Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek ki van többségben...

Szerintetek ki van többségben az ezoteria hívők vagy a szkeptikusok?

Figyelt kérdés
Egyelőre nem akarok saját tapasztalatot írni elsőként kíváncsi vagyok, hogy szerintetek ki van többségben és másodszor hová tart ez a mai világ milyen hatással van az emberekre a média és az internet?

2014. aug. 3. 16:13
 1/6 anonim ***** válasza:
mit értesz ezotéria alatt?
2014. aug. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szerinted mit értek ezoteria alatt? Szerintem ez nyilvánvaló, ha mégsem olvasgass : [link]
2014. aug. 3. 18:22
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom kik vannak többen. Van akit érdekel, van akit hidegen hagy. De szerintem a folyamat a több hívő irányába mutat.
2014. aug. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt, a gyakorin, vagy általában, a nagyvilágban?

Nehéz kérdés, mert az emberek egy igen jelentős része nem mutat érdeklődés semmiféle misztikus dolog iránt (kéretik a szót nagyon széles értelemben kezelni.)

A hit és szkepszis egyszerre jelen lehet egy ember gondolkodásában. Nem zárja ki egymást.

Az ezotériához bátran sorolhatjuk a világban fellelhető vallásokat is. Egyes népek, emberek egész életét meghatározza a hit. A köré szerveződik egész létezése. Más tájakon, más népeknél, egyes emberek esetében a hit alig van jelen.

Az ezotérián belül a vallás nagyon soros, meghatározott szerkezetű, fel van építve. Van benne egy sajátos logika, rend.

A főleg távol-keleti sokféle "tan" (pl. feng-shui) sem csak ötletelés. Tudományos magyarázat nincs, mégis sok dolog működni látszik. A jóga is nagyon "megszerkesztett" valami.

Vegyük ide a sok-sok babonát, néphitet is? Vegyük. Iskolázott emberek körében is fellelhető, de főleg az elmaradott, tanulatlan emberek körében gyakori.

Nem igazán tudok mit kezdeni az ezotéria-hívő szókapcsolattal.

Ha hiszek istenben, el tudom képzelni, hogy járnak a földön idegen világokból származó emberek, de kiröhögöm azokat, akik alakváltó testőrös videókat linkelget ide, akkor hova vagyok sorolható?

A szkeptikusokat még nehezebben tudnám megszámlálni.

Valaki elolvas egy furcsaságról szóló cikket, s azt mondja, marhaság, ő kicsoda?

És hova tegyem ezzel a sommás véleményével akkor, ha a cikk a Blikkben olvasható, s hova akkor ha az egyik legnevesebb tudományos folyóiratban?

A mindent benyalók és mindenben kételkedők ugyanazon állatkertben terpeszkednek. Még a ketrecük is egy.

Ahhoz, hogy a szkepszissel érdemben lehessen foglalkozni, tanult embert kell keresni. Aki meg is tudja alapozni a véleményét.

Nem foglalok állást egyik oldal javára sem, bocs. Ez az én véleményem, s tévedhetek is.

2014. aug. 3. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

"Itt, a gyakorin, vagy általában, a nagyvilágban?"

A nagyvilágban, de a GYiK-n is jól látszik, hogy az ezoteria hívők van többségben elég, ha elolvasol pár oldalt vagy nézd meg az interneten a hasonló cikkeket, fórumokat, weboldalakat stb.

" Ha hiszek istenben, el tudom képzelni, hogy

járnak a földön idegen világokból származó

emberek, de kiröhögöm azokat, akik alakváltó

testőrös videókat linkelget ide, akkor hova

vagyok sorolható?"

Szerintem ezoterikus vagy és nem azért nevetnek ki mert hiszel, hanem azért mert 100% biztosan kijelented ezek létezését pedig, csak akkor lenne 100% biztos, ha bizonyítanád ezek létezését vagy tévednék?

Én is el tudom képzeli, hogy járnak a Földön idegenek elképzelni mindent lehet itt igazából a hitelességen van a hangsúly na most ne gondold, hogy ateista vagyok mert egyáltalán nem parajelenségek és UFO jelenségek után kutatok kérdeznék tőled valamit, ha nem haragszol honnan lehet tudni, hogy az UFO-k idegenek? Honnan lehet valamiről megalapítani, hogy az éppen micsoda anélkül, hogy megvizsgálták volna ez az, amit nem tudok megérteni.

2014. aug. 4. 09:10
 6/6 anonim válasza:
Aki elbír az életével és minden viszonylag jól megy,az nem nyúl az ezotériához. Aki válaszokat és,vagy segítséget keres az néz a vallás vagy az ezo irányba.
2017. jún. 30. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!