Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek mi az élet értelme...

Szerintetek mi az élet értelme? Miért élünk, mi emberek?

Figyelt kérdés
kiváncsi vagyok a véleményetekre, hisz sokat gondolkoztam ezen, de nem jutottam értelmes, logikus válaszra. Ti hogy gondoljátok?

2014. dec. 28. 13:49
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
Ha én ebbe bele gondolok akkor egy nagy semmiség jut eszembe vagy egy doboz amibe ott van az élet és ez a doboz mindig nyitva van.
2014. dec. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
60%
Miért lenne oka?
2014. dec. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
78%

Hát ez eléggé bő téma, rengeteg oldalról meg lehet vizsgálni ezt a kérdést. Én is rengeteget gondolkozok rajta, hogy vajon véletlen az, hogy épp mi kerültünk ide, vagy meg van tervezve az egész? Azért vagyunk e itt mert valami célunk van, vagy csak 'átutazók' vagyunk? Rengeteg kutatás készült erről, próbálták megfejteni az örök élet titkát, stb.


Az én véleményem szerint minden ember okkal van itt a földön. Minden embernek van valami célja, valami olyan feladata, amit meg kell oldania élete során. Valami olyan cél, ami előbbre viheti az emberiséget, felnyitja emberek szemét dolgokról. Nagyon rossz irányba halad az emberiség, de ha lenne legalább egy ember, aki már máshogy gondolkozna és lenne elég kitartása, elég ereje, ki tudja, talán 1000 év múlva sokkal jobb lenne a világ, bárhonnan nézzük.

Másrészt úgy gondolom, hogy nem csak egyszer élünk. És nem csak itt a Földön. Én hiszek abban, hogy léteznek több dimenziók. Hiszem, hogy valahol, egy másik világban ugyanígy ülök az ágyamon, csak mondjuk épp nem nappal van, hanem éjszaka.

Tudnék erről regényeket írni, imádom ezt a témát, de mint említettem, nagyon bő ez a téma.


Nézzétek meg amúgy a 'Csillagok között' című filmet. :)

2014. dec. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem az önmegvalósítás az élet értelme.
2014. dec. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim válasza:

Első válaszoló vagyok.

Eleve az univerzum miért jött létre?

Ez a nagy mindenség miért és hogyan keletkezett?

Nekem erről a kitalált lények istenek jutnak eszembe akik létre hozták a bolygókat és az univerzumot a robbanás hatására pedig a föld lakható lett és dinók és egyéb állatok keletkeztek akikről szintén nemtudjuk hogy keletkeztek, az emberek viszont az állatokból ősemberré fejlődtek és az évek során egyre többet fejlődtek és most itt tartunk :D

Kicsit butaság amit leírtam de ez is megfordult a fejembe.

2014. dec. 28. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Tök jó lenne egy ilyen csoportos gyűléseket összehozni :D
2014. dec. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
85%
Nincs értelme, van és kész. Azon lehet esetleg rugózni, hogy hogyan töltöd el ezt a kis időt.
2014. dec. 28. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim válasza:
A Lucy című film is boncolgatja ezt a témát.Sztm nézd meg,érdekes film.
2014. dec. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim válasza:

Erre millió elméletet lehetne írni. Rengeteg erről szóló film, regény, tanulmány van. Én el tudom képzelni, hogy számunkra ismeretlen, idegen, és elképzelhetetlen "lények" hoztak létre minket valamilyen okból. És ők is irányítanak minket. Esetleg kísérlet céljából. Mint a Sims, csak nagyban. Vagy mint a Mátrixban. Vagy ott van ez a börtönbolygó elmélet, ebben is lehet igazság. Már alapból kitudja, hogy mennyi minden van körülöttünk, amit nem érzékelünk. Szóval az, hogy miért élünk, elég kérdéses. Viszont az egyetlen, amit szinte biztosan tudok, az az, hogy sosem fogjuk megtudni az igazságot, a választ ezekre a kérdésekre. Épp ezért mindenki döntse el maga, hogy számára mi az élet értelme :)

Most biztosan idiótának néztek :D

2014. dec. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Ha csak az nem, hogy lehessen keresgélni valami értelme(se)t. Aki keres, találhat, de ez sem biztos. Van akit megtalál, amit nem is keres. Csúcs az, hogy lehet filózni rajta.
2014. dec. 28. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!