Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyha használnánk az agyunk...

Hogyha használnánk az agyunk többi százalékát, mire lennénk képesek? Miért nem használjuk?

Figyelt kérdés
Sok helyen hallottam, hogy még a tudósok is max. 10 %-át használják ki az agyuknak. Mások meg csak 4-5-öt. Miért nem többet? Valamiért le van korlátolva az agy többi része?
2009. dec. 25. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:
42%
szerintem azért,mert még nem fejlődtünk ki rendesen,pár ezer év lehet talán,és már telepatikusan beszélgetünk,és a többi!
2009. dec. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
2009. dec. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%
Ez igy hülyeség: az agynak csak egy részét használja mindenki EGYSZERRE, de nem mindig ugyanazt a részét. Többet nem tudsz használni, mert akkor csak összekeverednek benned a folyamatok.
2009. dec. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hála a Jóistennek és az evolúciónak, az ember az agyának minden egyes szegmensét használja. Különbség csupán annyi, hogy épp mikor melyik terület lesz aktívabb. Teljesen kihasználatlan területek nincsenek, a fenti százalékos dolog közel 70-80 éves tévhit.
2009. dec. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Hát pedig pl a memória az 10%-ig sincs kihasználva az biztos. Egyes autisták pl egész telefonkönyvet meg tudnak tanulni, vagy visszamondani egy pakli 52 lapos kártyát egy megtekintés után. Hol van ettől a többiek memóriája?
2009. dec. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%
A többiek másra használják a memóriájukat - pl az egyes egyének felismerésére illetve a rájuk vonatkozó információk tárolására.
2009. dec. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
olyan dolgokra amik most 'csodának' tűnnek, a fent említett példák jók voltak sztem, nemtom miért szavazták le.
2009. dec. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A memória is ki van használva.


Az autisták pont azért tudnak - az áltag ember számára - bámulatosnak tűnő teljesítményeket produkálni, mert úgymond hiányos a gondolkodásuk. Tehát lehet, hogy fejben számol PI értéket vagy egy olvasásra visszamondja a telefonkönyvet, viszont nem ismermi meg a Gizikét, akivel minden nap találkozik vagy fogalma nincs, hogy mire való egy kanál, mikor minden reggel azzal eszik.

Tehát az agykapacitásukat kihasználják, hogy hibásan. /persze nem minden autista, van, aki csak simán hülye lesz minden extrém képesség nélkül

2009. dec. 26. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsónál a pont. Épp a napokban halt meg az Esőember (ciki, de elfeledtem a nevét), akinek pl. epizodikus memóriája egyáltalán nem volt (ez az amygdala-hippocampus együttessel működő memória, mely a rövid távon elvégzendő feladatokra, megjegyzendő adatokra stb. fejlődött ki), a motoros képességei szintén egyenlőek voltak a nullával. De tény, hogy ismerte a telefonkönyvet betűről betűre. :)
2009. dec. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Most már tudom, hogy kell ezt érteni.
2009. dec. 26. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!