Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A legtöbb ember miért nem...

A legtöbb ember miért nem hisz semmiben?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

A gyakorikérdések oldalt olvasva azt vettem észre, hogy bármi természetfeletti kérdés van nagyon sokan tudományos módszerekkel próbálják megmagyarázni? Lásd Isten, reinkarnáció, vámpírok, menny, pokol és még sorolhatnám. Nekem ami erről rögtön eszembe jutott, hogy ezek az emberek talán félnek. Egyszerűbb élni felelőtlenül az életüket, azt hinni mi vagyunk az Istenek és az egyetlen hatalommal rendelkező lények, mint belegondolni abba, hogy talán valaki vagy valami felettünk is ítélkezhet és hogy van az életünknek egy nagyobb célja is? Mit gondoltok erről?


2014. nov. 25. 16:52
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Azt gondolom, hogy nincs bizonyítékod.
2014. nov. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
69%

Sokan azért nem hisznek semmiben mert:

-Ellentmondásokat találnak a vallásokban

-Nem látnak bizonyítékot

-Túl vallásos légkörben nevelkedtek és rossz élményeik vannak ezzel kapcsolatban

-Kényelmesebbnek látják a hitetlenséget, mert nem kell teljesíteni egy hit elvárásait sem

2014. nov. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 Legoman ***** válasza:
66%

Lehet abban valami, amit írtál, de szerintem ez minden embernél máshogy működik.

De sokkal jobb hinni egy olyanban, amit te magad tapasztalsz meg, mint hinni egy olyanban, amiről csak írás van. :)

2014. nov. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogom mások szerencsétlen képzelgései alapján élni az életemet. (főleg fizetni nem fogok nekik).
2014. nov. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
41%
Nem arról van szó, hogy fizess, plusz nem értem, hogy jön a kérdéshez. Mert általában, amit te írsz Lucifer, az nem nagyon szokott a kérdéshez kapcsolódni.
2014. nov. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
93%
Áruld már el nekem, hogy mégis miért kellene hinni? Mi alapján és mibe?
2014. nov. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Hogy idióták fénylényeket töltenek fel a youtube-ra?
2014. nov. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Spilerke ***** válasza:
95%
És miért baj, hogy az ember nem babonákkal és mendemondákkal próbálja megmagyarázni a dolgokat, hanem tudományos módszerekkel? Nem lehetünk mindannyian egyformák. Én személy szerint azért nem látom ezoterikusan a dolgokat, mert egyszerűen nem tartom valószínűnek a babonák létezését. Szerintem az egyszerűbb élet és a önbecsapás, téveszme közöt nagy különbség van, nem fogok saját magamat hitegetni, hogy attól egyszerűbb legyen az életem, mert akkor saját magamnak hazudnék, én nem tudok ebben hinni, amíg saját magam nem győződök meg mindezek létezéséről.
2014. nov. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
Felettünk senki nem ítélkezik. Ez nagy tévedés. Mi magunk vagyunk a teremtés egy része és a teremtés önmagán nem ítélkezik. Csak tapasztal...
2014. nov. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 Legoman ***** válasza:
38%

Én mondtam, hogy egy ember se egyforma. :D

De például nálam egyszer a hit segített ki egy nagy szerelmi bánatból. :) Mindig hálás vagyok azért, hogy van hitem mikor visszagondolok rá. :)

De nem önbecsapás a hit. Ha az lenne nem maradt volna fent évmilliókon át. Nem mondhatjuk azt, hogy az akkori emberek hülyék voltak, mivel mi is ugyanolyanok vagyunk, nem másak az érzéseink, sőt a testünk is ugyanúgy épül fel. Attól, hogy van egyfajta technológia és tudományos dolgok a kezünkben és fejlettebbek vagyunk, attól még nem mi vagyunk hatalmon. A fejlett civilizáció kívülről próbál minket irányítani, míg a lelkünk belülről. Azért nehéz pont az élet, mert mindkettő mást mond és nem tudod kire hallgass. :)

Nem nehéz az élet, csak az ember hiszi azt. És ha egyszer valamit bebeszél magának az ember az általában megtörténik. :D

2014. nov. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!