Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Telihold idején rém rosszul...

Telihold idején rém rosszul alszom. Mitől van? Meg lehet-e valahogy szüntetni? (nem a Holdat)

Figyelt kérdés
Mindig voltak időszakok, amikor kb.1 héten keresztül rosszul aludtam, ami megviselt. Aztán megfigyeltem, hogy ez mindig menetrend szerint, teliholdkor, és az azt megelőző pár éjjel történik, esetleg telihold után még plusz 1-2 éjszaka. Most is így jártam, már hétvége óta pocsék az éjszakám. Reggel átlapoztam a naptáram, és látom, hogy csütörtökön telihold..

2014. nov. 3. 11:46
1 2
 11/16 t_GaRami_a ***** válasza:
64%
Először mindig így kezdődik. Először álmatlan éjszakák, aztán csak azt veszed észre reggel, hogy föld van a körmeid alatt, és véres vagy. Hívd a bárányokat...
2014. nov. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Azért van, mert a telihold még több fényt és a napból származó egyéb sugárzást ver vissza. A fényen kívül jönnek egyéb sugárzások is, amelyek normál esetben csak nappal lennének. Ezeket az emberi szervezet felfogja és ez megzavarja az alvási ciklust.
2014. nov. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Egyszer nem kapcsoltam le a gépet és a külső winchester össze-vissza vibrált a szemembe amitől kemény alvási paralízisem lett.
2014. nov. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Régen én sem tudtam aludni teliholdkor, de eleinte nem tudtam , hogy attól van, csak 1-2 év után jöttem rá. A redőny, függöny nem segített, mert akkor sem tudtam aludni, amikor hetekig borult volt az ég, így azt sem tudtam, hogy milyen fázisban van a Hold. Aztán amikor jött az a bizonyos 3-4 nap nemalvás, akkor megnéztem a naptárban a holdfázist és kiderült, hogy megint az okozta. Tudtommal nem lehet megszüntetni, de idővel elmúlhat magától, ahogy nálam is elmúlt. Kb. 15 évig voltam így, de pár éve nem tapasztalom már.
2014. nov. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Ez az őskorra is visszavezethető. A vadállatok teliholdkor sokkal élénkebbek voltak, vadásztak. Az ősember tudta,hogy ilyenkor nagyobb veszélynek van kitéve,ezért sokkal éberebb volt. Félt, nehogy megtámadják az állatok. Vagyis én így tudom.
2014. nov. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"vadállatok teliholdkor sokkal élénkebbek voltak"


Nem lehet most is azok? Nem lehet ugyanazért vagyunk mi is aktívabbak?

2014. nov. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!