Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A kvantumfizikai 'bevonzás'...

A kvantumfizikai 'bevonzás' hatásának méretei korlátlanok lehetnek?

Figyelt kérdés

Ismert, hogy a kvantumfizikai furcsaságok mikroméretekben érvényesülnek leginkább, bár nem korlátozódnak a kis méretekre. Mi van, ha nem a méretek miatt léteznének a kvantumfizikai furcsaságok, hanem a mérési módszereink pontossága okozná a kvantumfizikai jelenségeket ?


Ekkor, ki lehetne terjeszteni a kvantumfiziki tőrvényeket a makrovilágra is, akár kozmológiai méretekben is ! Ebben az esetben egy kvantumösszefonódás utáni dekoherencia után, azaz amikor a megkülönböztethetetlen állapotok keverékéből kikerül van egy rendszer (Schrödinger macskája dobozát kinyitván) minden állapot megvalósúlna, csupán egy másik világban. Ez au un. sokvilág elképzelés, amit párhuzamos univerzumokként ismerhettek.


*


Érdekes ugyanis,hogyha a kvantumállapotot megmérve mérésünk kissé elmosódott, azaz nem tudjuk az egyik kvantumállapotot megkülönböztetni a másiktól, ekkor a kvantumfurcsaságok eltűnnek és a klasszikus képhez jutunk.


Ha a mérések elmosódott jellegét figyelembe vesszük, akkor a planck állandót eltüntetve, a kvantumfurcsaságok kisimulnak és a tárgy viselkedését leíró kvantumegyenletek a klasszikus egyenletekké alakulnak át.


Kézenfekvő tehát, hogy nem pusztán a méretekben tér el a kvantumfizika, hanem a mérési módszereink pontossága miatt. Ha ezt figyelembe vesszük eltűnnek a félelmek az életünkből, ugyanis egy sportesemény akár focidöntő mindkét résztvevője megnyeri a BL-t vagy VB-t pusztán másik univerzumban.


Milyen gondolatok ébrednek benned? Gondoltál már erre ? Nem áll távól ez a világkép tőled?



2014. júl. 10. 23:21
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
94%

Ez egy zagyva egyveleg - new age-s zavaros gondolatok olyan ember fejében, aki nagyon keveset ért a kvantumvilághoz.


A kvantumvilágban ugyanis nem külön-külön van ez a sokféle dolog, hanem egyszerre. Egy adott darab az anyagból nem hullám, vagy nem részecske - hanem valami, ami viselkedhet úgy is, mintha hullám lenne, és úgy is, mintha részecske lenne. Attól függ, hogy éppen milyen körülmények között van.

Ha viszont nem kényszerítik semmire - akkor nem is dönt. Ilyenkor felveszi egyszerre az összes lehetséges állapotot, de mindet csak adott valószínűséggel.

Aztán - ha valami rákényszeríti - akkor beugrik az egyik állapotba ezek közül. De csak az egyikbe.

2014. júl. 11. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
94%
De, teljesen távol áll tőlem az alaptalan kvantum-blabla. Ez ugyanis az. Van benne egy-két fél-információ, amit teljesen saját elképzelés alapján magyarázol (vagy inkább az, aki ezt kitalálta), miközben a valósághoz köze semmi.
2014. júl. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
94%

Nem a méréseink pontatlansága az ok, hanem a bizonytalansági elv.


Menj vissza az ezo-fórumra a hülyeségeddel.

2014. júl. 11. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem lényegesen többet olvastam, sőt: tanultam fizikát és vele kvantumfizikát is :D


Úgyhogy mielőtt nagyképűsködsz, csak nézelődj egy kisit utána a témának ;)

2014. júl. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:

Nálam többet biztosan nem, ahhoz fizikusnak kellene lenned :D


Én elhiszem, hogy olvasgattál dolgokat, csak nem fogtál fel belőle max 10%-ot és a kvantumfizika lényegáből semmit sem értesz !


Az hogy olvasgatsz valamit és megtanulod hozzá az általános sulis anyagot, még nem jelenti hogy értesz hozzá

2014. júl. 11. 23:56
 6/53 anonim ***** válasza:
94%

Ha te fizikus vagy, és ezt a marhaságot elhiszed, akkor én megeszem a monitoromat :D


Tudod, én valóban jártam egyetemre, és valóban oda is figyeltem ott. Veled ellentétben, aki ha be is tévedt oda (véletlenül) sokat nem figyeltél oda, maximum aludtál :)

2014. júl. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
93%
De most, hogy így gondolkodok: csak nem a nagy tudású Zoltánkvantumfizikus-hoz van szerencsénk? :D Ő jön mindig ezekkel az ezós hülyeségekkel, amibe belekeveri a kvantum-blablát.
2014. júl. 12. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
92%
De, ő az.
2014. júl. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 A kérdező kommentje:

Hát szép hogy egy top kvantumfizikus kutatót lehülyézel, úgy hogy SEMMILYEN tudás nem áll mögötted.


Az, hogy mi okozza a kvantumfurcsaságokat nem tudjuk, lehet hogy a mérési módszereink pontatlansága. Ti még azt sem tudjátok hogy a határozatlansági elv is egy mérésből következik. Lehet hogy ezen mérés pontotlansága az ok és valójában kvantumugrások vannak nagy léptékben is.

2014. júl. 13. 01:41
 10/53 A kérdező kommentje:
A kvantumfizikai 'bevonzás' hatásának méretei korlátlanok lehetnek?
2014. aug. 4. 16:13
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!