Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van aki átélt már alvási...

Van aki átélt már alvási paralízist?

Figyelt kérdés

Mennyire rossz?

Milyen érzés volt?

Mennyi idő után tudtál reagálni?



2014. szept. 12. 12:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én! Tavaly 2-3 szor! Azóta nem fordult elő. Elég félelmetes volt. Nem tudtam megmozdulni,kinyitni a szemem olyan fél percig.. utánna mint ha semmi nem történt volna.
2014. szept. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én még csak egyetlen egyszer. Úgy éreztem, mintha elkezdenék felfelé lebegni, nem tudtam mozogni, és valami éles hangot hallottam. Végül addig erőlködtem, amíg el tudtam fordítani a fejem, és elmúlt. Akkor megijedtem, de utánaolvastam, és utólag már csak érdekes élménynek látom, így, hogy tudom, mi volt ez. Akár át is élném újra szívesen, de ez már évekkel ezelőtt volt, és azóta sosem fordult elő. Hogy mennyi idő után tudtam reagálni, azt igazából nem tudom. Nem tűnt soknak, perceknek, de mivel nem normális tudatállapot, vagy hogy is mondjam, így lehet, hogy több volt.
2014. szept. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Úgy halottam, hogy lehet halucináció is mint mellékzavar. Bárki tapasztalta azt? Illetve ti tudjátok, hogy mi az oka, mitől jön elő ez az állapot?
2014. szept. 12. 13:35
 4/13 anonim ***** válasza:
Vizuális hallucinációt én nem, dehát a hang hallása is hallucinációnak számít. Nálam azért jött elő, mert mindig hason aludtam, és egyszer véletlenül elaludtam háton, olyan fáradt voltam. Állítólag gyakoribb háton alvóknál. Azóta már fele-fele arányban tudok háton is, hason is aludni, mégsem volt többször.
2014. szept. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Én amióta csak tudom az eszemet mindig is háton aludtam, de nekem még sose volt alvási paralizisem.
2014. szept. 12. 14:59
 6/13 anonim válasza:
48%

Volt 1-2 évvel ezelőtt, egy olyan periódusban, amikor naponta hullafáradt szinten voltam, egyáltalán nem is volt csoda, hogy bekövetkezett az alvásparalízis többször is, de nem kell eltúlozni : valójában nem egy kellemes érzés, de azt érzed többnyire, hogy felszeretnél ébredni, csak mintha valami nem engedne, mintha az agyad túl fáradt lenne ahhoz, hogy éberségi állapotba kerüljön; az első eset után már annyira megszokottá vált, hogy már nem is tartottam számon. Fáradt voltam, adott szinten tisztában voltam azzal, hogy ezért történik ez.


Hallucinációkra csak kisebb koromból emlékszem, halványan beugrik, hogy amikor lidércnyomásom volt, akkor azt hallucináltam az álmomon belül, hogy felébredtem és a szobámban van valami ( általában szörnyeteg vagy egy érdekes figura ) , aztán amikor felkeltem, akkor pont úgy éreztem, mintha tényleg megtörtént volna, mert a hallucináció ilyenkor nagyon erős ( annyira azonban nem erős, hogy az ember ne tudjon különbséget tenni valóság és álom között; ott már komolyabb probléma van, ha ez fennáll ).

2014. szept. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Nálam sajna ezen a héten már nem egyszer előfordult. Én nagyon nem szeretem,mindig eluralkodik rajtam a félelem. A legutóbbi percekig eltartott és a hallucinációm is nagyon ijesztő volt.
2014. nov. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 HalandoVegtelen válasza:
Nekem nem reg volt egy (amugy ritkan elofordult mar neha-neha) , de az utobbi nagyon durva volt. Haton aludtam en is. Es egyszer csak hallottam hogy nyillik a kulso ajto, a kutya ugat, aztan nehany mp csend. Egybol az jutott az eszembe hogy betoro, es mar kezdtem tervet kesziteni a fejemben hogy most mi lenne a helyes, mit tegyek ?! Termeszetesen arra gondoltam hogy vallami fegyver utan nyulok hirtelen (van egy uto a szobamban). Ekkor nyilt az en ajtom is, a kutya ismet ugat. Nem hallotam lepteket es egy mp sem telt el, csak azt ereztem hogy vallami nagy errovel nyomja le a kezem, prbaltam emelni a kezem, valamelyest sikerult, de akkor meg nagyobb erovel lenyomta es telyesen mozgaskeptelenne valtam, de olyan tisztan gondolkoztam. Az jart a fejembe, hogy kapok levegot, tehat oke, nem akar megfojtani , illetve ahogy nyomja le a kezem az o ket kezevel, nem tudd meg fojtani mert ahogy elengedi a kezem, ellokom magamtol. Szinte mar mar elet-halal harcban ereztem magam mikor sikerult annyi erot gyujtsek hogy ellokjem magamtol. Aztan felebredtem, de hogy mit csinaltam mit nem fogalmam sincs. Nem tudom mi okoza elo de ez az utobbi nagyon durva volt, nagyon eletszeru, hihetetlen elmeny volt... Azelott is volt hogy lattam alakot meg ilyenek, de ez tobb volt annal mint amit epp eszel megtudnak magyarazni, peddig abszolut nem hiszek az ilyen dolgokban, s ezek utan nem is akarok.
2014. nov. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz....Még nyár végén fordult elő.Reggel felébredtem vissza akartam aludni aztán hirtelen olyan erős nyomást éreztem mintha valaki rám feküdt volna és nyomott bele az ágyba persze kiabálni akartam de nem tudtam, közben hangokat hallottam mintha valaki hörgött volna bele a fülembe. Mikor mozogni tudtam nagyon megijedtem remélem többször nem lesz..Hát én tudtam reagálni de a testem nem akart az a nyomás az az érzés nagyon rossz pár másodperc volt 6-7 másodpercig tartott.
2014. nov. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 HalandoVegtelen válasza:
Erdekes hogy neked megmaradt az ido erzeked, en tippelni sem tudnek hogy meddig tartott, sot azt tudom hogy felkeltem mert ki is mentem mivel a kutya meg mindig ugatott kint, es ez mar biztos valosag volt, de viszont ezen kivul semmire sem emlekszem hogy mikor fekudtem vissza, hogy aludtam el stb... biztos az ilyedtseg hatasa. Nagyon valosagosnak hatott, peddig szavamra nem vagyok felos ember, sokszor volt olyan hogy ejszaka a temeton keresztul roviditetem stb. tenyleg nem hiszek az ilyen dolgokban, es ha vannak is nem felek toluk. De ez a dolog ez ijeszto tud lenni, furcs hogy milyen jatekokat kepes uzni az emberi elme velunk....
2014. nov. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!