Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ti mit gondoltok arról a...

Ti mit gondoltok arról a feltételezésről, hogy alvásparalízis közben akár a szív vagy a légzés is lebénulhat?

Figyelt kérdés

Ezt olvastam egy álmokkal foglalkozó oldalon.Hogy kutatók találkoztak olyan esetekkel, mikor alvás közbeni halálesetekre az alvásparalízist tudták csak felhozni magyarázatként.

Nos, én nem vagyok orvos, de laikusként is úgy tudom, hogy a szívet és a légzést nem ugyanaz az idegrendszer irányítja, mint ami a végtagokat, érzékszerveket.

A vegetatív idegrendszer is nyilván "pihen" kicsit míg alszunk, de biztos, hogy nem "bénul"le.


2014. okt. 2. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdés inkább az egészség kategoriába tartozik.
2014. okt. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, azért érezzük, hogy alvásparalízis közben nem tudunk rendesen lélegezni, mert a testünk még alszik és ilyenkor a légzés is "automata üzemmódban" működik, és ilyenkor próbáljuk akaratlagosan irányítani, de nem tudjuk.

Ami veszélyesebb lehet, az az alvási apone, az alvás közbeni légzéskimaradás, ha jól tudom. De ez már egy másik probléma.

2014. okt. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Jól tudod, ekte baromság amit írtak. Ilyenkor szoktam én feltenni a kérdést, hogy: forrás? Ha nincs ott akkor már bűzlik a dolog. Előbb ölte meg őket gyógyszer/idegméreg, mint alvásparalízis.
2014. okt. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Végül is ilyenkor az izmaid bénulnak le, előfordulhat, hogy a légzőizmok is.


Maga a légzés mechanizmusát a kisagyi nyúltvelő szabályozza, így maga a légzés működhet, viszont, ha a mellkasi izmok átmeneti bénulásával is jár a paralízis, akkor meghalhat - bár az több percig kéne fenn álljon, maga az alvásparalízis pedig kis ideig tartó állapot.

2014. okt. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!