Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez is alvási paralízis, vagy...

Ez is alvási paralízis, vagy egyszerűen rémálom?

Figyelt kérdés

Nem egyszer esett már meg, hogy rosszat álmodtam és felébredtem belőle, de rájöttem, hogy a felébredés sem valós, még akkor is álmodom. A múlt éjjel is ez történt, valószínűleg az ébredés is csak álom volt. Nem bírtam a szemem kinyitni, húzott vissza magával az álom, pedig nem akartam, mert féltem, hogy megint rosszat fogok álmodni. Küzdöttem, de végül hagytam, majd azt éreztem, mintha valami lefogna, átkarolna szorosan, közben mintha ráültek volna a mellkasomra. Próbáltam a páromnak segítségért kiáltani, nyögdécseltem is valamit, majd nagy nehezen felé fordultam, kértem, hogy kapcsolja fel a lámpát, felkapcsolta, de még akkor is sötét volt és gúnyosan rám nevetett. Átfordultam, hogy akkor felkapcsoljam a sajátomat, és azt hiszem akkor ébredtem fel valójában.

Szóval ez amolyan álomban álom lehetett, vagy paralízisből zuhanhattam vissza álomba?


2014. okt. 13. 08:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Paralízis, ezek teljesen általános "tünetei", nekem is nagyon hasonló szokott lenni. Ijesztő, de meg lehet szokni.
2014. okt. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Volt nekem régebben sok, csak felszoktam belőle ébredni egyből.

Most olyan volt, mintha a paralízist is álmodtam volna.

2014. okt. 13. 08:43
 3/11 anonim ***** válasza:

Biztosan csak álmodtál. Nekem is volt ilyen gyermekkoromban. Ez amolyan "álom az álomban". Nekem visszatérő rémálmom volt, hogy egy farkas üldöz. Aztán "felébredtem" a szobámban voltam. Az ágyamban feküdtem és mozdulni sem mertem a félelemtől. Aztán hirtelen elkapott a farkas. Ekkor tényleg felébredtem és ugyanúgy feküdtem az ágyamban. De akkor már nem volt farkas :P

A másik hasonló rémálmomban az ágyamban fekszem, ugyanazok a halvány fények, mint általában amit megszoktam a szobámban éjjel. Azt érzem, hogy valaki van rajtam kívül. Aztán rászánom magam, és felkapcsolom a villanyt, de hiába kapcsolgatom akkor sem gyullad fel a fény. Aztán halk neszt hallok magam mellett. Egyre hevesebben kapcsolgatom a villanyt de a fény csak nem jön, próbálom a telefont azt sem találom sehol. A hang egyre közelebb és közelebb ér és ekkor felébredek. (tudom, vannak gondok XD)

2014. okt. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem, ezek nem gondok veled :-) Állítólag szinte minden második ember hajlamos rá, főleg a fiatalabbak. Bár én már nem vagyok annyira fiatal, remélem nem tér vissza, mert nagyon utálom.
2014. okt. 13. 09:37
 5/11 anonim ***** válasza:
Én sem vagyok fiatal (30+). De még mindig elég gyakran vannak "rémálmaim". Bár manapság már csak nevetek rajta ébredés után. Mókának fogom fel :)
2014. okt. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi! :-) Jó Neked, hogy sikerül mókának felfognod, engem sajnos eléggé nyomaszt. Már csak azért is, mert utána nem merek visszaaludni, és ha sikerül is, akkor is tovább álmodom a hülyeséget és másnap olyan vagyok, mint akit agyonvertek és rossz a kedvem. Lehet ezért is írtam ki. Mostaninál én is próbáltam úgy felfogni, hogy mi van ha hagyom és nem próbálok kikecmeregni a paralízisből, de akkor jött ez az érzés, mintha lefogna valaki és ettől beparáztam.

Arra persze jó, hogy az ember megpróbálja figyelni önmagát, hogy vajon mi is zajlik le ilyenkor, hátha sikerül megfejteni, hogy miért is történik.

Ma pl. az jutott eszembe, hogy lehet azért érezzük ezt a szorítást, nehézlégzést stb. mert a súlytalan álom után hirtelen nehéznek érezzük a testünket. Lehet olvasni halálközeli élményekről, amikor arról számolnak be, hogy milyen rossz és fájdalmas visszatérni a testbe. Talán ez is hasonló "visszatérés", és azért tűnik ilyen rossznak, mert talán tényleg ilyen nehéz élni a testben, csak már megszoktuk. Nem valami titokzatos lény szorítja át a testünket, hanem a saját testünk szorít ennyire, elkezdjük érezni a súlyát, a gravitációt. Azért érezzük ,hogy valami nyomja a mellkasunkat, mert valóban ilyen nehéz levegőt venni, de ébren már ezt is megszoktuk és nem figyelünk rá, mert ahogy felébredünk, elkezdünk gondolkodni, cselekedni. Végül is mit csinálunk amikor felébredünk? Egyből kémleljük a szobát, egyből kinyújtjuk a lábunkat, egyből ránézünk az órára.

Ok. talán kicsit elrugaszkodtam a valóságtól, de engem minden ilyen alkalom elgondolkodtat.

2014. okt. 13. 11:29
 7/11 909 válasza:
Ez ami veled történt csak rémálom volt! Ez az 'álomban álom' ahogy ti nevezitek nagyon rossz élmény is lehet akár! Azért elég fura az is, hogy te alvási paralízisről rémálmodsz, de az is lehetséges hogy a REM fázis miatt az agyad átált paralízisből álomba! 2 kérdésem van. 1. Milyen sűrűn olvastál, beszélgettél vagy csak gondolkoztál mostanában ilyenekről? 2. Pontosan mikor történt ez?
2014. okt. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7. Érdekes amit írsz. Pár évvel ezelőtt gyakori volt és akkor sokat beszélgettem erről, mondhatni sokáig kutakodtam a jelenség után. Szerencsére a költözés után elmúlt és el is felejtettem, illetve inkább úgy fogalmaznék, hogy elakartam felejteni, de néha napján újra előjön. Most az elmúlt éjjel történt, előtte már nagyon régen, nem tudom mikor. Én is inkább úgy éreztem, hogy paralízisből léptem át álomba most.
2014. okt. 13. 16:30
 9/11 anonim ***** válasza:
.-.
2014. okt. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Téves ébredés, meg paralízis, vegyesen.

de néha előfordul ilyen, ha tiszta álmod (egyfajta tudatos álom) van, de nem ismered fel időben a helyzetet, mert túl valóságos, vagy pánikba esel és nem próbálod irányítani.

Talán megoldást jelentene, ha ilyenkor próbálnál odateremteni álmodba valami jót, amire vágysz, ahelyett, hogy küszködsz és pánikolsz.

2014. okt. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!