Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Eckhart Tolle tanításiban...

Eckhart Tolle tanításiban szemlélődés a boldogságot lelkességet kizárja?

Figyelt kérdés

Eckhart Tolle tanításiban szerepet kap az hogy ego nélkül előítéletek nélkül azonosulás nélkül szemlélődjünk jelenben amivel persze magával jár egy folytonos belső béke jó közérzet.... De hogyan tapasztaljuk meg legnagyobb örömeket bennünk ha nem azonosulhatunk se jóval se rosszal?


Mivel a mély érzelmek (esetünkben az öröm) kizökkenhet minket a pillanat nyugalmából...


Remélem valamennyire azért érthető hogy mit akarok kérdezni. :D



2015. jan. 3. 12:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám, hogy mivel minden öröm egy érzésen alapul, ahogyan minden bánat is. Ez azt jelenti, hogy egyrészt nem állandó, mivel ma érzed holnap nem, tehát jön és megy, magyarán múlik, ami meg múlandó, nem lehet állandó, ezért mondhatni szabályszerű, hogy öröm után bánat vár, ha más nem, amiatt, hogy elmúlt az öröm. Másrészt benne van a fogarmazásban, örülök, vagy érzem az örömöt, így az nem én vagyok, csak érzem azt. Amint azonosulsz ezzel, aláírod, hogy te vagy az az öröm, ezért múlandó vagy, tehát előbb utóbb adott a bánat emiatt. Ha észreveszed, hogy te mint figyelő vagy, illetve érzője ezeknek, aki mindig is van és érez örömöt bánatot, rájössz, hogy ez csak az állandó. Tehát nem azt mondod, hogy boldog vagyok, hanem érzem a boldogságot, ezért ha az múlik, én maradok. Mert ha azt mondod boldog vagyok, -ahogy írtad- azonosulsz vele, az azt jelenti, el fogsz múlni, mivel ez nem állandó, lehet holnap szomorú vagy, de az is elmúlik.., stb. Ezért nem éri meg azonosulni az érzemekkel, inkább figyelni. Ha ezt megtudod tenni, rájössz mi az állandó és ez lesz az a bizonyos öröm maga. De ehhez hozzá tartozik, hogy a szavak legjobb esetben is kegyes hazugságok, tehát minden amit hallasz, olvasol, úgymond nem igaz, ha csak a szavakat figyeled. Azt javasolnám nézz a szavak mögé, milyen jelentés rejlik a háttérben.
2015. jan. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
52%

"Mivel a mély érzelmek (esetünkben az öröm)"


Óriási zavart érzek az elmédben ifjú padavan.


Az ÖRÖM NEM ÉRZELEM!!!!


De ha valaki nem éli meg az érzelmeit (düh, keserűség stb...) az is a jelen pillanat elutasítása! Ha valakinek érzelmei támadnak azt is át kell élni és akkor az érzelmeket kell megfigyelni átélés közben. Ha Tolle nem ezt tanította akkor keress más tanítást, de szerintem nem tanított olyat hogy utasítsd el az érzelmeidet!

2015. jan. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Pl most írtahtnám; elnézést a hibákért, kicsit szétszórt vagyok.

Helyesen; elnézést a hibákért, kicsit szétszórt a gondolkozásom.

Egy példa, milyen könnyen lehet azonosulni. :)

2015. jan. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#2 folyt


Sőt az érzelmek átélése vihet bele leginkább bennünket a jelen pillanatban,ha az átélés totálissá válik és eggyé válunk az adott érzelemmel. Ez egyébként problémáink megoldásának az egyik kulcsa.

2015. jan. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozászolásokat, első kommentelő meg is adta a számomra keresett választ.
2015. jan. 3. 13:17
 6/8 A kérdező kommentje:

Viszont lenne még 1 kérdésem:

Tolle említi előadásain hogy "A titok" tanítása igaz/működik, akkor hogyan használható együtt két tanítás?

Míg a titok azt mondj hogy irányítsad gondolataid/érzéseid(akár tudatos ismételgetéssel), hozd létre pozitív gondolatokat/érézéseket, addig Tolle azt mondja hogy szemléld őket ahogy véletlenszerűen eljönnek fejedből


Hogy használható egyszerre a kettő?

2015. jan. 3. 13:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Bocsi, de itt most a taoizmusról van szó? Mert úgy jön le, mintha ez valami új dolog lenne.

:)

2015. jan. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem zárja ki a boldogságot, pont hogy minden pillanatban jelen van a lelkesség, boldogság, akkor is ha nincs konkrét "okod" rá. Ünnepeld a pillanatot, ne csak éld.
2015. jan. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!