Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az mennyire igaz, hogy az...

Az mennyire igaz, hogy az életünket 80%-ban a tudatalatti irányítja?

Figyelt kérdés
Egy cikkben olvastam a 80%-ot, majd utánanéztem, de sehol máshol nem támasztják alá számokkal, hogy hány százalékban felelős a tudatalattink az életünk alakulásáért. Akkor most mi a valóság?
2014. dec. 29. 13:41
1 2
 1/11 eNerdzsy ***** válasza:
Az arány egyén függő de, ha valakit megkérdezel azt fogja mondani, hogy ő 100%-ban tudatos, viszont a többiek azok akiket a tudatalatti irányít.
2014. dec. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

lehet benne valami. ha csak arra gondolok amikor bemegyek dolgozni, nem nagyon kell összpontosítani mert a munka már szinte magától megy(reflex szerűen).

ha mész az utcán akkor se úgy sétálsz, hogy folyamatosan arra gondolsz jobb láb, bal láb, jobb láb, levegővétel, kifúj.

tudattal irányítod a tested de a tudatalatti visz oda.

ezt én így gondolom de biztos vannak itt okosok is.

2014. dec. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 hunpeter ***** válasza:
Ha jól tudom a pszichológia már áttért a "tudattalan" megnevezésre a "tudatalatti" helyett.
2014. dec. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Legoman ***** válasza:

De attól még hogy máshogy nevezik ugyanazt jelenti. :)

Egyébként igaz. :D

2014. dec. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerintem is van benne valami ha már csak a testünk működését nézzük,,én egy olyat olvastam testbeszéd többet számít egy beszélgetés során mint maga a kommunikáció ami szerintem megint igaz és ez a kettő dolog szerintem összeköthető mert nem az szoktam nézni h a másiknak x-be van a lába meg így tovább ezt szerintem csak tudatalatti érzékelheti meg az aki folyamatosan ezt nézi :D
2014. dec. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A tudattalan tartalmak befolyásolják, irányíthatják a viselkedésünket.

A tudattalanban található ugye az "ösztön", az ami mozgat. De nem az ösztön-elv a "főnök". (Az ösztön egy része álmunkban kerül a felszínre, vagy ha úgy tetszik feldolgozásra. Maga az álom, álmodás, nagyon jó és hasznos dolgok)


A témakör nagyon szerteágazó, sok lenne most ide, ezért így sem valami pontos, ahogy leírtam.


Nincs ezekben semmi különlegesség; ugyanakkor látni, hogy több -konkrét személy által alkotott- fogalmat kiragadott már az ezotéria, összefonta misztikus fogalmakkal, amelyből végül meseszerű elméletek keletkeztek.

2014. dec. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez nem matematika! ÉS rajtad is múlik hogy a tudattalan tartalmakból mennyit társz fel hogy aztán hatalmukat veszítsék rajtad.
2014. dec. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

*a mozgat szót csak képletesen értettem :)

és az ösztön-elv sem pontos. Csak ösztön. (rég volt már az a tanulás) :)

2014. dec. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Dicséret annak aki ezt a kérdést feltette , mert valóban az átlag embernek fogalma sincs arról , hogy mekkora hatalma van felette a tudat alattinak .

Ezt úgy lehet legjobban felmérni , hogy leül valaki csukott szemmel egy székre és megpróbál minél hosszabb időt kibírni gondolatok nélkül . Ez ált. fél perc gyakorlás nélkül mert a tudatalattiból újabb és újabb képek jönnek Pl. amit napközben csinált , ami foglalkoztatja stb. ( de 1O percig el lehet jutni gyakorlással .)

Ezért ez alap gyakorlat a jógában , különben nem tud meditálni koncentrálni az ember mert a tudatalatti mindig bedob valamit , hogy elterelje az ember figyelmét .

2014. dec. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát a legtöbb cselekedetünk a tudatalattiból fakad. Senki sem dönti el kibe lesz szerelmes, fél-e valamitől, bátor-e vagy gyáva, van-e kedve valamihez vagy nincs. A tudatalattink rabjai vagyunk mindannyian.
2014. dec. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!