Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Létezik-e "szivárvány türkiz"...

Létezik-e "szivárvány türkiz" elnevezéssel kristálykő, vagy ásvány, aminek türkizkék a döntő része, de a szivárvány árnyalatai is megtalálhatók benne?

Figyelt kérdés
Interneten vásárolnék medált, utána szerettem volna nézni, de nem találok rá sehol semmilyen leírást?

2015. jan. 4. 16:36
 1/8 Passiflora ***** válasza:

Nem vagyok ásvány szakértő, de érdekelnek az ásványok - én még soha nem találkoztam ilyen elnevezésű ásvánnyal sem ásványokról szóló könyvekben, sem kiállításokon, sem ásvány nagykereskedésben.


Létezik pl. szivárvány holkdő, szivárvány obszidián, szivárvány jáspis, de türkizről még nem hallottam.


Egyébként a szivárvány jáspis egyik színe pont türkizkék. Kerestem egy képet róla. Nem ehhez hasonló esetleg az a medál?


[link]


(Egyébként azoknak az ásányoknak egy része, amit sok helyen megtévesztő módon türkizként árulnak, és a hasonlóság miatt sokan ránézésre türkiznek hisznek, valójában türkinit, egy jóval olcsóbb, howlit nevű (törtfehér színű, és könnyen színezhető) ásvány türkiz színre festett változata.


Ha van kedved belinkelni a képet arról az ékszerről, amit kinéztél, szívesen megnézem - de hangsúlyozom, hogy laikusként, nem ásvány szakértőként. :-)

2015. jan. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Esetleg az opál, abban van némi szivárványos árnyalat, de az alapja nem türkiz, ilyenről még nem hallottam.
2015. jan. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]


De, létezik.Na, itt van, ezen a medálon két oldalt van ilyesmi kő, amiben sok a türkiz, de még szivárványos is.Türkiz opál a neve.

2015. jan. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

[link]

Ez az oldal, ahol találtam. A jobb oldali görgető majdnem az oldal feléig ér, ahol megtalálható 5 db medál egy képen.

2015. jan. 4. 19:03
 5/8 A kérdező kommentje:

Találtam még egy oldalt, ahol nem tisztán türkizkék színe van a türkiznek. Erre mondhatják azt, hogy szivárvány? De olyan szép színváltásos türkizt még nem láttam, mint amire az előbb hivatkoztam.

[link]

2015. jan. 4. 19:10
 6/8 A kérdező kommentje:
Az első kedves válaszló által küldött kép lehet, hogy talált, de gömb formában nem látom olyannak a színeket, mint amit én láttam. A második válaszló által küldött kép biztos, hogy nem az, amit én láttam.
2015. jan. 4. 19:16
 7/8 Passiflora ***** válasza:

# 6


Szerintem a szivárvány jáspis, amit én linkeltem be első hozzászólóként, elég máshogy néz ki színében és jellegében is, mint ami neked tetszik.


Őszintén szólva soha nem láttam ehhez hasonló ásványt.


(Még egy dolog: láttam, hogy a holnapon, ahol nézelődtél, elég sok medál van tibeti ezüst foglalattal vagy akasztóval. Elég más stílusú ékszerek, mint amit te kinéztél, de ha esetleg fontolgatod, hogy vásárolnál bármit, amiben tibeti ezüst van, akkor légy szíves, írj nekem egy sort, mert leírnék valamit, amit ebben az esetben érdemes megfontolni.)

2015. jan. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Rendben, és nagyon köszönöm a válaszodat, válaszotokat! Szép estét!
2015. jan. 4. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!