Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Bár tudom, hogy amit írok nem...

Bár tudom, hogy amit írok nem igazán kérdés, de mégis érdekel a véleményetek. Szóval mostanában, hogy is mondjam, egyre többször merülnek fel bennem, feltevések. Kell egy kérdőjel?

Figyelt kérdés
Szóval mostanában, egyre több kérdés és feltevés fogalmazódik meg bennem az élet értelmével kapcsolatban. Olyan érzéseim vannak , hogy az életem csak tőlem függ és az életem értelme nem más mint az élvezet és a tapasztalat. Ez alatt nem azt értem, hogy tagadok minden törvényt, és Istent, tehát nem ellenszegülök senki ellen, de úgy érzem ez a jó amit gondolok.

2014. dec. 24. 01:11
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ez az érzés, nem semmi! Örülök annak hogy így a 27 edik évemben összetalálkoztam ezzel a világszemlélettel. Azt hiszem , hogy ennek köszönhetően ki tudom mozdítani az életemet, az egyhangúságból.
2014. dec. 24. 01:14
 2/13 A kérdező kommentje:
Kérlek ne gondoljátok a kérdésemrő, hogy ez valami segélykérés. Nem, nem az, csupán szeretném, ha minél többen megismernék a felfogásomat az élet értelméről. Azt hiszem, mi nem vagyunk más, csak hús és vér, meg csont. Tehát miért tagadnánk meg magunktól az élvezeteket? Miért kellene hagynunk, hogy csak más élvezze az élete úgy igazán.? Persze, az aki hisz a túlvilági létben és a lélekben, most írhatná azt, hogy " mi az hogy csak hús és vér?". De mivan ha igen? akkor mivan????? Élünk egy visszafogott életet, aztán 60 évesen eltávozunk, majd annyi? akkor már úgy is mindeggy?
2014. dec. 24. 01:24
 3/13 A kérdező kommentje:
De jót beszélgetek magammal! :D Egyébként az én hitem az , hogy mi az Univerzum valami féle részei vagyunk. Nem azt mondom, hogy én vagyok az egész univerzum, de talán az univerzum azért teremtett meg, hogy legyen aki, megtapasztalja az ő csodálatosságát, élvezze azt amit élvezni lehet benne. Azért születtünk, hogy örömet , rengeteg örömet tapasztaljunk.
2014. dec. 24. 01:28
 4/13 A kérdező kommentje:
Bár nem tudom, hogy milyen élvezetet nyújt, vagy hogy nyújt e egyáltalán, de én szeretnék egy Hublot órát
2014. dec. 24. 01:32
 5/13 anonim ***** válasza:

"Olyan érzéseim vannak , hogy az életem csak tőlem függ és az életem értelme nem más mint az élvezet és a tapasztalat."


Nekem is ezen jár a fejem mostanában. Amúgy egyidős vagyok veled. Mint egy hálózati/többszereplős szerepjáték (mmorpg). Azért játszol mert jó játszani. Persze itt nem kell annyit hentelni. :)

2014. dec. 24. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Háhháááááá, hát igen, ha bele gondol az ember tényleg van hasonlóság egy mmorpg és az általunk felfogott élet között,
2014. dec. 24. 02:16
 7/13 anonim ***** válasza:
Azzal teljesen egyetértek, hogy az élet akkor teljes ha teljes egészében élvezzük.Más kérdés , hogy pontosan mit értünk az élvezeten.A "teljes egészében élvezzük" alatt én azt értem, hogy nem csak testileg, hanem szellemileg lelkileg is teljes lényünkkel benne vagyunk abban amit éppen csinálunk.Ha viszont megtagadjuk a lelkieket, vagy éppen a testit akkor szerintem előbb utóbb gondban leszünk.Viszont ha valaki nagyon elzárkózik az élettől, a testi és a szellemi, lelki "élvezetektől", szerintem az a "legrosszabb". Így nézve még mindig sokkal jobb ha csak a testi élvezetekben élem meg az életet, mert innen szerintem könnyebb továbblépni , mint a teljes elzárkózásból.
2014. dec. 24. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Legoman ***** válasza:

Nekem tetszik ez a világszemlélet. :)

Én hiszek a lélekben, de nem mondom azt, hogy azt, hogy az ember csak csont és hús, mert az ember csak csont és hús. Szóval a "csak" szó nem kell oda.

Egyaránt gondot kell fordítani a lélekre és a testre is.

Én nekem is örömteli életem van, de azért vigyázok, hogy csak mértékkel, mert tudniillik jóból is megárt a sok.

De viszont nem mindegy, hogy mikor halsz meg. Az igazi öröm nem csak testi és lelki, hanem a fejlődés és a felnőtté válás pillanata. Amikor lesz egy feleséged és gyerekeid, majd unokáid, és nem halsz meg 60 évesen. Ezeket mind eltudod nekik mesélni, és megosztod velük az örömöt. :)

2014. dec. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mikor lesz már vége a karácsonynak, ennek a sátánista ünnepnek...??
2014. dec. 24. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
orulok hogy ezt erzed. de ha azt gondolod hogy annak aki hisz valamiben vissza kell fogni magat,vagy az gatol az elvezetekben, akkor meg sok uj felismeres var rad az eletben. sok sikert! es boldog karacsonyt
2014. dec. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!