Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Spirituális szempontból nő és...

Spirituális szempontból nő és férfi között van-e hierarchia?

Figyelt kérdés
Feminista és hímsoviniszta válaszokat nem kérek. (Mindkettő az egóból fakad.) Igaz, hogy a nő a férfi által tud közeledni "istenhez" / az igazsághoz / az önvalóhoz? A nemiség csak a fizikai testünket érinti, vagy a szellemhez (spirit) is köze van? Kérdezem mindezt abban a tudatban, hogy férfi és nő nem vetélytársak, nem egymás ellenségei (!), akiket versenyeztetni kellene, még akkor sem, ha esetleg létezik egyfajta hierarchia, hanem egymás kiegészítői. De hogy a tökéletes kiegészítés valóban megvalósulhasson, minden résztvevőnek előbb a helyére kell kerülnie.
2014. jún. 25. 13:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
79%
Nincs. Csak más a természete és a szerepe a női és férfi energiáknak.
2014. jún. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
74%
A hierarchia is az ego szüleménye. A rangsor. Ilyen nincs spirituálisan, sőt megkockáztatom, hogy nő és férfi sincs külön. Lélek van. Az, hogy az a lélek milyen testbe születik le annak függvénye, hogy a földi élete során mit kell megtapasztalnia.
2014. jún. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

"A hierarchia is az ego szüleménye."

Szerintem a hierarchia szót másképp értelmezzük a köznyelvben, mert társítunk hozzá gőgöt az egyik részről (aki "feljebb" van), lenézettséget a másik részről (aki "lejjebb" van), és ez valóban az egó szüleménye, de társítások nélkül viszont létezhet egó nélküli hierarchia, ha valaki "jobb" (fejlettebb, előrébb tartó) valamiben, de ezt nem minősítésként fogjuk fel (ezért is tettem idézőjelbe), hanem csak arról van szó, hogy időben előrébb tart egy bizonyos területen elért fejlődési szint szempontjából. Más területen meg lehet fordítva, ott a másik tart előrébb, amitől minőségileg nem jobb, viszont felelősségteljesen és szeretettel segíthet a nála "hátrébb" tartónak. Így értettem a hierarchiát, semmiképp sem elnyomó, uralkodó értelemben.

2014. jún. 25. 15:12
 4/22 anonim ***** válasza:
52%
Azért egy nőnek több spirituális energiája van mint egy férfinak, de ennek ellenére szerintem sincs rangsor, mert bizonyos dolgokban a férfiak jobbak, másban meg a nők, a két nem közötti kapcsolat meg kiegyenlíti egymást . Spirituális energia szempontjából a gondok inkább a melegeknél vannak .
2014. jún. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
85%

- Spirituális szempontból nő és férfi között van-e hierarchia?


Nincs.

Az istenség és a férfi közt a nő a tudás közvetítője (ld. az édenkerti történetet is pl.), de ez nem hiararchiabeli dolog.


- Igaz, hogy a nő a férfi által tud közeledni "istenhez" / az igazsághoz / az önvalóhoz?


Nem. Ld. a fenti válaszomat!


- A nemiség csak a fizikai testünket érinti, vagy a szellemhez (spirit) is köze van?


Igen.

A vallások történetében mindenütt két irányzat figyelhető meg. Az egyik a szexualitásról való lemondás segítségével, a másik a szexualitáson keresztül tapasztalja meg istent. (In: [link]

Ehhez a témához könyvtárnyi irodalmat és előadást tudok ajánlani.

Jézus mondta: amikor a kettőt eggyé teszitek, akkor mentek be a mennyországba. Magyarul a házasságkötést is mennyegzőnek és a házasulandó nőt is menyassszonynak, valamint a fiatal feleséget menyecskének nevezik.


- De hogy a tökéletes kiegészítés valóban megvalósulhasson, minden résztvevőnek előbb a helyére kell kerülnie.


Mooji szerint isten a férfit és a nőt nem egymásnak teremtette, hanem mindkettőt saját magának (istennek) társul.:)

2014. jún. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Melyik isten? Melyik igazság? Mókás látni, hogy a nagy egó ellenző is mennyire egyértelmű tényként kezeli, hogy a saját fantazmagóriája az egyetlen, pedig csak a friss kérdések között is több teljesen eltérő "vallást" követő személyt találni, akikre ez úgyszintén igaz. A legszórakoztatóbb az egészben, hogy a legtöbbnek még csak fel sem tűnik, vagy ha mégis nem is zavarja, hogy saját magukat a többivel egy csoportba sorolja, még ha a közös vonások kimerülnek a tudatlanságban, és a tévképzetekben történő hitben, mégha mind más és más hülyeséget hisz is.
2014. jún. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Kedves 6-os.

Pont most akartam írni, hogy végre egy beszélgetés, amihez az szól hozzá, akit érdekel a téma. Tévedtem. Nagyon kellettél ide. /remélem az irónia érződik/


Tudod mindenkinek van véleménye, és ezt nem is kell véka alá rejteni, no de ha valamiben nem hiszel, ha valami nem érdekel, akkor miért válaszolsz rá? Miért szólsz hozzá?


Pl. Engem hidegen hagy a foci, no meg minden ezzel kapcsolatos felhajtás. Nem is írok a fórumokra, hogy Ti mekkora hülyék vagytok, amiért nézitek a meccset, mert hát milyen gyökér dolog a tv előtt nézni, ahogy egy csomó szerencsétlenség rohangál.

Nem teszem, mert úgy gondolom, hogy a romboló hozzászólás, egy csomó addig beszélgető ember kedvét tönkreteszi.


Szóval a vélemény szabad, annak megosztása viszont intelligencia kérdése. Élj a lehetőséggel, miszerint nem kötelező minden kérdésre válaszolni.

2014. jún. 25. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
Az egó ott kezdődik, amikor az ember azt hiszi, hogy minden érte lett teremtve, az ő szolgálatára.
2014. jún. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

7-es. Egyszerűen tanítási céllal szóltam hozzá. Rávilágítottam egy brutális nagy hibájára a gondolkodásotoknak, remélve, hogy néhányan talán meglátják és elgondolkoznak róla.

Nem is a monanivalót kritizáltam, nem is a témát, sokkal inkább a hozzáállást. Nem lehet úgy beszélgetni, vagy épp vitát folytatni egy témáról, legyen az bármilyen téma, hogy ne legyen közösen elfogadott alap. Egy gonolatrendszer, ami mentén folyik a társalgás.

A kérdezők és válaszolók nagy része még csak fel sem ismeri ezt, nemhogy tegyen érte.

Az egyetlen kritikai szempont az elfogadást illetően itt az, hogy a válasz tetszik-e vagy sem. És ennek megállapítását nagyban nehezíti, hogy sokan még csak értelmezni sem tudják, amit olvasnak. Mindenfélek ezoterikus, álokkult, vallásos marhaságot tényként fogadnak el, ha az beleillik a saját világképükbe, ami gyenge kritikai képességeik miatt nagyjából lefed mindent. Aztán, ha valaki saját eszmerendszerükön belüli paradoxonokra mutat rá, akkor ahelyett hogy megfontolnák megmaradnak saját összefüggéstelen világukban.

Ezt azért írom le, mert remélem, hogy legalább egy ember elgondolkozik a dolgon, és felhagy ezzel az igen ostoba dologgal, és legalább megpróbál gondolkodni.

2014. jún. 25. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

A szent hierarchia az alapján épül fel, hogy mi a megoldandó feladat. Ez alapján mindig az vezet, az parancsol, az az okos, aki a legjobban érti azt amit tenni kell. De persze nem csak ez a szempont érvényes, sok más dolgot is érdemes figyelembe venni.


A nő férfi kapcsolatban is ugyan ez a helyzet. Nem azért nem harcol egy nő mert nem képes rá, hanem azért mert nem ő ért hozzá a legjobban.


Nem azért főz a nő mert a férfi nem képes rá, hanem azért mert a nő ért hozzá a legjobban ösztönből. A férfi is megtanulhat jól főzni, de sokkal keményebb munka számára.


Ugyan ez a helyzet a szellemi és lelki dolgokban is. Amelyik nem és nemen beül amelyik ember jobban érti a szellem vagy a lélek világát, működését, az vezet.

2014. jún. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!