Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Vajon mi a célja?

Vajon mi a célja?

Figyelt kérdés

vajon az emberiségnek van célja,vagy csak puszta "véletlen" a létezésünk?

és vajon a halál után teljes mértékben megszűnünk létezni?



2014. júl. 6. 23:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Eredeti (előre meghatározott) célja nincs,

és igen, a személyiségünk teljesen megszűnik. A testünk nem - az csak átalakul.

2014. júl. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

42!

Ajánlott olvasmány: Douglas Adams - Galaxis útikalauz stopposoknak

Film is készült belőle.

2014. júl. 7. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 2xSü ***** válasza:
100%

A tudomány jelenlegi állása alapján nem ismerünk olyan objektív módon megítélhető tényt, ami arra utalna, hogy az emberiségnek klasszikus értelemben lenne valami célja. Az ellentétére inkább van objektív érv.


Mert mi az, hogy valaminek célja van? Az, hogy az adott állapot elérésért hozták létre. A kalapácsnak az a célja, hogy szeget üssünk be vele, ebből a célból hoztuk létre. Az emberiségnek ilyen módon nem célszerűségből alakult ki. Az más kérdés, hogy az ember intelligenssé válva maga már tud célokat kitűzni maga elé, de azt hiszem nem erre gondoltál.


A halál után teljesen megszűnünk? Mi az, hogy megszűnni? Minden atomunk továbbra is létezni fog, csak más elrendezést fog felvenni. Persze az ember nem attól ember, hogy 80 kg proton és neutron, hanem attól, ahogyan az amit ez a 80 kg proton és neutron felépít. Az megszűnik. Illetve bizonyos részleteiben újra teremtődhet. Születhet olyan ember, aki ugyanúgy gondolkodik a kávéról, mint én, így végül is részleteiben újra meg fognak születni majd azok a struktúrák, amik engemet is alkotnak. Egyben úgy, ahogy én létezem úgy nem.


De magam is teszek róla, hogy bizonyos struktúráim úgymond másolatként tovább éljenek. Pl. amit most leírok, az lehet, hogy valakinek az emlékében tovább megmarad, mint ameddig én élek, akár egy-egy gondolat tovább öröklődhet különböző emberekben hosszú évszázadokig.


Másik oldalról én nem csak ember vagyok, de egy nagyobb struktúra, az emberiség, a korunk, a kultúránk, a hazánk, a szakmám, a hobbim egy képviselője, része, sejtje is vagyok. Az elhalt bőrsejtek megszűnnek? Mint sejt igen, de mint bőr? Úgy nem. Majd jönnek új bőrsejtek, akik továbbviszik azt, amit az adott sejt csinált. Ha valaki erre azt mondja, hogy akkor felesleges bőrsejtnek lenni, az vágja meg magát. Lehet, hogy később ott új bőrsejtek fognak lenni, de amíg itt és most nincs meg az a bőrsejt, az problémát fog okozni. Minden bőrsejtre szükség van és mind nehezen pótolható, hiába újul meg minden sejt benne relatíve egészen rövid idő alatt. Én vagyok a kapcsolat a múlt és a következő generáció között, ami utánam jön, az nagyban függ tőlem is, hogy mit hozok át, mit adok át, és mit teszek hozzá ahhoz, amit az emberiség tud, gondol, tesz.

2014. júl. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 gromo ***** válasza:
100%
2xSü! Ez egy nagyon szép hasonlat volt, grat, teljesen egyetértek vele !
2014. júl. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Tényleg szép volt, azt hittem tudok hozzátenni valamit, de nem. Köszi!
2014. júl. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok

De hol vannak a vallásosak, akik vitatkoznának ezekkel a véleményekkel?

2014. júl. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
2xsü ez annyira gyönyörű volt hogy én ide már nem is írok semmit:D
2014. júl. 7. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nincs cél. Egyszer kihal az emberi faj, megsemmisül a Föld, a Naprendszer és minden, ami az emlékünket őrzi a Voyager 1 és a Voyager 2 űrszondákon kívül. De ahogy Te is csillagporból vagy, úgy a Te részecskéid is majd beépülnek 10-20-50 milliárd év múlva a végtelen Univerzum távoli vidékein lévő bolygókba, talán egy másik élőlénybe.

Ajánlok egy jó kis olvasmányt, ami leírja a legoptimistább forgatókönyvet az emberiség jövőjével kapcsolatban. [link]


Ez a "teljes mértékben megszűnés" nem bizonyított, de az ellenkezője sem. Hiányolták a vallási fanatikusokat, úgyhogy pótolom az űrt. ;)

Nem szűnünk meg, csak a mennyországba jutunk, vagy reinkarnálódunk. Választhatsz. :)

Amúgy vannak olyan feltételezések, hogy létezhet test nélküli tudat, mert a kvantumfizika bizonyos törvényszerűségei erre engednek következtetni, de ennek a bizonyítása még sok-sok évbe telhet.

De az is lehet, hogy ez csak a Mátrix és már rég a gépek uralkodnak a földön és csak egy Duracell vagy.


A választ senki sem tudja, de lesznek még meglepetések...

2014. júl. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!