Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szkeptikusok & materialisták...

Szkeptikusok & materialisták : miért abban hiszel, hogy az élet értelme a vásárlás és 80 évig tartó vegetálás? Mi az értelme ennek?

Figyelt kérdés

Gyakran felmerül a kérdés, hogy mi az emberi lét a világ értelme ? Lényege ? Az anyagi univerzumban sínylődés örök és a reinkarnációink végleg idekötnek vagy egy felemelkedésként ismert tudásszint elérése után kiszabadulunk magasabb rezgési szintekre ?


A fizikai élet gyakorlatilag csupán a vásárlás és a 80 éves korunkig való teljesen értelmetlen vegetálás ! Ennyi lenne a világ? 5 évenként mindenből újat venni, mert van jobb ? Az anyagi típusú fogyasztói társadalom kiélése a végleges célja az embernek ? Szkeptikusok szerint ez valóban így van, de ezt ténleg így gondoljátok ? Örök életeinket itt fogjuk leélni az anyag bőrtönéban, nap mint nap fáradtsággal, betegséggel, fájdalommal leélve? Ennyi lenne a világ csupán?


Szerintem mi fejlődésük során egy szint után, amikor kijárjuk az anyagi megismerést, tapasztalást felemelkedünk egy magsabb rezgésbe, dimenzióba és ott folytatjuk tovább az életüket.


Gyakorlatilag mi itt a földön a legtöbb pozitív érzelmet a szeretetből, szerelemből merítjük, de ehhez nem kell test, ezt lehet magasabb dimenziókban is megélni. A test csak a fizikai anyag bőrtöne.


Szkeptikusok és mások hogyan gondoljátok ezt ? Már a tudomány is kezd rájönni hogy a világ holografikus, te miért nem ebben hiszel?


2014. aug. 20. 16:18
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
39%

"Gyakorlatilag mi itt a földön a legtöbb pozitív érzelmet a szeretetből, szerelemből merítjük, de ehhez nem kell test, ezt lehet magasabb dimenziókban is megélni. A test csak a fizikai anyag bőrtöne. "


Honnan tudod, hogy nem kell test?

Én még nem láttam a szeretetet repkedni a levegőben.

Vagy hová lesz a szellemünk és miért, mitől, mi irányítja, hová, hogyan miért stb???


Eldöntheted, hogy a szabad akaratban hiszel vagy fatalista vagy.

Első esetben amit adsz neki értelmet az lesz értelme vagy az utóbbiban tök mindegy, mert az lesz értelme ami a génedjeidből és környezetedből adódik, tehát amin csak akkor változtathatsz, ha "beléd van írva a változás".

A fatalista mindegy mit tesz, a máshogy nem lehetett felfogásban kell, hogy éljen. Tehát nem érdemes szorongani, de ha szorongani fogsz, az ellen sem tehetsz, csak ha eljön az ideje, ha eljön (és nem a te döntésed).


Én a szabad akaratban hiszek.

És a jelenben élek.

A múltat nem kell feledni és jövőbe tervezni kell, de élni a jelenben kell.

Fedezd fel a világot, tanulj, ismerj meg embereket, kapcsolódj ki. Bármennyire alacsonítják le sokan az evés, ivás, alvás, szexelés, bulizás és anyagcsere folyamatát, ez az életünk része mindegyik és egyik sem alacsonyabb egy versnél.


Igazából te még nem éltél 100 évet. Nem tudod milyen később élni. Ha nincsenek céljaid, vágyaid, hobbid, akkor lehet, hogy depressziós vagy.

2014. aug. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
24%

Az élet értelme mindig az, amit neki adsz, ahogyan megéled azt.

Az ember egy anyagi világban él, lehet minden hókuszpókuszt feltételezni, hinni mindenféle elképesztőbbnél elképesztőbb elméletekben (extra dimenziók, síkok, energiák), de ameddig nem képes senki sem ezeket bizonyítani, addig csupán alaptalan feltételezések. Inkább éljünk abban a világban, amiről tudunk, ne abban, amit csak hiszünk.


Engem is a hideg ráz, amikor valaki elkezdi mesélni hogy működik a világ, mit mond ki a kvantum és atomfizika anélkül, hogy alapvető fizikai törvényeket ismerné. Ilyenkor nem több mint a legtöbb kitalált valamint összeollózott ezós és vallásos mese. Sok szöveg tartalom és tények nélkül.

2014. aug. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim válasza:
28%
Ezen a linkelt videón az előadó egy szélhámos dilettáns. Nézz utána más (több) forrásnak is és próbáld meg összevetni azokat. Ha nem értesz valamit, akkor ásd bele a témába magad, és csak a tudományos eszközökkel igazoltakat jegyezd meg, ami érthető és a rengeteg zöldséget meg felejtsd el.
2014. aug. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
6%
és annak aztán mi értelme hogy sok emberre gyakorolsz hatást? Semmi. Életünk egyetlen célja az hogy rájöjjünk önvalónk igaz természetére. Bár ezzel a magyarázattal se leszek senkinek hatással az életére és ez tán igy is van jól.
2014. aug. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
43%

Ezeket a dolgokat melyik írótól/íróktól olvastad?

"A test csak a fizikai anyag börtöne." Milyen más anyag van még a fizikain kívül? Ki vagy mi zárt minket ebbe a börtönbe? A test azért lenne börtön, mert sérülékeny, mert meg tud betegedni? Tehát a lélek azért nem tud "szárnyalni", mert ebben a börtönben van? A lélek önmagában képtelen sérülni? A lélek csak a jót, harmóniát, egyensúlyt, szeretetet, békét jelenti?

2014. aug. 21. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
30%
Ja, és még egy kérdés. Miért nem tudok aludni? :)
2014. aug. 21. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
44%

Hogy mit fogadunk be és mi az amiben hiszünk, azt mindig a pillanatnyi tudásunk és a múltban tanult dolgoktól függ.

Múltban való tévhitek olyan erősen tettek minket vakká hogy szinte mindenre nemet mondunk. A kérdezőnek javaslom A most hatalma című könyvet Eskhart Tolle-tól és Ossho-tól A halál című könyvet.

Azok akik rezgés témában többet akarnak megtudni a következő könyveket ajánlom. Lynne MCtaggart Az energia mező című könyvet és szintén ettől az író nőtől a Kötés című könyvet.

2014. aug. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 Napfonat ***** válasza:
30%
Én még kiegészíteném az utolsó hozzászóló listáját Balogh Béla: A végső valóság c. könyvével. Egy hídépítő mérnök könyve többek között a rezgésről is!
2014. aug. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

"Igazából te még nem éltél 100 évet. Nem tudod milyen később élni. Ha nincsenek céljaid, vágyaid, hobbid, akkor lehet, hogy depressziós vagy."


Gondolkoztam azon, hogy ez depresszió lenne-e, de számos tény ezt cáfolja ! Hozzátenném, hogy bár ebben a testben nem éltem még 40 évet sem, de a földön és még ki tudja hol előző életeimben, évezredeket, évmilliókat tapasztaltam és ezeknek a tapasztalatoknak a nyoma megvan és ha egy idő után az ember mindenre ráun.


Ha odatesznek egy kisgyermeknek egy papírlapot és egy zsírkrétát, festéket, ő boldog lesz és egész nap csak fest, rajzól. Hetekig, hónapokig, akár évekig képes ellenni vele és boldog, örömét lelő alkotó lesz, azért akar alkotni, mert hiányzik az elménye !


Ha egy felnőttet teszel ugyanezen helyre, már nem akarja használni a játékokat, mert ezek a tapasztalatok megvannak, és az alkotásokat már rég megalkotta és mivel nemjelent kihívást, új élményt így újat keres és otthagyja az asztalt, de ha nem talál más lehetőséget amiben alkothatna, akkor lassan vegetálni kezd, és depresszió szerű tüneteket mutat, noha ez nem valódi depresszió, csak kiéletlen képességek vágyak.


Ugyanez a helyzet velem is, számtalan életet életem a földön, igen sok pozícióban és már ezek a játékok nem képesek intellektuális kihívást nyújtani, megélt élményeim ugyanúgy bennem vannak és nem kapnék új impulzusokat


Amikor új testet kap a lélek, benne marad a lelkében az előző életek nyoma, tapasztalata, élményei, noha nem emlékszik az események egymásutánjára. Ezt úgy tudnám megvilágítani, ha egy sivatagban találnának egy baleset utáni kómás emlékezetvesztett embert, aki nem képes emlékét feleleveníteni, attól még ugyanúgy benne maradnak a képességek, az amit megtanult és ugyanúgy nem leli örömét, ha ugyanazt adják elé, amit már megtapasztalt

2014. aug. 22. 14:15
 30/41 A kérdező kommentje:

"Honnan tudod, hogy nem kell test?

Én még nem láttam a szeretetet repkedni a levegőben."


Asztálprojekció révén vagy ha gondolsz szeretettel valakire, tudsz neki realt time érzelmi átvitelt küldeni. Több embernél alkalmazom ezt az azonnali hatású érzelmi átvitelt



"Vagy hová lesz a szellemünk és miért, mitől, mi irányítja, hová, hogyan miért stb??? "


Ez hosszú mese lenne, a DMT használatával személyesen megtudhatod ezeket


"Én a szabad akaratban hiszek.

És a jelenben élek"


Az nem azt jelenti, hogy nincsen multam. Szabad akaratból már megéltem ezeket


"Az élet értelme mindig az, amit neki adsz, ahogyan megéled azt. "


Ebben az anyagi bőrtönben, már nincsen mi értelmetadni neki, mert az anyag iskoláját kijártam. Ha téged betesznek iskola első osztályba, mert pl amnéziás leszel és nem tudják, hogy megvan-e (hipotetikis szinten) akkor te is ráunsz és nem vagy képes boldogan megélni az olvasás örömeit dedós szinten. Nemigaz ?


"Ezen a linkelt videón az előadó egy szélhámos dilettáns. Nézz utána más (több) forrásnak is és próbáld meg összevetni azokat"


A video csak annyiban jó,hogy nagyvonalakban elmondja, hogyan jutott el a tudomány arra a következtetésre, hogy az anyag nem létezik a modern húrelmélet szerint, minden anyagi részecskét anyagtalan, TÖMEGTELEN kiterjedéstelen húrok alkotják, melyek rezgési tualjdonságai révén érezzük protonnak, elektronnak, neutronnak vagy más anyaginak hitt részecskének, holott az ugyanaz az anyagtalan REZGÉS. Mi rezeg ? Az energia ! E=h * frekvencia ezt mondja akvantumfizika. Igaz, hogy táltos a neutront, neutrínünak mondja, ettőlmég igaza van :/


"és annak aztán mi értelme hogy sok emberre gyakorolsz hatást? Semmi. Életünk egyetlen célja az hogy rájöjjünk önvalónk igaz természetére. "


Jelenleg nekem, az hogy túllépjek az anyagi világ bőrtönéből.

2014. aug. 22. 14:26
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!