Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Minek élünk? (Kérdésed túl...

Minek élünk? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Az motoszkál a fejembe, hogy mi az életem célja, e mindenkinek ugyanaz, tehát az alany mindenkire vonatkozik. Viszont azt nem akartam feltenni, hogy mi az élet célja, az hogy mi az értelme, mert sok szkeptikus szándékosan félreérti, hogy az amit neki adsz, de ez nem lehet, hiszen nem én alkottam magam és nem is te magad, azaz a kívűlről teremtő értelem célja mi velünk ?
2014. nov. 20. 20:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%
Mind csak azért vagyunk a bolygón, hogy amikor a hatalmas Cthulhu kiemelkedik óceáni álmából, táplálékul szolgálhassunk neki. A csillagok állása hamaraosan kedvező lesz. Ph'nglui Mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn.
2014. nov. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Talán a szeretet az értelme.

Csak olyan sok embert látok nap mint nap, akiknek kínszenvedés az élet. ...és nekem is vannak bizonyos napjaim...

Szóval a kérdőjel ott van.

2014. nov. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
27%

Nem tudjuk.

Némán tapogatunk a sötétben, kétségbeesetten keresve a fényt, az alagút végén, melyről gyermek korunkban meséltek, de soha nem láttuk, csak tudtuk, hogy elmúlást hozott maga után, végtelen űrt, kínokat, szenvedést, mely enyhíthetetlen számunkra, mely el nem múlik, fojtogat, s a mélybe taszít, a reménytelenség börtönébe, hol az őrület uralkodik és el nem múl, soha, hol a könnycseppeken kívül semmi nem marad, csak a néma ordítás és az kimondhatatlan tél.

2014. nov. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=hwtrRjsVYgY


Ha viszont már élsz, szépen éld le, amennyire lehet.

2014. nov. 20. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Miért kell mindenáron valami nagy cél után keresgélni? Az élet értelmét meg lehet találni egyszerű dolgokban is. Az a baj, hogy mindenki magasra teszi a mércét, pedig szerintem csupán annak is örülni kell, hogy élünk. Ezt az életet meg leélni egyszerű örömök között, mint pl. evés, barátok, vagy hogy egyáltalán van tető a fejünk felett. Mennyivel szerencsésebbek vagyunk azoknál, akik az utcán élnek, mégsem tudjuk értékelni.

Azt meg nem hiszem, hogy valami láthatatlan valakinek grandiózus céljai lennének velünk.

2014. nov. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Oké, hogy van mindig rosszabb. Mindenben van rosszabb. De hogy azért örüljek, mert másnak rosszabb és nem én vagyok a helyében? Milyen jó hogy nem nekem vágták le a kezem? Milyen jó hogy nem én fekszek a híd alatt? Ez nem öröm.
2014. nov. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nincs az életnek célja most egy légy miért él? Mondhatjuk hogy tápláléknak vagy káros/hasznos dolgot csinál de ez nem cél,igazából csak úgy vagyunk az embernek magának kell célokat kitűzni ezért is vagyunk olyan sok oldalúak.
2014. nov. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Még szerencse, hogy élünk, különben nem tudnánk feltenni a kérdést.

Kérdés, miért létezik "Teremtő"? Mi a létezésének oka? (Ha nincs oka, akkor a miénknek miért van?)

2014. nov. 21. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Bár választ kaphatnánk egyszer! Talán egyszerűen pont ennyi a miértje, hogy ezt a választ keressük.

Én ezt a saját konkrét egyénemet vagyok képtelen felfogni.. hogy itt van a semmi közepén egy porszem, amin 7milliárd apró lény közül az egyik pont én vagyok - WTF!? Ez az egy miért nem ugyanúgy egy random valaki, mint az összes többi? Valamilyen hatalom rábökött az egyikre, hogy na akkor az legyek én? Hogy az legyen egy entitás, ami "énként" érzékelheti és befolyásolhatja a körülötte levő világot? Ilyen tekintetben mindannyian afféle kiválasztottak vagyunk. A nemlétezésből egyszerre csak jogosultságot kaptunk a létezésre. Mekkora valószínűsége lehet ennek? Végtelen számú összes esetből (nem létezni) egyszerre csak bekövetkezik egy kedvező eset (létezni) - ez így értelmezhetetlen 0-val való osztás. De mégis itt vagyunk. Ezt mindenképp valaminek a következményeként fogom fel. Valamiért esélyem van most itt közvetíteni a gondolataimat nektek. Képességem van a válasz keresésére. Ez persze nem azt jelenti, hogy feltétlenül meg is tudom azt találni, de arra azt hiszem mindenképp bizonyíték legalább, hogy van valami értelme az életnek.

2014. nov. 21. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
..vagyis 1/végtelen = 0 (#9-es voltam)
2014. nov. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!