Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a velemenyetek a Djatlov...

Mi a velemenyetek a Djatlov rejtelyrol? Meg tudnatok magyarazni mi tortent veluk? Ti mire gondoltok?

Figyelt kérdés

Itt egy cikk rola.

[link]


2014. ápr. 29. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

ezt miért kell minden héten megkérdezni?

ráadásul még az összeesküvős oldal is ugyanaz ami mindig be van linkelve.

2014. ápr. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Kuss, kérdező. Idegesítő, hogy mindig megkérdezi valaki.
2014. ápr. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Elolvastam a cikket, mert erről még nem hallottam.

Hogy mit szűrtem le? Az égvilágon semmit. Ha tényleg így van, akkor titkosította a rendszer, ami ott történt. Ennek ezer oka lehet, elképzelhető, hogy mindössze annyi, hogy az egyik halott egy kémelhárító volt (ha jól emlékszem).

2014. ápr. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

"Ha tényleg így van, akkor titkosította a rendszer, ami ott történt. Ennek ezer oka lehet"


Bocs, ez így értelmetlen, ezt akartam írni:


"Ha tényleg így van, hogy titkosította a rendszer, ami ott történt, annak ezer oka lehet"

2014. ápr. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy jó kis teóriám. Valamelyik srác, talán Krivoniscsenko egy akkori kísérleti telepen, a Cseljabinszk 40-ben dolgozott. Lehet, hogy valami onnan nyúlt eszközt, anyagot elvitt a Gyatlov-túrára, hogy majd azzal fűtenek. De fura hangokat adott ki, zakatolt, kattogott, villogott, majd azt gondolták a srácok, hogy lehet felrobban. Kimenekültek, vissza se néztek. Út közben voltak szóváltások, több részre szakadt a csoport, tettlegességig fajult a dolog. Mivel koromsötét volt, az egyik csoport úgy gondolta kivárja a reggelt és hóbarlangot ástak, a másik, Gyatlov vezette csoportosulás elindult a sátor felé, megfagytak. A fa alatt maradt fiatalokkal szintén a hipotermia végzett, ők lehet, hogy Gyatlovékat várták vissza a tűz mellett, de időközben ők is megfagytak. Az eszközt a titkosszolgálat eltüntette, a fémalkatrészek abból maradtak vissza, úgy voltak vele az elvtársak, hogy lezárhatják az ügyet és kész is a rejtély.
2014. ápr. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Olvass: [link]


Egy értelmes cikk, forrásokkal. Persze ha izgi konteós mesét akarsz, akkor nem fog tetszeni.

2014. ápr. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem van egy jó kis teóriám."


Viccen kívül egész hihető - persze ehhez tisztázni kellene, hogy az állítólag belső sérülések lehettek-e radioaktivitás következményei. Viszont az ez esetben az elvtársak eltussolási szándéka is érthető.

2014. ápr. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

"Viccen kívül egész hihető - persze ehhez tisztázni kellene, hogy az állítólag belső sérülések lehettek-e radioaktivitás következményei. Viszont az ez esetben az elvtársak eltussolási szándéka is érthető."


Jó a kérdésed! Igazából itt most azt kell eldönteni, hogy mit veszünk kiindulási alapnak. És itt előjön, hogy miért lehetetlen megoldani a Gyatlov-rejtélyt. Ugyanis a források egymásnak rendszeresen ellentmondanak, szinte biztos, hogy jó része utólag ráragadt szóbeszéd/szándékos dezinformáció illetőleg ezek valamilyen keveréke. A klasszikus konteóblogos leírás szerint (ami kábé megegyezik azzal, amit a netes orgánumok 99%-a ír) egy baromi furcsa, rejtélyes esetet ír le. Nincsenek külsérelmi nyomok, csak bordatörés, radioaktivitás, furcsa fények, eltűnések a környéken, stb.


A murders.ru-s leírás, (amit az azóta elérhetetlen, kiváló ermaktravelen angolul is olvasni lehetett) alapján azonban a fiatalokon valójában voltak sérülések. Valahol a konteóblogon az egyik kommentelő írt erről egy jó összefoglalót, ha igény van rá, szívesen előkeresem. Ha ezt vesszük alapul, akkor többé-kevésbé elfogadható, amit írtam, különösebb ellentmondás nincs benne. Igazolni, ellenőrizni persze nem lehet. Egyébként valahol úgy magyarázták az esetleges külsérelmi nyomok nélküli bordatöréseket, hogy egy akkoriban alkalmazott titkosszolgálati ütőalkalmatosság hasonló sérüléseket okoz. Valami homokkal töltött akármi lehetett az eszköz, ha jól emlékszem.


Sok furcsaság van itt egyébként. Állítólag a túra kezdetén Gyatlov egy faluban beszélt egy helyi lakossal, aki valami fura lényekre "menkvikre" figyelmeztette őt a környéken. Állítólag Igor ki is akart kerülni valami területet. Vajon a Halálhegyet (ami ugye, mint tudjuk, valójában Nyírfák hegye) akarta kikerülni? Van relevanciája az információnak?


Egy újabb nagyon fontos adalék, amit sajna ermaktravel nélkül nem tudok bizonyítani:


A vízmosásos hullák csak később kerültek oda! Először egy jó nagy hóbarlangot építettek, a vízmosásba utólag kerülhettek. Vajon ha valaki elmozdította őket, mi a fenéért? Miért nem hagyta a barlangban és temette azt be?


A radioaktivitásról annyit, hogy állítólag ez egy urban legend, valójában semmi jelentős sugárzást nem mértek ott. Persze kérdéses, hogy ez mennyire igaz, Krivo egy kísérleti telepen dolgozott, ahol biztosan alkalmaztak hasadóanyagot. Nincs kizárva, hogy némi sugárzást mérhettek a ruháján és később ez az adat eszkalálódott.


Nagyon sok érdekes dolog, apróság, magyarázat van, de sajna nem lehet olyat kitalálni, ami egyszerre felel meg minden lehetséges forrásnak, válogatni meg önkényesen lehet csak közöttük, de ekkor felmerül a lehetősége annak, hogy a jó forrást vetjük el.

2014. ápr. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8-as, ha nem bánod, kikeresnéd a kommentet? Nem akadékoskodásból, csak most már eléggé felcsigázott ez a kérdés. Nemrég olvastam először erről az esetről, és amit leírtak, az eléggé kamuszagú volt. Köszönöm előre is :)
2014. ápr. 30. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

[link]


160


277


331


2038


Erre meg rá kell ereszteni a jó öreg gugli fordítót

[link]


De amire korábban gondoltam azt pont nem találtam meg. Nem is csoda mondjuk 3000 hozzászólás közül (és a régi blogokon szerintem elveszett néhány száz plusz komment, lehet, hogy ott olvastam még anno 2011-12 körül, fene tudja.)

2014. ápr. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!