Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az identitástudat egyenesen...

Az identitástudat egyenesen arányos a tudat beszűkülésével? Az önmeghatározás felé ajánlott törekedni vagy annak felszámolása felé?

Figyelt kérdés

2014. szept. 2. 13:08
1 2
 11/14 Angelo84 ***** válasza:
Tehát az önmeghatározás általad említett határait kitolom a maximumig, és az elválasztás megszűnik.
2014. szept. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

"S ha magamat a mindennek/mindenségnek definiálom, akkor nem pont az identitáson/személyességen lépek túl, mégpedig azt felszámolva? Persze az igaz, hogy itt az "én" kifejezésnek értelme veszik."


De igen, így gondolom én is, csak másképp fogalmaztunk, de szerintem egy véleményen vagyunk. :) Csak magára a definiál szóra írtam, hogy elválaszt, mert a körte is csak azért tud körte lenni, mert nem alma, nem barack, nem málna stb, és ha minden gyümölcs egy lenne, akkor a körteség mint olyan is megszűnne, mármint a fogalom.


"Tehát az önmeghatározás általad említett határait kitolom a maximumig, és az elválasztás megszűnik."


Ja értem, hogy érted. :) Szerintem nem kis tudatos erőfeszítés kell ehhez a fokozatos határ kitoláshoz, mert a körülöttünk lévő világ inkább a határok egyre kisebbre szabását szorgalmazza.

2014. szept. 3. 13:45
 13/14 anonim ***** válasza:

"Az identitástudat egyenesen arányos a tudat beszűkülésével?"


Igen.


"Az önmeghatározás felé ajánlott törekedni vagy annak felszámolása felé?"


Az önmeghatározás felé, ha ez alatt azt érted ki vagy valójában.

2014. szept. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Az önmeghatározás nem föltétlenül beszűkült, van akinél jelentősen tág, másoknál beszűkültebb. De azt természetesnek tartom, hogy mindaz tartozhat az önmeghatározásaimba, amivel életem során azonosulni tudtam, amivel valamiképpen lehetővé vált egy integrációs folyamat, ez több dolog felé is írányulhat, de az identitás felszámolását nem tartom annyira érthető vagy célszerű dolognak, miért nem azonosíthatom magam sokféleképpen? Számomra ennek a lényege, hogy bármi felé a végtelen mindenségben önmagam érdekében törekszem.


"Szerintem az önmeghatározás mindenképpen önelválasztással is jár, hiszen ha definiáljuk azt, hogy kik/mik vagyunk, ezzel egyben azt is megállapítottuk, hogy kik/mik nem vagyunk."


Szerintem nem, az önmeghatározásomba a számomra minden elsődlegesen fontos tényezőt besorolok, amit nem soroltam bele, arról nem állítom, hogy ne lennék nyított rá. Nem kizárom a rajtam kívül eső dolgokat, de mellékesnek tartom, ami nem ugyanaz. Azért válik kérdésessé, hogy mit tartassz tudat beszűkülésnek, mert a "végtelenséggel" szembeni tudat korlátozása tulajdonképpen nem valami hátrányos dolog, mivel egyben azzal járhat, hogy az egyén koncentrál arra/azokra a pontokra, amit az identitásának tart, amit fontosnak vél az életben, részletesebben odafigyelhet rá, szerintem.

2016. jan. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!