Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerinted attól lesz valaki...

Szerinted attól lesz valaki jobb/fejlettebb, ha helyesen cselekszik, vagy fordítva, ha fejlődik, akkor helyesen fog cselekedni, mert az jön belőle magától is?

Figyelt kérdés

És ha valaki külső ráhatás miatt teszi a jót, mert ránevelték, és ő jó akar lenni, de az a tett ellenkezik a saját belső motivációjával, az dícséretes, mert legalább igyekszik, vagy elítélendő, mert megjátssza magát, és úgymond megerőszakolja az igazi énjét?

Vagyis aki rosszat gondol és rosszat is tesz, az jobb, mint aki rosszat gondol és jót tesz? Mert igaz, hogy a társadalom szempontjából rossz ember, de saját magához hű. A másik pedig saját magát tagadja meg, hogy a társadalom elfogadja. Melyik a fontosabb, saját magunknak megfelelni, vagy másoknak?


(Több kérdést is feltettem, de szorosan összefüggnek. A jót és rosszat pedig csak leegyszerűsített fogalmakként használtam.)



2014. szept. 21. 23:18
1 2
 1/14 anonim válasza:
Hát az hogy hű légy magadhoz szerintem egyértelműen fontosabb, mint megfelelni másoknak . És ma már a társadalom elítél mindenkit aki egy kicsit is más , úgyhogy dicséretes ha valaki felvállalja magát és amit tesz :D
2014. szept. 21. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Vegyünk egy nyakatekert példát:


Tegyük fel, hogy olyan társadalomban élünk, aminek kultúrájának része, hogy minden hétvégén egy élő állatot ki kell véreztetni, hogy ezzel isteneknek kegyét elnyerjük.

Most mondjuk rád kerül a sor, hogy a szegény kecskegidát brutálisan meggyilkold. Ez a nép akarata, ha nem teszed, áruló vagy és mindenkinek rosszat akarsz, mert isteneket haragítasz ránk. Haragos istenek, rossz termés, kevés eledel stb.

Ilyenkor a relatív fogalmak, mint jó és rossz felcserélődnek, mégis inkább azt tennéd, amit a belső éned mondana és ott hagynád az őrült csürhét. Ezzel ugye a te lelked könnyebb, de pl szüleidnek hatalmas fájdalmat és csalódást okozol...

Ha mégis belemész a játékba, mindenki boldog körülötted, az állat csak állat, vallásod most nem tekinti érző lénynek, te pedig életed végén az örök boldog vadászmezőkre kerülsz, mondák a bölcsek.


Gondolom érződik az erős relativitás. Ezen felül mégis azt mondanám, hogy ha nem is tudjuk megítélni, mi a leghelyesebb, tegyük amitől a lelkünk boldog. És ha nem mondd ellent az elveinkkel, adjunk másoknak is boldogságot. Nem hiába vannak a "segíts magadon és Isten is megsegít", meg "jobb adni, mint kapni" szólások.

2014. szept. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
41%

Ezoterikusok között sokan hiszik azt hogy az 1.

Azt hiszik ha úgy csinálnak mintha tökéletesek lennének akkor azok is.


Pedig határozottan a 2. az ami működik

2014. szept. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
Asszem erre inkább nem írok véleményt #3 :D
2014. szept. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#4


aztán miért nem????

2014. szept. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
Én voltam az első válaszoló , és ott a válasz , hogy "Azt hiszik ha úgy csinálnak mintha tökéletesek lennének akkor azok is." by #3 - na szóval erre inkább nem írok semmit, remélem azt hiszi hogy én tökéletesnek érzem magam , pedig csak a véleményemet írtam le , és azt hogy jobb ha függetleníted magad a társadalomtól...
2014. szept. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
MagicalDark, szerintem a hármas válaszoló nem rád értette azt hogy "egyes" (vagyis első válaszoló), hanem a kérdésben felsorolt két verzió közül az egyes. De lehet, hogy én értem félre, és akkor most mégjobban belezavartam. :D
2014. szept. 22. 15:51
 8/14 A kérdező kommentje:

"Nem hiába vannak a "segíts magadon és Isten is megsegít", meg "jobb adni, mint kapni" szólások."


Itt van ez a jobb adni, mint kapni mondás. De ha valakiben nincs meg magától, hogy adjon, akkor ő nem lesz attól jobb ember, ha mégis ad. Vagy mégis... lehet, ha elkezdi, akkor közben ráérez, hogy milyen jó is az? (Evés közben jön meg az étvágy.) :D

2014. szept. 22. 15:53
 9/14 anonim válasza:
Na mindegy :D Most már én sem tudom mivan :PP Hagyjuk is XDd leírtam amit gondolok , ha arra értette akkor ez van de ha nem akkor is :DDDDDDDDD
2014. szept. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

:))


"Pedig határozottan a 2. az ami működik"


És akkor hogy kezd el fejlődni? Vegyünk egy példát: van egy emberke, aki szeret állatokat kínozni. Tudja, hogy ez helytelen, és azt is tudja, hogy ha "spirituálisan" fejlettebb szinten állna, akkor nem akarna ilyet csinálni. De ugye jelenleg ott tart, ahol tart, szóval nem lesz attól fejlettebb, ha magába fojtja a perverzióját. Tehát egyelőre nem hagyja abba. Akkor hogy indul el a fejlődésben, hogy végül már ne is akarjon állatot kínozni? Mivel tudja magát az ember fejleszteni, ha nem a tetteivel, akkor a gondolkodását és az érzéseit kell saját magában helyre tennie? Vagy mitől fog fejlődni?

2014. szept. 22. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!