Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Félni a tükörtől?

Félni a tükörtől?

Figyelt kérdés
Először is leszögezném, hogy nem vagyok babonás, de még mély hívő se. De valamiért félek belenézni a tükörbe, mintha attól tartanék, hogy nem magamat látom majd benne. (Tudom, szánalmas és hülyeség) Fogalmam sincs, mitől lehet, de már idegesít a dolog, hogy nem tudok néha nyugodtan besétálni a fürdőbe, mert ott van bent egy "tükör". (És ilyenkor amolyan "csakazértis" alapon mindig odanézek, és - meglepő módon - mindig magamat látom. Nem értem, és zavar, mitől lehet és mit kezdhetnék vele?

2014. jún. 13. 21:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Spektrofóbia - félelem a tükröktől. Általában azoknál alakul ki, akik azt hiszik, hogy valami szellem van a tükörben. Ezt akár horrorfilmek is okozhatják.
2014. jún. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
52%
Illetve a személy még attól is félhet, hogy a tükrön keresztül figyelik.
2014. jún. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de mint írtam, valahogy nem hiszem, hogy épp egy szellem integet majd vissza, az meg fel sem merült bennem, hogy figyelnének...
2014. jún. 13. 21:33
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Tudom, hogy írtad, de attól még ezek az általános okai. Hogy a tiéd mi, azt nyilván honnan a p99öcsből tudnám, nem?
2014. jún. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
De, abszolút. :) Ezért köszöntem meg a választ
2014. jún. 13. 21:48
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
őn mendíg ögy trollt latók he belenízek
2014. jún. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
89%
Én is félek tőle. Főleg este, amikor bemegyek a fürdőbe. Mindig attól rettegek, hogy ha belenézek, ott lesz mögöttem valami, aminek nem kéne. Pedig már 20 éves vagyok, de nem tudok ezzel mit kezdeni. De ugyanez ok miatt este mindig lehúzom a redőnyt az összes ablakon. Szerintem ez gyerekkori dolog lehet, nálam többször volt olyan még ovis koromban, hogy az éjszaka közepén magától bekapcsolt a tévé vagy felkapcsolt a lámpa a szobában, és mindig azt mondtam, hogy szellemek vannak és azok csinálják. Azóta se tudom, hogy mitől volt, állítólag a házban nem volt jó az áramkör, de ezt egy 5 éves gyereknek nehéz elmagyarázni. A félelem meg belém rögzült, és még most is hiszek benne, hogy a szellemek léteznek, ha mások emiatt dilisnek is gondolnak.
2014. jún. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
32%

"mindig odanézek, és - meglepő módon - mindig magamat látom."


Igen? Jéé, ez különös, ki gondolta volna. Egy tükörben saját magadat látod..., mik vannak. Nem gondolod, hogy pont azért hívják tükörnek, mert magadat látod benne? Ha nem magadat látnád, akkor nem tükör lenne. A tükör egy olyan tárgy, mely visszaveri a ráeső fénysugarakat úgy, hogy a síkfelület miatt a fényt nem szórja szét. Nem láthatsz meg benne mást, ha mégis, akkor teljes biztonsággal kijelentheted, hogy az adott tárgy nem tükör, ugyanis az imént felsorolt tulajdonságokkal rendelkező tárgyakat hívják CSAK tükörnek. De ne félj, majd kinövöd, illetve ha nagyon idegesít, menj el vele orvoshoz. Mármint ne a tükörrel, hanem a problémáddal, ő biztos fog tudni segíteni, végül is ezért tanult annyit. De vigyázz, valószínű őnála is lesz tükör :)

2014. jún. 13. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

táncparkett ördöge, olyan szánalmasra sikerült a gúnyolódásod, h saját magad oltottad le. Egyébként csak neked nem esett le a kérdező szarkazmusa...


Kérdezőnek pedig azt üzenném, h ha olyan pillanatban találod magad, amikor tudod, hogy butaság és nincs ott semmi, akkor hecceld magad és csak azért is bámuld... egy idő után megszokod és rájössz, h semmi alapja a félelemnek.

2014. jún. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Most látom csak nem is kellett volna így vissza reagálnom. Akkor bocsáss meg te is, vedd úgy, mintha a rád vonatkozó sorokat nem is írtam volna le.


Kérdező, ha félsz a tükörtől, akkor TÖRD ÖSSZE!!!

2014. jún. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!