Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van valaki, akinek hasonló...

Van valaki, akinek hasonló élményei vannak, és meg is osztaná? (Haláleset megérzése, majd egy furcsa véletlen. )

Figyelt kérdés
Amikor apukám váratlanul meghalt du. fél 4-kor (a hírt csak másnap tudtam meg), éppen aludtam, és arra riadtam fel, hogy valami szörnyűség történt. Mivel a barátom akkor éppen utazott valahová, azt hittem vele történt valami; felhívtam, megnyugodtam. Pár órával később egy játék miatt posztoltam egy verset facebookon, nem a tartalma miatt, csak azért, hogy tovább vigyek egy "láncot", különösebben nem is izgatott az egész. Csak úgy kiválasztottam egy szöveget. Pár nappal később láttam, hogy a szöveg tökéletesen illett apám életére és halálára, szinte szó szerint. Nem metaforikusan. Elég materialista ember vagyok, de ez jó ideig arra késztetett, hogy másképp gondolkodjak. Azóta kezd megkopni a hitem ebben, nem tudom legyűrni a kételkedést, bár olyan jó lenne... Van esetleg valaki, akinek hasonló élményei vannak? Sok hasonlót olvastam, de jó lenne "hús-vér" emberektől is hallani.

2014. ápr. 25. 17:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha leírnám a tudományos magyarázatát nem hinnéd el, hogy mitől van.

Ehelyett önigazolásképp valami természetfeletti dolgot keresel.

Majd lesz jó pár ilyen válasz, de az igazságtól elég messze lesz.

2014. ápr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, tisztában vagyok azzal, hogy milyen torzításokkal értelmezzük az eseményeket a saját perspektívánk szerint. Ha nem kognitív pszichológiai magyarázatra gondolsz, akkor mondd, kérlek.
2014. ápr. 25. 18:29
 3/14 anonim ***** válasza:

Csak nem pszichológus vagy?

Vagy pszicháter?

Mert akkor tudni kéne a választ is.

Bár attól függ mit tanultál!

2014. ápr. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nézd, egyik válaszod sem volt túl informatív, annyi jött le belőlük, hogy pszichológiai magyarázatot látsz a leírtak mögött, és totál elutasítasz bármilyen transzcendens vagy csak parapszichológiai "marháskodást". Ez szíved joga, és igen, nagyon sok minden VAGY minden magyarázható az érzékelés és az értelmezés sajátosságaival. Ha viszont valakinek belefér a világképébe más is, hiába "racionális" ember, akkor izgatott lesz, ha határesetet lát, és kérdezni kezd. Vannak amúgy pl. keresztény pszichológusok is, nem a privát hitükre gondolok ezzel, hanem arra, hogy a kereszténység fogalmait használják, ismerek neves pszichiátert, aki szerint van halhatatlan lélek, a családállítást is űzik képzett pszichológusok, márpedig ott van pár fogalom (pl. az intuíció), ami nem fér bele a szigorúan raci világképbe... ezeket egyáltalán nem a transzcendencia bizonyítékaképpen írom, csak azért, hogy a pszichológia is összeegyeztethető lehet a spirituális gondolkodással. A kérdéssel az volt a célom, hogy furcsa eseményekről halljak; hidd el, elég szkeptikus vagyok magam is, csak épp hagyok egy ösvényt másfelé is.
2014. ápr. 25. 19:00
 5/14 anonim ***** válasza:

de még mindig nem válaszoltál!

egyik kérdésre sem!

2014. ápr. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Sem-sem. Csak 3 évig tanultam pszichológiát, és azóta is folytatom magamtól.
2014. ápr. 25. 19:05
 7/14 A kérdező kommentje:
Node a témánk nem ez... Örülök minden hozzászólásnak, de főleg annak, ha a kérdésre jön válasz. Akár csak azt bizonyítva, hogy milyen kreatív a pszichénk, ha megrázkódtatás éri. :)
2014. ápr. 25. 19:09
 8/14 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Fogadd őszinte részvétemet Édesapád halála miatt!


A tiedhez hasonló, halálesettel kapcsolatos megérzésem nem volt soha, olyan viszont többször, hogy hozzám közel álló emberekkel kapcsolatban megéreztem, amikor valami nagy jelentőségű esemény történt az életükben (szerencsére pár kivételtől eltekintve inkább örömteli dolgok).


Nem is megérzésnek mondanám, inkább úgy tudnám leírni, mintha egy belső hangot hallanék a fejemben - nem a saját, valós fizikai hangomat, de nem is úgy hat, mint egy idegen hang, valami külső forrásból. Teljesen máshogy élem meg, mint egy-egy váratlanul felbukkanó gondolatot, ami átfut az agyamon. Leginkább úgy tudnám megfogalmazni, hogy olyan, mintha egy nagyon határozott állítást "hallanék" arra vonatkozóan, hogy mi történt, vagy mi történik XY-nal, teljesen váratlan helyzetekben, amikor egyáltalán nem arra a bizonyos személyre gondolok, és utólag sem tudok felidézni semmi olyat, amiről esetleg bármi módon rá asszociálhattam volna (bár az, hogy tudatosan nem emlékszem ilyenre, nyilván nem jelenti azt, hogy teljesen kizárható lenne egy ilyen összefüggés.)


Nyilván van matematikai esély arra, hogy ezek mind puszta véletlenek, de nem hiszem, hogy így van, főleg, miután nem egyszer, és nem kétszer fordult elő eddig életemben.


Matekból a valószínűségszámítás volt az egyik kedvencem, és a legemlékezetesebb eset kapcsán utólag megpróbáltam nagyjából kiszámolni, hogy hány százalék esély volt arra, hogy az egyik legjobb, érzelmileg hozzám nagyon közel álló barátnőmmel éppen az a bizonyos dolog történik, és én ugyanazon a napon, ugyanabban az órában pont ugyanezt "halljam" a saját fejemben, egyfajta belső hangon (a percet nem tudtuk utólag egyeztetni, mert eszembe sem jutott felírni, annyira a hatása alatt voltam az egésznek még órákig, meg azon gondolkoztam, hogy vajon igaz lehet-e).


Nagyon, de nagyon kicsi szám jött ki, nem sokkal nagyobb, mint egy lottó öttalálatos esélye.


Attól, hogy még nem tudjuk a mikéntjét, működhet emberek között egyfajta telepátia. Az utóbbi években tapasztaltam meg olyan dolgokat, amik miatt egyre jobban el tudom képzelni, hogy a tudatalatti elméink között létezik valamifajta kapcsolat és kommunikáció, függetlenül attól, hogy mekkora a minket elválasztó fizikai távolság.


Baráti, ismeretségi körben van tudomásom olyan, bámulatos és elgondolkodtató esetekről, amikor gyerekek mondtak ki olyan dolgot, amiről nem szerezhettek tudomást a mi racionális elménk számára hihető és elfogadható módon.


Nagyon érdekesnek találom, hogy újjáélesztést végző orvosok, kardiológusok, traumatológusok egyre komolyabban vetik fel egy esetleges agyhoz nem kötött tudatosság létezését, mert egyre több olyan esettel szembesülnek, amikor a klinikai halál állapotából visszetérő páciensek olyan érzékelésekről számolnak be, és olyan dolgokról van tudomásuk (ráadásul nemcsak a közvetlen környezetükben, hanem tőlük nagy fizikai távolságban zajló eseményekről), amikről működő érzékszervek és kimutatható agytevékenység nélkül, lapos EEG görbével a ma elfogadott tudományos ismeretek szerint egyáltalán nem lehetne fogalmuk.


Írtad, hogy "elég materialista ember" vagy, de a személyes élményeid jó ideig arra késztettek, hogy másképp gondolkodj.


Ha esetleg foglalkoztat annyira ez a téma és nem zárod ki 100 %-ban annak a lehetőségét, hogy a létezésünk nem a fogantatással kezdődik és nem a fizikai halállal ér véget, akkor amennyiben szeretnéd, szívesen ajánlok néhány olyan könyvet, amiket én különösen érdekesnek találtam ebben a témában, mert olyan pszichológusok, illetve pszichiáterek írták őket, akik évtizedek óta foglalkoznak regressziós hipnózissal, és több ezer pácienesük esettanulmánya alapján jutottak igencsak érdekes és elgondolkodtató következtetésekre.

2014. ápr. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hosszú válaszod! Nagyon izgalmas, amit írsz, sokszor hallottam már, hogy valaki képeket lát vagy belső hangot hall, de ilyen pontos leírásával még nem találkoztam annak, hogy hogyan működik az intuíció. Igen, a gyerekek... a mi környezetünkben egy feltűnő eset volt. Terhes volt az ismerős, az akkor 3-4 éves gyereke mondta is neki, hogy van valaki a hasában, aztán pár héttel később a kisgyerek szólt anyukájának, hogy az a valaki már nincsen ott. A nő pedig elvetélt 1-2 napon belül. Érdekelne, hogy milyen könyvekre gondoltál... H. Newton könyveit ismerem; érdekesnek tartom, bár nem bizonyítónak, mert a páciensei java része már előre elkészített "emlékekkel" érkezett, mivel Newton hamar közzétette a nézeteit/tapasztalatait arról, hogy hogyan néz ki az "élet" két élet között.
2014. ápr. 26. 09:53
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezek létezô dolgok. Azonban nem mûködnek mindenkinél. Ahogy a látásunk, hallásunk sem egyforma, úgy a belsô antennánk sem mûködik ugyanúgy.


Én többnyire (10 esetbôl kb. 8x) elôre tudom, ki telefonál. Már a csörgés pillanatában. Idônként pár másodperccel elôtte is. A haláleseteket többnyire "bizonytalan rossz érzésként" szoktam megélni, pl. rossz érzés síremléket látni, az illetô jut róla eszembe, és eddig a legfurcsább esetem az volt, amikor egy olyan ember halálát éreztem meg, akivel már 10 éve nem találkoztam, de aki nagyon fontos volt az életemben... Erôs, fiatal ember volt, semmi realitása nem volt, hogy meghaljon. Mégis tudtam, hogy már nincs köztünk, és ez késôbb beigazolódott.

A halálesetek után még egy ideig "érzem" a halott érzéseit. Tudom, hogy éppen boldog, mérges, felszabadult, vagy aggódó-e. Egy halott jelenléte különleges fizikai hatást okoz: 40 °C-ban is ráz a hideg, és borzong az ember.


Nem tudom bizonyítani. De aki szintén érzékel hasonlót, az tudja, mirôl beszélek.


Nálunk anyukám is intuitív: ô nagypapám halálát érezte meg. Aznap egész nap a papa kedvenc nótáját dúdolgatta, és potyogott a könnye... Késôbb azt mondta, érezte, hogy "elköszön".


Nálam mindez a macskákkal is mûködik. Ha igazán szoros kötelék van köztünk, ôket is megérzem, amikor elindulnak, akkor is, ha épp nem vagyok mellettük.


Nem szoktam ezekrôl beszélni. Vannak különleges dolgok az életben, amelyek által nem teljesen úgy állok én sem a halálhoz, mint az átlag ember. Egy ízig-vérig racionális lénynek azonban sosem mondanám, ô ugyanis tudatosan "csukja be" magát. A folyton lehunyt szemû ember pedig nem láthat színeket.

2014. ápr. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!