Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A Riemann-sejtés kvantumfizika...

A Riemann-sejtés kvantumfizikai bizonyítása mekkora áttörés lenne a matematikában?

Figyelt kérdés
Értem én, hogy, ha bebizonyítják még a kvantumkáosz-elméletben is nagy szerepe lenne, de a matematikának nem az a lényege, hogy matematikai módszerekkel bizonyítsák a dolgokat?
2012. jún. 15. 21:15
1 2
 1/12 anonim válasza:
Linket pls.
2012. jún. 16. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A fizika nem igazán tud matematikai tételeket bizonyítani. A zéta-függvénynek végtelen sok nem valós nullhelye van. Nem lehet ezeket fizikai módszerekkel meghatározni, és egész pontosan meghatározni, hogy a valós részük egész pontosan, és nem csak mérnöki pontossággal 1/2.
2012. jún. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én nem nagyon értek kvantumfizikához, szóval, hogy mit tud és mit nem, ahhoz nem tudok hozzászólni.

Magyarul egy könyvben olvastam, ott is kevesebbet írtak róla, mint 1 oldal.

angolul:

[link]

innen egy hivatkozás is van Hilbert-Pólya conjecture-ra.

németül:

[link]

2012. jún. 16. 18:40
 4/12 anonim ***** válasza:

A Riemann-sejtés egyike a millenniumi problémáknak.

Az egész matematika legfontosabb problémájának, koronagyémántjának tartják."

És egymillió amerikai dollár a jutalma annak, aki bebizonyítja.

Egyszóval nagy áttörés lenne.

2012. jún. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, ezt én is tudom, de valószínűleg nem arra kíváncsiak, hogy igaz-e az állítás, mert abban szinte biztosak, hanem a bizonyításra. A kvantumfizikai bizonyítás meg a matematika számára nem ad újat. Én erre gondolok.
2012. jún. 18. 10:28
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Semmisem, mivel ostobaság az egész. Foglalkozzál normális dolgokkal.
2012. jún. 18. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Mint például mivel?
2012. jún. 18. 14:46
 8/12 anonim ***** válasza:

Semmilyen kvantumfizikai bizonyítás nem tud áttörést okozni a matematikában. Eltérő módszerekkel dolgoznak, eltérő területeken pl.

Ennél okosabbat nem tudok mondani.


(tudom, akkor ne is szólaltam volna meg)

2012. jún. 18. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A fizika például a diszkrét kombinatorikai struktúrák területén tudna mutatni valamit a matematikának. Volt egy szimmetriacsoport, aminek sok tulajdonságát ismerték, és a fizika talált egy struktúrát, aminek ez volt a szimmetriacsoportja.
2012. jún. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nyugodtan szólalj meg, érdekel, hogy te hogy gondolod. Egyébként te a 00:38-as válaszoló vagy? Ha igen akkor úgy látom ugyanazt nem érted, amit én se.
2012. jún. 18. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!