Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezik-e ilyen?

Létezik-e ilyen?

Figyelt kérdés
Gondolok arra, hogy ki lehet-e zsákmányolni az emberekből a szellemi-lelki értékeiket, információkat? Tudatából, tudatalattijából, vagy ahol éppen található. Ő ebből az egészből, csak annyit venne észre, vagy arra fogná, hogy elfelejtette, kijöttem a gyakorlatból, nem emlékszem, pedig régen, mintha tudtam volna. Próbálna racionális, logikus magyarázatokat találni rá.

#viselkedés #lélek #tudat #agy #tudatalatti #emberi-szellemi tulajdonságok
2014. febr. 5. 12:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ennyire direkt módon hála Istennek, nem lehet.És ez így rendjén is van.Micsoda visszaélések lennének ellenkező esetben!

Viszont van a kollektív tudattalan, vagy a telepátia, bizonyos agykontroll gyakorlatok, amik révén hasznos információkhoz juthatsz bizonyos mértékig és becsületes módon.

2014. febr. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Igen, például az idő pontosan ezt teszi, ez a felejtés :)


De mesterségesen is lehetséges, pl. agymosással.


De feltételezem, hogy te valamilyen misztikus módszerre, varázslásra gondolsz, de ki kell ábrándítsalak, úgy nem megy. Minddig van racionális magyarázat.


Ignoramus

2014. febr. 5. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
70%
Ignoramus, az agymosás hasonló lábok áll, mint a hipnózis. Létezik, de nem egészen úgy, mint a köztudatban gondolják. Máshogy működik, mást lehet elérni vele, és máshogy lehet elérni az adott állapotot, mint ahogy az utca embere gondolja. Emellett pedig rengeteg tévhit van ezekről a 'rejtélyes' dolgokról. Kizsákmányolni pedig nem lehet. A rossz értékeinket meg lehet szűntetni, vagy el lehet nyomni. Olyan értelemben véve, mint a személyiség eltűntetése, lehetetlen. Persze elnyomni el lehet ezt is. A mítikussághoz legközelebb álló ilyen módszer a voodoo sámánoknál mai napig létező "zombikerálás". Egy szerencsétlent a családja elad a tudtán kívül egy zombi sámánnak, a tetrodotoxin nevű idegméreggel tetszhalott állapotba "kényszerítik", majd maszlagot etetnek vele, ami egyfajta pszichodrog, ami által az áldozat öntudatlan, cselekvőképtelen lesz(persze mások tudják irányítani).
2014. febr. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
2014. febr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Az utolsó két válaszoló felkeltette az érdeklődésemet. Honnan tudhatnék többet a témáról?

Agy hackelés agy reset, hipnózis (gondolat elültetés, felülírás, programozás, tudattágítás, manipulálás)

Természetesen drogok nélkül. Egy spanglitól szerintem jönne minden magától :D Gondolom én.

Szerintem úgy könnyű lenne átformálni egy embert.

Durva. De ami működik az egyik irányba, am működik a másikba is, tehát visszafordítható is?

2014. febr. 5. 17:15
 6/16 A kérdező kommentje:
Zöld pacsi mindenkinek :)
2014. febr. 5. 17:16
 7/16 anonim ***** válasza:

#3: Nem akartam misztifikálni az agymosást, távol álljon tőlem :)

Tudom, hogy mennyire félreértelmezett dolog.

2014. febr. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
60%

Kérdező, sajnos az emberi tudatot jóval nehezebb kontrollálni akarat szerint, mint gondolnád. Például hipnózis ilyenféle dolgokra nem alkalmazható. Ez is egy gyakori tévhit a pszichológiával kapcsolatosan, hogy az illető akármit megtesz, amit mondanak neki. Igazából nem alszik(de persze ébren sincs), és érti minden egyes szavát a hipnotizőrjének. Tehát olyan dologra, amit nem akar, vagy ami ellentmond az erkölcsének, nem tudod rávenni. A mind resetelésről túl sokat nem tudok, csak annyit, hogy a populáris pszichológia sokat ködösített ezzel kapcsolatban az átlagember fejében. Viszont egy elképzelés szerint(amelyet jópáran vallanak, és én is támogatom a gondolatot), ha valaki tudja az önnön nonverbális kommunikációját manipulálni, akkor ezzel más embereket és más emberek érzelmeit is tudja ezzel manuipulálni. Elhiteti, hogy igazat mond, vagy másfajta érzelmeket tükröz vissza, stb. Ezen felül csak a tudatos manipulációt ismerem bővebben(például gindilatelültetés). Persze az jóval bonyolultabb téma. Alapjáraton csak annyit, hogy kell hozzá egy jó, karizmatikus, vezető személyiség, és persze rengeteg alkalmazott lélektan. Én is próbálkoztam már vele, eddig többé-kevésbé sikerrel(csak sajnos én nem vagyok egy vezető típus, inkább valamiféle "bábjátékos"). A felsoroltak mellett viszont kell valamiféle egyedi értékrend. Szerintem az emberi értékrend kifejezetten bárgyú, egyszerű, és ostoba, főként a rendszeresen felbukkanó kettős mérce miatt. Emellett egy-két embertől kifejezetten undorodom, főként amiatt, mert a saját értékrendjüket sem tartják be. Na, őket lelkiismeret-furdalás nélkül felhasználnám a céljaimra.

Hármas, alias névte2en

2014. febr. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ui: Kösz a zöld pacsit! :)

Ignoramus: Gondoltam, a válaszaid alapján te nem vagy az a ködösítős, ostoba típus. :D

2014. febr. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Tiszta "Inception". Az ilyen témákat kellene megfilmesíteni. :) Eléggé ütős lenne. Emberi blokkok is lehetnének benne. Globáls méreteket öltene a jelenség, aztán kiderülne, hogy az ember valójában nem az akinek hiszi, gondolja magát. Felhő Atlasz kaliberű filmet ki lehetne hozni belőle. Persze nem ennyiből, még ehhez hasonló ínyencségekből.
2014. febr. 5. 20:59
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!