai jelenség már bizonyítotott, ezenkívül az energia működését (bioenergetika) sem ismerjük igazán.


De az ezotéria gyűjtőfogalom, és manapság rengeteg olyasmit is belelöknek, aminek semmi köze a spiritualitáshoz, a szemfényvesztéshez és a vakhithez már annál inkább. Így amíg működőnek gondolom a valódi, ősi asztrológiát, addig a modern horoszkópok ennek sekélyes, semmitmondó változatai, ugyanez a helyzet a "bevonzással" és egyéb, manapság divatossá vált, "okkult" jelzővel illetett "mágiával".

2014. ápr. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
#3 Egyetértek veled csak abban nem, hogy a barátod érzékel a szellemi világot az ember csupán egy nagyon bonyolult biológiai robot az érzékeink is csak biológiai, kémiai folyamatok tehát a barátod nem érzékelheti a szellem világot mivel az túlmutat a fizikai világon és az ember csak a fizikai világot tudja észlelni szellem világ számunkra nem érzékelhető semmilyen formában, ha egyáltalán van ilyen.
2014. ápr. 25. 09:56
 5/26 anonim ***** válasza:

"az ember csupán egy nagyon bonyolult biológiai robot az érzékeink is csak biológiai, kémiai folyamatok tehát a barátod nem érzékelheti a szellem világot mivel az túlmutat a fizikai világon"


Igen, elvileg nem érzékelhetné, mégis érzékeli. Ezzel egyikünk sem tud mit kezdeni, de rajta kívül sokan vannak még ilyenek. Plusz továbbá időről-időre mindenkivel történnek olyan anomáliák, amik túlmutatnak ezen a "robot-elméleten". Inkább azt gondolom, az ember összetett, van a robot része, és van nem anyagi része, ami a robotot működteti.

2014. ápr. 25. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Abban sem vagyok biztos az UFO észlelések háttérben földönkívüliek állnak az nekem túl gyakori, hogy az idegen űrhajók óránként meg tegyenek fényévek. :-D
2014. ápr. 25. 10:03
 7/26 A kérdező kommentje:
#5 milyen anomáliára gondolsz?
2014. ápr. 25. 10:07
 8/26 anonim ***** válasza:

Az UFO-jelenségnek szerintem sokkal inkább van köze a szellemekhez (azaz egy másik létsíkhoz, "dimenzióhoz", ha úgy tetszik), mint valami távoli bolygóhoz egy másik naprendszerben. De ez csak megérzés, gondolat.


"milyen anomáliára gondolsz?"


Deja vu, előre megálmodott történések, párhuzamos álmok; furcsa megérzések, amelyek később beigazolódnak; éppen X-et akartad hívni, mikor ő keresett telefonon (és egyébként ritkán beszéltek); másokkal szinkronban végigmondott komplett mondatok; hangulatokra való ráérzés; éppen arról kezd el valaki beszélni, amire gondoltál (és nem volt kikövetkeztethető) - és sokmillió hasonló, kisebb-nagyobb jelenség.

2014. ápr. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
A Deja vu érzésnek semmi köze a szellem világ-hoz sztem: hasonló már megtörtént események, szituációk okozzák a Deja vu érzést emiatt érezheti azt az ember, hogy ez már korábban megtörténhetett vele, de számos más elmélet van : [link] A furcsa megérzések amelyek később beigazolódnak inkább következtetések mintsem bizonyíték a szellem világra igazából még vannak fel nem fedezett területek a tudomány terén még az elménket sem ismerjük teljesen, de emiatt nem kell rögtön egy számunkra nem létező létsíkkal magyarázni. :-)
2014. ápr. 25. 10:45
 10/26 anonim ***** válasza:

"A furcsa megérzések amelyek később beigazolódnak inkább következtetések"


Volt már furcsa megérzésed? A legdurvább, ami velem történt, hogy lottósorsoláskor előre tudtam az első három nyerőszámot, sorrendben (másodpercekkel a húzás előtt). Ennek matematikai esélye alulról sem közelíti a nullát, találgatni pedig nem szoktam.


Nem azt mondom, hogy ezek bizonyítékok a szellemvilágra, vagy egyáltalán közük van hozzá. Mindössze annyit állítok, hogy több, mint az elme játéka, minimum idő-anomáliának tartom a deja-vuvel együtt, és erősen kérdésessé teszi számomra a lecsupaszított "biológiai robotok vagyunk egy szilárd, anyagból álló világban" című, materialista elméletet. És ez csak egy jelenség a sok közül, ami miatt megingott az egykori, materialista hitem. Az anyagelvűséget amúgy is túlegyszerűsítésnek tartom, mivel úgy igyekszik megmagyarázni a világ működését, hogy egy sor, napról-napra megtörténő jelenségről nem vesz tudomást, illetve olyan hipotéziseket állít fel rá, amelyek erősen sántítanak.

2014. ápr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!