Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Próbálta már valaki Magyarorsz...

Transcendental kérdése:

Próbálta már valaki Magyarországon Ramana Maharshi módszerét a tiszta tudat felismeréséhez?

Figyelt kérdés
2014. nov. 19. 21:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nem próbáltam ugyanis nem tudom miről van szó. Milyen módszer ez?
2014. nov. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Annak a felismerése, hogy a én-gondolat forrását fel kell kutatni és közben el kell utasítani minden más gondolatot. A gyakorlás során, mely alatt a gyakorló egyre mélyebbre jut önmagában, az elme fokozatosan megsemmisül és csak a tiszta tudat marad fenn.
2014. nov. 20. 11:24
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Remélem nem. Marhaság az. :)


Szerintem kész téboly ez a Ramana Maharishi kultusz, még a tradicionalisták is bekapták ezt a horgot (valószínűleg a mi egyszerű és szerény nevű tanítónk valami magasabb kasztból (varna) származik).

Varna egyébként színt jelent.

2014. nov. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Akkor már inkább Osho. Ramana üzenete kb. a nullával egyenlő.


Laksmí tehén persze mindennap megnyalta a nagy bölcs lábát, felismervén az egyszerű néphez érkezett újabb (semmitmondó és üresfejű) avatárt.

2014. nov. 20. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Kövezzetek meg érte, de ezektől a 80-as IQ-jú ázsiai guruktól Ron Hubbardot vagy akár a zsivány Gurdijeffet is többe nézem... ők legalább tudtak gondolkodni.

Ezek az ázsiai világmegváltók egyet hajtanak, mint a pereces. Mi ez, ha nem monotónia/gépiesség?

2014. nov. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Érdekes amiket írsz. Sokszor én is azt gondolom, hogy az ő elméletei a mai világ komplexitásában már nem is alkalmazhatóak.....Itt van pl. az Internet, ami egy olyan jelenség, amire vonatkozóan még nem fejlesztettek ki korszerű megközelítéseket spirituális szempontból. Ug Krishnamurtiról hallottatok már? Ő egész más húrokat pengetett...
2014. nov. 21. 18:04
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem...Ő kicsoda? Mit tud/tudott?
2014. nov. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Egyébként ez az egész dolog lehetetlennek tűnik. Amit ezek a guruk a jelen létről tanítanak, az egy átlag ember számára nem túl kifizetődő. Fejlődnie kell az embernek, munkába járni, hogy legyen célja az életének plusz az sem hátrány ha nem hal éhen. Ehhez szükséges az ébrenlét az hogy felvegyük a versenyt a világgal. Ezek a guruk miből éltek? Nem azt mondom hogy ne foglalkozzunk a spiritualitással a bennünk lévő Istennel...na de szükséges valamiféle egyensúly ami azt jelenti hogy nem lehetek két helyen. Vagy a földön vagyok amennyire lehet két lábbal vagy a 'túlvilágon'. Amúgy mi ez a módszer ,lelehet írni röviden? Gondolom valamiféle meditáció. Ha el is kezd erre gyúrni valaki, akkor ahhoz sok idő kell és teljesen ki kell zökkennie a hétköznapi világból nem?
2014. nov. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Krishnamurti azt tanitotta, hogy az egész megvilágosodás egy nagy humbug és hogy az embernek nincs szüksége a változásra.Valamint, hogy a gondolat, mint olyan destruktív és valójában nem lehet eszköze a boldogulásnak...olvassatok utána magatok, ha érdekel! Ha beirjátok keresőbe, hogy Ug KRishnamurti: thought is your enemy akkor sok infot fogtok találni a vele készült interjúkban.
2014. nov. 23. 15:39
 10/11 A kérdező kommentje:
Igen ez is egyfajta meditáció akár hogyan is probálja cáfolni maga Ramana. A meditáció egyszerűen a létezésen, az én vagyok gondolatán történik. Véleménye szerint lehet hogy valaki egy másodperc alatt eléri a kivánt végeredményt, valakinek pedig hosszú évek, ha nem hosszú "életek" sorozata kell, hogy elérje a tiszta Tudatot. Az egésznek az az alaptézise, hogy minden ebből a tudatforrásból származik, bármi amit tapasztalunk....Csak vissza kell térni a forrásba, melyben állítólag hatalmas öröm és örök boldogság várja a "megvalósított" mestereket...
2014. nov. 23. 15:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!