Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Bolygónk komplexitása olyan...

Bolygónk komplexitása olyan tudatos tervezőre mutat, aki nem csak megteremtette a világegyetemet, de a mai napig fenntartja azt. Ez bizonyítja a spirituális Istent?

Figyelt kérdés

Rengeteg olyan példát lehetne mondani, melyek az isteni tervezésre utalnak. Íme néhány ezek közül:


A Föld... bolygónk mérete tökéletes. A Föld mérete és az ebből következő gravitációs erő vékony, elsősorban nitrogénből és oxigénből álló gázréteget tart meg maga körül, ami mindössze kb. 80 kilométerre terjed ki a földfelszíntől. Ha a Föld kisebb lenne, akkora, mint például a Merkúr, a légkör megtartása lehetetlenné válna. Ha viszont a Föld nagyobb lenne – mint például a Jupiter –, a légköre szabad hidrogént tartalmazna.3 A Föld az egyetlen olyan bolygó, amelynek atmoszférája alkalmas az emberi, állati és növényi élet fenntartására.


A Földnek a Naptól való távolsága is ideális. Nézzük például az általunk tapasztalt hőingadozást, ami -35 és +50 °C között mozog. Ha a Föld kicsivel távolabb lenne a Naptól, mind megfagynánk. Ha pedig közelebb, akkor megégnénk. A Föld pozíciójának változása ellehetetlenítené a földi életet. A Föld tökéletes távolságban van a Naptól, miközben több mint 100.000 km/h-val kering körülötte. A tengelye körül is forog, ami lehetővé teszi, hogy a bolygó felülete minden nap megfelelően felmelegedjen és lehűljön.


Holdunk méretéből és a Földtől való távolságából következő gravitációs vonzás mértéke is éppen megfelelő. A Hold fontos óceánáramlatokat és árapályt kelt, amelyeknek köszönhetően a víz nem áll egy helyben, ugyanakkor a hatalmas óceánok nem söpörnek végig a szárazföldeken.4


A víz... színtelen, szagtalan és nincs íze sem, mégsem maradhat életben egyetlen élőlény sem nélküle. A növények, állatok és emberek nagyrészt vízből állnak, például az emberi szervezet kb. kétharmad része víz. Érdekes, hogy a víz tulajdonságai mennyire az életre lettek szabva:


Szokatlanul magas forrás- és fagyáspontja van. A víz teszi számunkra lehetővé, hogy folyamatos hőmérsékleti változásokkal teli környezetben éljünk, miközben a testünk állandóan kb. 36,6 °C-os hőmérsékletű marad.


A víz univerzális oldószer. A víznek ezen tulajdonsága lehetővé teszi, hogy a legkisebb erekben is több száz különböző vegyület, ásvány és tápanyag utazzon a szervezetünkben.5


A víz ezenkívül kémiailag semleges. Mivel nem változtatja meg az általa szállított anyagok szerkezetét, a víz lehetővé teszi az étel, gyógyszerek és ásványok felszívódását, így a szervezetünk fel tudja használni őket.


A víz egyedi felületi feszültséggel bír. A növényekben lévő víz emiatt felfelé, a gravitációval ellentétes irányban is képes folyni, eljuttatva az életadó tápanyagokat még a legmagasabb fák csúcsába is.


A víz „felülről lefelé” fagy be, és a szilárd állapotú jég úszik a víz tetején, így a halak télen életben maradhatnak a jég alatt folyékony állapotban maradó vízben.


A Földön található víz kilencvenhét százaléka sós vízű óceánokban van. De a Földön működik egy olyan szisztéma, ami eltávolítja a sót a vízből, majd szétosztja ezt a vizet szerte az egész bolygón. A párolgás elválasztja az óceán vizét a sótól, majd felhőket formál, amelyeket a szél a szárazföld fölé fúj, és így eljuttatja a vizet a növényeknek, állatoknak és embereknek. Ez a tisztító- és ellátórendszer tartja fenn az életet a Földön. Egy olyan rendszer, ami a víz újrahasznosításán és visszaforgatásán alapszik.6


Az emberi agy... amely bámulatos mennyiségű információt dolgoz fel egyszerre. Az agyad folyamatosan befogadja az összes színt és formát, amit látsz, a külső hőmérsékletet, a talaj nyomását a lábadon, a körülötted lévő hangokat, a szádban lévő szárazságot, és még sok mindent egészen a billentyűzeted tapintásáig. Az agyad tárolja és feldolgozza az összes érzésed, gondolatod és emléked. Mindeközben a szervezetedben zajló folyamatokat is felügyeli, pl. a légzési ritmust, a szemhéjad mozgását, az éhséget vagy a kezedben található izmok mozgását is.


Az emberi agy másodpercenként egymilliónál több üzenetet dolgoz fel.7 Az agyad mérlegre teszi minden egyes adat fontosságát, és kiszűri a viszonylag haszontalanokat. Ez a szűrési folyamat teszi lehetővé, hogy koncentrálni tudj, és hatékonyan elboldogulj a világban. Az agy másképp működik, mint a többi szerv. Képes érvelni, érzéseket átélni, álmodni és tervezni, cselekvésbe fogni és kapcsolatba lépni más emberekkel.


A szem... hétmillió színt tud megkülönböztetni. Folyamatos autófókusz üzemmódban működik, és döbbenetes mennyiségű, 1,5 millió üzenetet fogad be egyszerre.8 Az evolúció a már létező organizmusokból kiinduló és azokon belül lezajló mutációkat írja le. Az evolúció viszont önmagában nem magyarázza meg az agy vagy a szem kiindulóforrását: az élő szervezet kialakulását az élettelen anyagból. Egy érdekes olvasnivaló nyitott embereknek [link]



Mit godolsz ezekről? Megfogalmazódott már benned ez a kérdés vagy egy része? Gondoltál már saját magadtól ezekre ?



2014. okt. 5. 22:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
85%
Azért nézd tárgyilagosan, ez ez egész egy tökéletlen fércmunka, egy spirituális Isten ilyet nem engedhet meg magának!
2014. okt. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:

Ezzel nem értek egyet. Nézd meg a világ tökéletességét ! Csodálatosságát. Ez egy tökéletes teremtő műve lehet csak. Mi rontjuk el a világot a saját kicsinyességünkkel.


Az a törvény, hogy ne tegyél azt mással, amit magaddal nem tennél, annak a be nem tartása okozza az összes bajt. Az emberek, kapzsisága, kicsinyessége és a negatív energetilai manifesztációk.


Szabad akarat van, azt tehetsz amit akarsz. Ne másban keresd a hibát.

2014. okt. 5. 22:37
 3/22 anonim ***** válasza:
A Kozmosz: Történetek a világegyetemről egyik részében pont a szemről volt szó és arról, hogy még mindig hordozza magával azokat a hibákat, amiket annak köszönhetünk, hogy a vízben alakult ki. Aztán amikor kimásztunk a vízből, akkor módosult.
2014. okt. 5. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
77%

A tökéletesség szubjektív fogalom, rámondhatod bármire amire akarod, nyugodtan mondhatod, hogy például az ebola vírus milyen tökéletes dolog, lehet így is nézni a világot.

Nincsenek objektív szempontjai a tökéletességnek.

Az, hogy 7 millió színárnyalatot tud megkülönböztetni az emberi szem, arra mondhatod, hogy így tökéletes, de más meg mondhatja, hogy ez túl kevés, vagy azt, hogy ez túl sok, nézőpont kérdése.

Szóval ez a tökéletesség érv egy üres érv.

2014. okt. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
84%

"a víz tulajdonságai mennyire az életre lettek szabva"


Pont fordítva. És hopsz, már nincs is spirituális teremtő. Csak az egóból kell kicsit leadni, hogy minden értünk van.

A világ nem tökéletes, semmit nem teszünk tönkre, mert mindig is ilyen volt. Nélkülünk is működött, utánunk is fog. Akár tetszik, akár nem.

2014. okt. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
91%
És ki a teremtő,Isten? Szerinted hol volt Isten ezelött 200 milliárd éve? Vagy 100 milliárd évvel ezelött? Mikor mondjuk univerzum sem volt? Nem hogy föld? Ki teremtette istent? Ki szülte,hogy keletkezett? Te gondoltál már erre? Vagy írjak nagyobb számokat? Sosem volt Isten,de te higgyjél csak benne,persze! Hülye történelem,úgy hazugság ahogy van! Mi volt elöbb,a tyúk,vagy a tojás? Ezen gondolkodjál? A biblia hazugság,de mindenki abban hisz amiben akar te dolgod!
2014. okt. 5. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Pár 100 ezer év de még annyi sem,aztán tudod hol lesz emberiség,sehol! Ez a valóság,ahogy nem voltál ezelött 200 évvel sem! Akkor sem volt teremtő sehol,max apukád! Dínók is kihaltak,meg nem mindig volt ilyen kedvező ez a bolygó,senki nem tudja,hogy alakult ki az élet,senki,hogy a majmokból az baromság,akkor a mai majmokból miért nem lesz ember? Csak a sötétben tapogatózunk,de fogalmunk sincs semmiről! De nem a teremtőnek köszönhetjük az életet,hanem a természetnek,ami el is fogja pusztítani az emberiséget,ahogy tette a dinaszauruszokkal is,meg ki tudja milyen élőlényekkel! Az oceán,meg golf áramlatnak meg nézzél utána,tökéletes lenne,ha nem szennyeznénk a környezetett,de ez kizárt,szóval,mindegy Isten,nem Isten a vége halál lesz!
2014. okt. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 Shai-Hulud ***** válasza:
89%

"Ez egy tökéletes teremtő műve lehet csak."


SZERINTED.


A tudomány viszont már régen bizonyította, hogy a Világ keletkezéséhez, fejlődéséhez nincs szükség isteni beavatkozásra.


Occam borotvája elve alapján viszont mindig a legegyszerűbb lehetőséget kell elfogadni valósnak.

Vagyis ha Isten közreműködése nélkül is létezhet a Világegyetem, akkor azt kell feltételeznünk, hogy valóban anélkül létezik. Ez pedig azt jelenti, hogy NEM az Isten teremtette a világot.


Rengeteg helyen tévedsz:


- Az általad felsorolt dolgok (bolygónk méretéről, Naptól való távolságáról, a víz alaptulajdonságairól) már régóta ismertek.

Egy sok milliárd galaxist, és galaxisonként sok milliárd csillagot tartalmazó Világegyetemben nagyon sokszor előfordulhat az, hogy a megfelelő méretű bolygó éppen a megfelelő helyen van. Mi most éppen az egyik ilyen bolygón vagyunk... De nagy valószínűséggel még iszonyúan sok ugyanilyen létezik. Csak nem éppen itt a szomszédban.


- Nem a víz tulajdonságai lettek az "életre szabva", hanem az élet alakult ki olyan körülmények között, ahol például a víz tulajdonságai már adottak voltak.


- A testhőmérsékletünket az anyagcsere (oxidáció) által termelt hőenergia biztosítja. Ebben a víz csak mint oldószer játszik szerepet.


- A vizet szokták "univerzális oldószernek" nevezni, de ez nem igaz. NEM old mindent. Sőt, rengeteg dolgot nem old. A gyengébb savak, vagy lúgok jóval több anyagot oldanak, mint a víz. A víz azért játszik kitüntetett szerepet a környezetünkben, mert sok-sok nagyságrenddel több van belőle, mint például kénsavból. (Ha kénsavból lenne több a Földön, akkor az anyagok többsége nem vízben oldva lenne megtalálható, hanem kénsavban oldva.) A mi (emberek) egyéni szerencsénk, hogy mégis vízből van több. :-)


- A víz valóban nem változtatja meg "az általa szállított anyagok" szerkezetét. Főleg azért, mert azok az anyagok olyan vegyületek, amelyek passzívabbak. De próbálj meg például káliumot "szállítani" vízzel.


- Felületi feszültsége nem csak a víznek van, hanem MINDEN FOLYADÉKNAK. A higanynak is. Az olvadt vasnak is. Sőt, a cseppfolyós héliumnak is.


- A növények NEM a víz felületi feszültsége miatt képesek a gravitáció ellenében felfelé szállítani a vizet. (Nem a kapilláris-hatással szállítják a vizet.)


- A víz nem "felülről lefelé" fagy be, hanem abból az irányból, ahol alacsonyabb a hőmérséklet. Az már csak külön szerencse, hogy a víz egy olyan apoláros vegyület, amelynek VÉLETLENÜL nem 0 fokon, hanem nagyjából 4 fokon a legkisebb a fizikai kiterjedése, vagyis ezen a hőmérsékleten lesz a legnagyobb a fajsúlya. Emiatt a lehűlő vízben a 4 fokos folyadék süllyed lefelé, ez helyezkedik el legalul. A 4 fokos víz pedig nem tud megfagyni, a fázisátalakuláshoz előbb le kell hűlnie 0 fokosra, de a 4 fok alá hűtéssel kitágul, ezért felemelkedik.

Ilyen egyszerű, hogy miért nem fagynak be a tavak, tengerek.

2014. okt. 5. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Shai-Hulud ***** válasza:
95%

Bocs, véletlenül elküldtem... De ne örülj, folytatom:



- Az a szisztéma, ami eltávolítja a sót a vízből, a párolgás. Elárulok egy titkot, ez nem csak a vízre jellemző. Bármilyen folyadékot el lehet választani a benne oldott anyagoktól a bepárlás segítségével. Így készítik a benzint a kőolajból, vagy akár gondolj a pálinka készítésére.


- Az agy... Hát ez egy komplex szerkezet, amelynek működését még nem igazán értjük (mondhatnám azt is, hogy még alig tudunk róla valamit). Teljesen egyetértek veled, ez valóban csodálatos egy valami. Több mint 100 milliárd neuron alkotja, melyek mindegyike akár 10000 egyéb neuronhoz kapcsolódhat... Egyelőre esélyünk sincs egy ilyen komplex hálózatot feltérképezni, vagy utánozni.


- Az agy és a szem kialakulása evolúcióval tökéletesen magyarázható. Sőt, éppen a szem, a szemgolyó kialakulását szokták TIPIKUS evolúciós példaként végigvezetni, elmagyarázni. Teljesen logikus, egymást követő lépésekben bizonyítható, hogy a szem kialakulásának egyes lépései hogyan biztosítanak evolúciós előnyt, azaz mi indokolja a kialakulás folyamatát.



Hogy mit gondolok ezekről?


Azt, hogy aki a HITET választja, az mindenképpen azt fogadja el, hogy isteni beavatkozásra volt szükség a világ létrejöttéhez, az élet kialakulásához, és az élőlények (komplex szervezetek) kialakulásához.


Aki pedig a hit helyett a TUDOMÁNYT fogadja el, az nem fogja elfogadni, hogy egy földöntúli lény, akaratának puszta kinyilvánításával létrehozott bármit is...


Az ilyen kérdések és az ezekre adott válaszok SENKIT nem fognak meggyőzni, senkinek a világnézetét nem fogják megváltoztatni, kizárólag arra jók, hogy parázs vitát provokáljanak. :-)

2014. okt. 5. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Napfonat ***** válasza:
10%

Hát bizony a Földünk tényleg nagyon jó helyen van. Bár 8-as hozzászóló is elmondta a lényeget, azért mégis ott motoszkál a kétely. Az emberi agy és szem rendkívül különleges szerv. Nem tudom elképzelni, hogy csak úgy, evolúciós folyamatok által keletkeztek.


Ami az égitestek - és köztük a Föld - elrendeződését illeti, bizonyára egy szuper-kozmikus rezonancia hatására rendeződnek a megfelelő helyre. Mint ahogyan a homokszemek egy vaslemezen, amikor rezgésbe hozzák. Lehet, hogy a teremtőtől jön a rezgés, de az is lehet, hogy a fekete lyukból, galaxisunk középpontjából. Vagy a fekete lyuk az Isten?

Na jó, befejezem! :)

2014. okt. 6. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!