Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Komolyan gondoljam ha a...

Komolyan gondoljam ha a számmisztika a keresztnevem alá azt írta, hogy én az ördög ügyvédje vagyok?

Figyelt kérdés
Vagy ezt ne vegyem olyan komolyan, csak ha az egész nevemre mondja?

2014. dec. 10. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:

:DDD

Egyik kicsit túlzás volna ennyi ügyvéd nekem, nem?

2014. dec. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2014. dec. 10. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
A youtubeos linket mire véljem? Az előbbieket meg nem tudom értelmezni.
2014. dec. 10. 15:51
 4/9 Legoman ***** válasza:

Ne szó szerint vedd. Meg a számmisztika tud pontatlan lenni. Ha nem igaz rád, akkor hagyd figyelmen kívül.

De nem szó szerint kell értelmezni az ilyen kifejezéseket. :)

2014. dec. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Az ördög ügyvédje

„Honnan ered és mit jelent pontosan az ördög ügyvédje kifejezés?”



Az ördög ügyvédjének nevezünk valakit, ha egy vitában nem feltétlenül saját véleményének megfelelően szembeszegül valakivel, csak azért, hogy vitapartnere betekintést nyerjen a másik oldal nézőpontjába is. A módszert oktatási céllal is alkalmazzák vitatechnikák elsajátítása során.


A fogalom eredetileg a római katolikus egyházhoz kapcsolódik. A boldoggá és szentté avatási eljárás során a Promotor fidei (a hit előmozdítója) töltötte be az ördög ügyvédje (advocatus diaboli) szerepét. Feladata az volt, hogy összegyűjtse és előterjessze mindazokat az információkat, amelyek az adott jelölt boldoggá illetve szentté avatása ellen szólnak, és megcáfolja a jelöltnek tulajdonított csodatételeket.


Vele szemben állt az advocatus dei, azaz az isten ügyvédje, aki pedig az avatás mellett szóló érveket hozta fel. Kettejük vitájának eredménye határozta meg, hogy az adott személyt boldoggá illetve szentté avatták-e. Az ördög ügyvédjén múlott tehát, hogy alkalmatlan, nem megfelelő életű személyek avatásával ne sérüljön az egyház hitele.

2014. dec. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A harmadik szem ***** válasza:
67%
"Tud pontatlan lenni" = Sosem igaz, bárminemű egyezés a valóval csupán a véletlen műve.
2014. dec. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Spilerke ***** válasza:
Az egész számmisztika komolytalan úgy, ahogy van. Az ördögnek amúgy se kell ügyvéd, mert már van egy kirendelt ügyvédje :DD
2014. dec. 10. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor te nagyon jól fogsz keresni!
2014. dec. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Lucifer hozzászólása nagyon tetszik. Gondoltam, hogy nem lehet mindenben pontos. A horoszkóp jellemzésileg is szokott hibás lenni. Olvastam már barátaimnak fel, és ők mondták, hogy ez nem igaz rájuk, ez igaz, de 80%-ban az szokott lenni.
2014. dec. 14. 18:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!