Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Furcsa álom, vagy fogalmam...

Furcsa álom, vagy fogalmam sincs. Mi lehetett?

Figyelt kérdés

Kicsit régebben volt ez, de lényegtelen.

Reggel fél 7-kor szoktam felkelni, mert ugye suliba kell mennem, de ezelőtt 6 órakor már csörög az órám, mert ha akkor már felkelek egyszer, utána sokkal kipihentebbnek érzem magam félkor. Azaz visszaalszom.

Szóval valószínűleg visszaaludtam, és mintha éppen felébredtem volna, de egyszerűen nem bírtam mozogni, egy fájdalmas, folyamatos üvöltést hallottam ami mellett folyamatosan ugyanazt a szót suttogta valaki/valami (a szó egy videójáték nevére hasonlított, bár ez elég nevetséges, mindenestre a neve crysis) és amikor csörgött az órám, akkor eltűnt minden, és zihálva felkeltem.

Azelőtt és azóta sem tapasztaltam semmilyen furcsa dolgot itthon, vagy nem volt ehhez hasonló. Nem hiszek semmi ilyesmiben, de ez nagyon durva volt. A nővérem végig mellettem nézte a tv-t, merthogy ő hamarabb felkel. Nyilván ő nem látott semmit. Én ezt egy álomnak mondanám, de mégis olyan valóságos volt, mintha már tényleg felébredtem volna, de utána se ébredtem fel belőle, csak simán csörgött az órám és eltűnt minden.


Köszönöm a válaszokat!



2014. máj. 30. 14:22
 1/3 evokanal válasza:

Szia!

Ez alvási paralízis. Nekem az elmúlt 8-9 évvel rendszeresen előjön, mindig más formában. Nézz utána, vagy írj, ha gondolod mesélek róla. Először nagyon félelmetes volt nekem is, de már megszoktam.

2014. máj. 30. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Bizony alvás paralízis. Például tudatos álom gyakorlásával jöhet elő. A felébredés után visszaalvás is egy ilyen módszer, illetve segíti a hatékonyságát. Az első éberálmom így volt, felébredtem, de meg se moccantam, elkezdtem képeket képzelni, és azt látom, hogy ott kelek fel ahol voltam, de olyan élethű volt és mozogtam. Ez a DEILD technika. vagy EILD. Lehet az agyad hajlott volna éberálomra, de valami elkúszálódott és megrekedtél a két állapot között, és hopp alvásparalízis. Általában WILDnél szokott előfordulni. Nekem egyszer volt valami hasonló.
2014. máj. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Igen, ez biz' alvási paralízis. Eléggé kellemetlen.....
2014. máj. 31. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!