Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan lazítsak? Módszereket...

Hogyan lazítsak? Módszereket tudtok? Esetleg pszichológust?

Figyelt kérdés

Sokszor kötöm az ebet a karóhoz, ragaszkodom dolgokhoz, bogaras vagyok, félek a megmérettetésektől (vizsgák, egyéb dolgozatok, házi feladatok)=>nagyon felkészülök rájuk=>nem sikerülnek=>kiborulok. Állandóan határidők lebegnek előttem. Sokat görcsölök.


Félek lejjebb vinni a mércét, mert félek magamtól (mármint hogy nagyon ellazulok, és túl lazán veszem majd a dolgokat).


Ha esetleg nem sikerül valami, hogy dolgozzam fel úgy, hogy ne fájjon utána a fejem (képletesen), ne kapjak hisztirohamot.



2014. jún. 6. 18:28
 1/7 anonim válasza:
Meditáció!
2014. jún. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jaja, támogatom tisztelt #1-es ötletét! Napi fél-egy óra meditáció teljesen kiegyensúlyozottá tesz a nehéz időkben is! Én a 100-tól visszafelé számolós módszert alkalmazom, totál műxik :)
2014. jún. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Át tudom érezni a helyzetet, én is hajlamos vagyok kegyetlenül stresszelni ilyeneken... Én azzal próbálkozom mostanában, hogy agyban próbálom átalakítani az ilyesmi dolgokat. Mások is rontanak el vizsgákat, van hogy rossz napjuk van, lesz pár rossz jegyük, de akkor mi van? Ha az idősebb, már középsulit egyetemet végzett ismerőseimre gondolok, valahogy egyiknek sem jut eszébe soha hogy hú a francba amikor karó lett a házim stb. Az ilyesmi dolgok átmenetileg zavarnak, a későbbiekben abszolút semmi jelentőségük nem lesz, el is felejted őket. Próbáld meg ne annyira komolyan venni őket, mert tényleg nem érnek annyit. A meditációról sok jót hallottam, én is ki akarom próbálni! :)
2014. jún. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. A meditáció amúgy nem nekem való. Egyszer voltam meditációs foglalkozáson, csoportostul meditáltunk, és nagyon nem szerettem. És az a helyzet, hogy pl az érettséginek nagyon nagy súlya van, mert vagy sikerül, és egyetemre megyek, diplomám lesz és normális munkahelyem (cégnél); vagy nem, nem lesz diplomám és megyek Tescoba, McDonaldsba...
2014. jún. 7. 10:33
 5/7 anonim válasza:

Azt gondolom nem ezen fog múlni! Millió hajléktalan van az utcán úgy hogy egyeteme van! Végezhetsz te jogi egyetemet amit csak akarsz, de ha ennyire stresszesen csinálod akkor hagyd is az egészet! Az élet sokkal egyszerűbb ahogy te gondolod! Nem azt mondom ne tanulj, hanem amit teszel jó kedvel tedd és az legyél ami szeretnél! Dolgozhatsz te tescoban vagy dolgozhatsz a parlamentben! Milliókat keresel a parlamentbe. reggeltől estig dolgozol van pénzed, de magadra nincs időd és egy élő halott ember leszel. Abba a szar tescóba meg emberségesen viselkednek! És legalább röhögsz a munka társaiddal! Gondold át, hogy hogyan élsz! Keresd meg a középutat! :) Ahol élsz is dolgozol is! De ne izgúlj az élettől annyit kapsz amennyit elbírsz! És amitől félsz azt be is vonzod! Remélem tudtam segíteni! :) Egy jó kis ide illő kép! :)


[link]

2014. jún. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
3-as vagyok: Az érettségi közel sem akkora para, mint amennyire mindenki tart tőle. És hidd el, minden életkor megtalálja a maga stresszfaktorát, most érettségitől félsz, egyetemen nem egy vizsgádra annyit kell majd tanulnod, mint ami egy érettségitárgyra 4éves anyag, ha nem többet. Lehet, hogy most ez totál idegennek meg hihetetlennek tűnik, hogy meg tudod csinálni (mindenkinek az, amíg el nem jut odáig, hogy megcsinálja), de tényleg lehetséges. Egyetem végén diplomázástól fogsz rettegni, utána attól, hogy találsz-e munkát, ha lesz munkád, akkor meg hogy hogyan juthatsz feljebb, ne rúgjanak ki, keveset keresel stb. MINDIG lesz valami, és MINDIG vissza fogod sírni az előző szakaszt, tapasztalatból mondom. Épp ezért jobb, ha már most találsz erre megoldást, akár iskolapszichológus vagy akárki segítségével, vagy találj valamit, ami segít levezetni a stresszt.
2014. jún. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na nem akarom túlerőltetni a meditációt, ha nagyon nem jön be, akkor tényleg időpocsékolás.. De nem árt tudni róla, hogy kitanulva és helyesen alkalmazva kibújhatsz általa a valóságból tetszőleges időre. El tudsz érni egy olyan állapotot vele, ahol semmi sem zavar, semmi sem aggaszt, semmitől sem félsz. Lemész a tudatod mélyére, és ott semmilyen negatív érzés vagy gondolat nem érhet, csak tiszta, megkönnyebbült bódultság. Én is stresszes vagyok, volt már olyan vizsgám ami előtt konkrétan belázasodtam a rettegéstől.. ha akkor tudtam volna, milyen érzés is igaziból meditálni, teljesen másként alakult volna :D Most már redszeresen alkalmazom, megmérettetések előtt lemegyek alfába 15-20 percre, teljesen megnyugszom és higgadt fejjel tudok nekivágni a dolognak. Nem tudok tőle többet, nem leszek tőle okosabb, mégis jobban tudok így teljesíteni is, és nem is félek tőlük már annyira :) ..persze lehet, hogy nem mindenkinél működik, nincs sok meditálós ismerősöm. Szerintem megéri pár órát a témára áldozni mindenesetre.
2014. jún. 9. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!