Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti hisztek abban hogy van...

Ti hisztek abban hogy van őrangyalunk? Mert az emberekből lesznek, de csak a jókból, úgy hallottam. De egyre kevesebb jó ember van (? )

Figyelt kérdés

2014. jún. 22. 21:31
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Haladjunk szépen sorjában.

Én hiszek abban, hogy van valamilyen erő, ami igyekszik megvédeni engem. Nevezhetjük őrangyalnak, de nevezhetjük tudatalattinak is.

Kitől hallottad? Haláluk után lesznek őrangyalok? Mert akkor mi van a paradicsomba kerüléssel? És ki számít jó embernek? Aki hisz istenben, de tömegyilkos, vagy aki nem hisz istenben, de segít embertársain?

Lehet, hogy egyre kevesebb jó mber hal meg, mert a jó emberek sokáig élnek. A boldogság meghosszabítja az életet, és aki jó, az boldog is. Aki meghal, az előszöris az aktuális menyországba, örök vadászmezőkre, valhallába, stb jut, csak a fennmaradókból lesznek őrangyalok.

2014. jún. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Én nem hiszek benne. Semmi bizonyíték nincs rá. Ez az egyre kevesebb jó ember van duma meg baromság. Sokkal több jó ember van, mint a középkorban vagy az ókorban. Őrangyaloktól függetlenül.
2014. jún. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
89%
Amíg jelen van a jó, addig jelen lesz a rossz is. Minden emberben van némi jó, és némi rossz, yin-yang. Mindenkihez van egy őrangyal rendelve, aki mindig a segítségedre van, még ha nem is érzed úgy, hogy valaha bármit tett volna érted.
2014. jún. 22. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem hiszek benne, de az ateista létem most tegyük félre. Kezdjük ott, hogy az angyalok nagyon kevésszer vannak megemlítve (ha jól emlékszem a keresztény Biblia csak Mihályt és Gábrielt említi nevén, a többi arkangyal csak a zsidó részekben bukkan fel) és ott sem épp a tündibündi kategóriába esnek. Harcosokként, ijesztő szörnyekként vannak ábrázolva, több szárnnyal és fejjel, semmi közük a barokk pufi szárnyas babáihoz.

csak egy példa, Ezékiel 10:14 : "És négy orczája vala mindeniknek, az első orcza vala Kérub-orcza, és a második orcza ember-orcza, a harmadik oroszlán-orcza és a negyedik sas-orcza."

Angyalok nem emberekből lesznek, teljesen más kategóriába esnek, az embereknek Isten szabad akaratot adott, az angyalok vakon követik és imádják őt. (Kivétel Lucifer és a többi bukott angyal, akiket Sátán/Démon bandaként ismer mindenki.)


Egyszóval, a jó emberekből szentek lesznek, nem angyalok.

2014. jún. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
44%

Azért mert lelépsz az úttestre, és nem üt el a kocsi; nem kell rögtön őrangyalt sejteni a háttérben.


Ha pedig még nem beszélgettél őrangyallal, nem láttad, nem mondta el mit csinál, akkor alaptalan, értelmetlen a kérdésed.

2014. jún. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
89%
Hiszek benne! Mindenkinek van őrangyala.
2014. jún. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, és Bélának hívják.
2014. júl. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!