Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi lenne ha az agyunk 100%-át...

Mi lenne ha az agyunk 100%-át használnánk?

Figyelt kérdés
Most jött ki a LUCY című film aminek a trailerje elég durva és azt mondják ha az agyunk a 100%át kihasználnánk mi is megtudnánk azt tenni ami a filmben van elég durva azért mégis csak az ember a legokosabb :D nem tudom ti h vagytok benne de én hiszem h vannak ufok es ha mondják is h van mindenki azt mondja fejletebbek nálunk most igen de ha használnánk az agyunk 100%át elég durva lenne :D de vajon miért nem tudjuk használni ?:(

2014. aug. 15. 21:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

LUCY:

igen, mint korábban is írták, ez egy, Urban Legenden alapul.

Korábban is voltak hasonló filmek, sorozatrészek is (mi lenne ha, az agyunk, több mint 10%-át használnánk).

Ez egy, Scarlett Johansson akciófilm, amiben a főszereplő kap egy szupererőt és megtanulja azt használni. Igen, így leírva, nagyon sablonos az egész. A traliere, tisztára Mátrixra emlékeztet, abban voltak ilyen akciók - kb. 10 éve.

2014. aug. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 Angelo84 ***** válasza:
71%

Szia.


Ahogy már mondták, ez a 10%-át használjuk az agyunknak kérdéskör egy amolyan legenda...ugyanis az agy valójában csak egy átjátszó eszköz, egy használtai cikk, olyasmi mint a számítógép alaplapja. Használjuk mi a 100%-át csak hát nem egyszerre, hiszen nem egyszerre van anyagcserénk, éhségérzetünk, stb, stb. Nem egyszerre mozgatjuk mindegyik izmunkat, stb.


Viszont, ha a Lucy c. filmben az agyat kicseréljük az elme szóra, akkor igazzá válik teljesen(na jó nem teljesen, de nagy vonalakban) a film. Ugyanis, ha az ember képes lenne per pillanat Önmagának (direkt írtam nagy betűvel, mert az embernek van egy hamis én érzete, ami korlátozott és blokkolt, és persze van az Igazi) a 100% át használni, akkor gyakorlatilag már ez a test sem kéne neki, és ahogyan a film végén mondja is Lucy, hogy "mindenhol ott vagyok" lépne érvénybe, illetve lenne képes olyan fantasztikumokra, amik a filmben fel vannak sorakoztatva. Persze az ember esetében, a valóságban nem egy drog hatására történne (egyébként a valóságban is a blokkolt, ám de már rég meglévő kapcsokat kéne feloldani), ugyanis nem a fizikai testhez, fizikai megjelenéshez kötődő dolog, hanem ez az úgynevezett mentális tartományban zajlik, s az ember azért nem képes per pillanat erre, mert egy téves önmagával azonosítja magát, vagyis téved saját mivoltával kapcsolatban.


megj.: Ha megnézzük pl. egy-két vallási szentiratot, akkor olyan emberek éltek, s elvileg még egy pár él is, aki képes minderre...hogy kiragadjak 2-t...a keresztény történetekben Jézus Krisztus volt képes erre, hiszen vízen járt, teleportált, átsétált a falon, eltűnt, gyógyított, hallottakat támasztott fel, sőt maga is visszatért a halálból...illetve a buddhizmusban a ténylegesen megvilágosodottak képesek ilyen fantasztikumokra, pl, tudják azt is, érintés nélkül, hogy milyen fizikai baja van éppen a testednek, vagy neked milyen mentális éppen, vagy hogy az 1000 km-re lévő kis viskóban a kisszobában az leghosszabb polcon milyen sorrendben vannak a könyvek stb, stb.

2014. aug. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Nagyot hatott rád a Lucy. Próbálj meg megnyugodni belőle.
2014. aug. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
93%

Ha agyunknak csupán a legenda szerinti 10%-át használnánk, nagy baj lenne!

Még az sem biztos, hogy tudnánk válaszolni erre a kérdésre, hiszen összehangolt működésre van szüség az olvasásra, a billentyűk kezelésére, a lélegzésre, sőt, közben az emésztésre is.

2014. aug. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat erre azért kíváncsi voltam a többség mit mondd :D sok film van ami hat rám de ebbe az a gáz hogy még nem láttam csak trailert és tetszett :D megakarom nézni de mégcsak kamerásan van fent :(
2014. aug. 22. 22:35
 16/21 anonim válasza:
Az igazság megértéséhez szükséges megnéznünk egy...számítógépet vagy valami más állatot amin tudjuk szemléltetni.Lássuk csak, a számítógép áll különféle egységekből mint például fizikai memória, grafikus kártya, merevlemez, tranzisztorok, rezisztorok meg minden féle állati jó cucc.Na most akkor próbáljuk meg elképzelni, hogy az ember is így van felépítve.Jó tehát az agyunk pörög, dolgozik, feldolgozza az adatokat ami innen onnan érkezik és...mondjuk először dolgozom, aztán játszom, majd úgy döntök, hogy letöltök valami filmet az agyamba.Szuper a műveletekhez szükséges energiát használom csak fel, de ha többet csinálok egyszerre..pl zuhanyzás közben nézem a Jedi Lovagot akkor két művelet közt megoszlik az agyi kapacitásom, lásd processzor!Ha tehát valamihez a processzor teljesítményét 100%-BAN felhasználod akkor másra nem jut és instant leáll a szíved, vagy a májad, vagy mittudomén leszakad a nyakcsigolyád.A neuronhálózatodnak egyébként sem tudod megmondani mit csináljon, de hidd el, hogy ő jobban tudja nálad!Esetleg a merevlemez kapacitását tudod BŐVÍTENI!..ez röviden tömören annyit jelent, hogy lefoglalod neki a helyet a tudásra és oda mentesz, a többi pedig tényleg lappang!Na és ez a 90%....
2014. okt. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Hú ember te aztán okos vagy..komolyan :D jó indulatbol.mondom :)
2014. okt. 12. 16:33
 18/21 Victor Soma válasza:
Én is megnéztem és a fizika mai állása szerint lehetséges, hogy egyszerre használj 100%-ot (most is használjuk csak nem egyszerre.) de ennél a szintnél alatta lehet 99.9999999% is de 100%-nál az agy túlterhelődik és az ember meghal. És tényleg lehetne azokat a dolgokat csinálni, mint a Lucy-ben.
2015. márc. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Victor Soma válasza:
0%
Előzőleg rosszul írtam, mert az elmének is ugyan annyira fejlődnie kéne. De még mindig érvényes, hogy 100% alatt nem halnánk meg. Olyasmik lehetnénk, mint Isten, de csak olyasmik, mert Ő tökéletes.
2015. márc. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:
Szerintem ezt a filmet is félreértelmezik. Nem arról van szó véleményem szerint, hogy a teljes agyunk összesen 10%-át használnánk. Hanem hogy minden résznek(egyenként) a 10%-át. És mi lenne ha egyenkent tudnánk mindenből a 100%-ot kihozni. Én így értelmeztem, de ki tudja.
2017. máj. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!