Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ki mit gondol. Van egy mozgásé...

Ki mit gondol. Van egy mozgásérzékelő lámpám és senki nincs rajtam kívül otthon. A lámpa nem romlott el, én a másik szobában vagyok. De a lámpa bekapcsol. Lehet ez szellem? Vagy mi lehet az ok?

Figyelt kérdés

2014. szept. 16. 06:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az érzékenység túl kicsire van állítva.
2014. szept. 16. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Vagy akár egy légy vagy molylepke is elrepülhetett a lámpád érzékelője előtt, ez sokkal valószínűbb, mintsem hogy egy szellem kapcsolgatná a lámpádat.
2014. szept. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Amióta világ a világ a mozgásèrzèkelők sz.rok. Ezèrt használunk továbbra is kapcsolót.
2014. szept. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Azok a fránya szellemek félnek a sötétbe ezért égve hagyják a lámpát az már szóba se jöhet, hogy oly érzékeny a cucc, hogy akár a legyeket is érzekelheti valoszinűleg azok is tudnak mozogni hiszen nem nyomorékok, persze az egér is szóba se jöhet, vagy akár háziállat macska, kutya, hörcsög stb, stb. Nem-nem-nem! Itt valami más alhat a dolog mögött lehet, hogy démon, vagy vámpír, esetleg fémorrú hegyiboszorkány!
2014. szept. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy olcsó "kínai" mozgásérzékelő látná azt a tartományt, amiben a szellemek közlekednek, akkor a tudomány már rég bizonyította volna a létezésüket.
2014. szept. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem lámpám volt, hanem egy "vijjogóm" még régen az üzletem bejáratánál. Az akkor is megszólalt, ha eltakarta a felhő a napot, ergo fényviszonyok változtak.
2014. szept. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk infravörös érzékelős szemetes vödrünk van, ha egy muslica elrepül az érzékelő előtt, akkor is kinyit a teteje.
2014. szept. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
Betörők vannak a másik szobában.
2014. szept. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
:) nos, semmilyen állatka nem volt jelen.....még muslica sem, és napokig jól működött, az érzékelőjét nem én állítottam be és nem kínai cucc. Mellesleg a kínaiak is többféle minőségben gyártanak! El ne felejtsem, betörés sem történt. Azt sem hallottam, hogy a szellemek félnek a sötétben :D De köszönöm a vicces válaszokat!
2014. szept. 17. 06:05
 10/13 anonim ***** válasza:

Nézd, nagyon sokan vagyunk, akik örülnének, ha találnának bizonyítékot a szellemek létezésére, de hidd el, hogy itt nem erről van szó. Lehetnek egészen profi cuccok is hibásak, vagy túl érzékenyek. Nekünk profi riasztórendszerrel van felszerelve a házunk, 19 érzékelőnk van. Eleinte hol egyik riasztott be, hol a másik. Az egyik hibás volt, ki kellett cserélni. Van amelyik meg azért, mert egy melléképületben van és a pókhálótól is megszólalt, pedig elvileg egyik sem jelez 30 kg-nál kisebb élőlényre, de az sem mindegy, hogy milyen közel megy az az élőlény. Volt amelyiknek meg egyszerűen csak az volt a baja, hogy le kellett szedni a fedelét és kipucolni, mert poros volt (szintén melléképület) Ezen kívül van egy, ami olyan szar helyre lett téve, hogy mindentől megszólal, ezért minden este ki kell iktatni lefekvés előtt, mert a szerelő azóta is ba..ott eljönni, már ezer éve kértük, hogy inkább kösse ki, amúgy is olyan helyen van, ami nem potenciális veszélyforrás. Amúgy csak egy gombnyomás lenne az esti beriasztózás, de így folyton a menüben kell matatni álmos szemekkel.

Ezekkel a példákkal csak arról akarlak meggyőzni, hogy számtalan oka lehet, ha beindul egy mozgásérzékelő. Lehet bele költözött valami pici apró bogár, ami nem nagyobb egy muslincánál, de ha közvetlen az infra közelében van, akkor azt nagynak látja, hiába van meghatározva a testtömeg, az távolságtól is függ.

A másik ellenérvem a felvetésedről, hogy ha léteznek is szellemek, kizártnak tartom, hogy bármelyik házi érzékelő érzékelné a jelenlétét akármilyen jó minőségű is. Nem e világi dolognak nem lehet tömege, (talán hője sem) márpedig ezek a cuccok leginkább szilárd, súllyal rendelkező dolgokra reagálnak.

2014. szept. 17. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!