Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Idegen lépteket hall a gyerek?

Idegen lépteket hall a gyerek?

Figyelt kérdés

Ez a eset velem történt meg; 9-11 éves korom között, és úgy emlékszem minden este lépéseket hallottam a házban. És most jobban kibontom: az apám/anyám lépteitől meg tudtam különböztetni őket. "Kevésbé" voltak valóságosak, úgymond, bár amikor hallgattam őket, ilyen nem tűnt fel. Ha apám járkált, csak az ő hangját hallottam, a többi abbamaradt. És sokféle lépés volt volt döngő, ilyen csattanósabb, furcsa volt . (Igen, ki mertem menni a wcre, és akkor sem hallottam, csak az ágyban félálomban.

Habár... nem ilyen egyszerű a történet, mert a tesómmal voltunk egyedül, és akkor is hallottam, még mondtam is neki. Ő nem hallotta, és szegény jól meg is ijedhetett(vagy 2 évvel fiatalabb nálam).Itt biztosan "hallottam" a hangokat, mert a szüleimnek is elmondtam, és át is nézték a lakást, nem vittek e el valamit, törtek e be hozzánk.

A legérdekesebb a "lábjárás" vége, volt, ugyan is akkoriban a szüleim egyik barátnője volt hát ezotérikus érdeklődéssel megáldva, és küldött egy emailt hogy továbbküld hozzánk egy angyalt(!), amit majd mi is küldjünk tovább, vagyis pontosabban csak anyám, mert ez csak egy személynek szólhatott. (Kedves xyz-k most röhögjék ki magukat, igen email-el küldött angyal, igen, még nevethetsz, de most röhögd ki magadat, és vegyél magadhoz komolyságot,olvas tovább.) Még volt hozzá egy olyan kitétel is, hogy írd föl a kívánságodat egy lapra, majd égesd el, ők maj d teljesítik. Kint az udvaron, öngyujtóval, kis papírcetlit. Most sem tudom, hogy mi volt rá írva, vagy hogy tényleg teljesült-e, nem is gondolkoztam igazán rajta a kérdés megírásáig. Ez az esemény csupán azért fontos, mert talán két héttel ez után tudatosult bennem, hogy megszűntek a lépéshangok. És igen, fölmerült a két esemény közötti összefüggés a fejemben.

Nos, gondolok(és szerintem már akkor is) arra, hogy egész egyszerűen az agyam játszotta velem, fáradtabb állapotban, sötétben, ami a gyermekek fantáziájának tökéletes vászna.:)Az angyalos történetnél pedig egyszerűen lenyugodott a pszhihém, mert azt is mondták, hogy eltakarítják a rossz szellemeket. Ez esetben ez a tudatalatti játszmája volt teljesen, mert tudatosan nem kötöttem össze az angyalokat a hangokkal, hogy megkérjem őkett, hallgattassák el.

Ettől még nem lesz érdekesebb az ok, hogy miért halucináltam lépéseket. Igaz, hogy akkoriban imádtam az ilyen "igaz" szellemtörténeteket olvasni. Ez egyértelműen hat rám(azért is olvastam), jobban, mint a "mű" horror filmek-vagy játékok. De...

De akkor is. Magamnak adott magyarázatom zavaros...

És természetesen lehet természetfölötti is, ahogy akkor láttam... végül is 6 év távlatából már az akkori énemet is gyerekként kezelem, mint a felnőttek...

És új ház. Mi építettük, és nem volt az alapoknál hulla.:)

Kicsit sokat írtam, de orvosi, tudományos, ezotérikus magyarázatok is jöhetnek semmi elől nem zárkózom el.

Túl régóta csak az enyém ez az egész történet.



2014. ápr. 26. 02:45
 1/5 anonim válasza:

Érdekes. Tegyél fehérbort és kenyeret a ház sarkába, akkor a ház szelleme lenyugszik. :)

Mogyi

2014. ápr. 26. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"ami a gyermekek fantáziájának tökéletes vászna.:)" Ennél maradnék, ha rám hallgatsz, csak ennél. Többi kínos.
2014. ápr. 26. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mogyi, olyan problémám van, hogy el akarlak pusztítani. Nyugis ember volnék pedig, de a sötétség ilyen szintjét nehezen viselem. Valaki segítsen, szellem van bennem, hogy ilyen gonosz vagyok?
2014. ápr. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Oh, my God, érdekes válaszok születtek:)
2014. ápr. 26. 10:43
 5/5 anonim ***** válasza:
talán a nyestek a padon tudnak érdekes hangokat produkálni
2014. ápr. 27. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!