Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ajánlatos-e rózsakvarc medált...

Ajánlatos-e rózsakvarc medált hordani terhesen?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a rózsakvarcnak termékenység növelő hatása (is) van, de ha már bekövetkezett a kivánt terhesség ajánlatos-e továbbra is hordani vagy érdemesebb lenne inkább holdkövet beszerezni?

2014. máj. 28. 19:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!


Én a te helyedben nem hordanék semmit.

Kérném Mennyei Atyánk áldását,védelmét,mert Ő biztosan vigyáz rád-rátok.Én is Őhozzá fordulok mindenkor.Természetesen a te döntésed.Minden jót nektek.:)

2014. máj. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
50%
Azt hordasz, amit akarsz, nem lesz semmilyen hatása rád, ezek csak ásványok ember. Na jó azért uránásvány medált ne hordjál.
2014. máj. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Attól függ, mekkora kő. Fél kilósnál nagyobbat ne hordj, az már nem tesz jót.
2014. máj. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
A köveknek semmi hatásuk, nyugodtan hordd.
2014. máj. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%

Istenem, most komolyan, honnan szedik az emberek ezt a ,,gyógyító ásványok" dolgot? Teljes hülyeség. A rózsakvarc szép, a holdkő szép. A szervezetedre nincs hatással egyik sem. Ha radioaktív lenne, az lenne. De ez max. akkor hat, ha megeszed, ami féldrágakövek esetén nem a legpraktikusabb mód a szervezetednek szükséges vitaminok és nyomelemek beszerzésére. Ha tetszenek, hordd őket, de ne ringasd magad abba a tévhitbe, hogy az ásványok gyógyítanak.

14/L

2014. máj. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó, attól hogy te nem hiszel benne, még nem hülyeség. Szerintem az hülyeség, mikor valaki nem tudja elfogadni azt, hogy valaki hisz valamiben (vagy biztos valamiben) és csak fikázni tudja.
2014. máj. 31. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

#6: köszönjük a kis közhelycsokrot.


>attól hogy te nem hiszel benne, még nem hülyeség.


Igazán átütő érvelés. A kövek egészségre gyakorolt hatásaira nincs bizonyíték, pontosabban arra van egy rakás bizonyíték, hogy nincs placebótól különböző hatásuk. Ezen kívül nincs mögöttük értékelhető feltételezett hatásmechanizmus, maximum áltudományos vakítás. Nulla értelme van, az egészről ordít, hogy csak a buta, romantikus asszociáció tartja fenn még ma is ezt a témát, az emberek előszeretettel misztifikálják a szép, színes kavicsokat.


>Szerintem az hülyeség, mikor valaki nem tudja elfogadni azt, hogy valaki hisz valamiben (vagy biztos valamiben) és csak fikázni tudja.


Ez egy fórum, ahol emberek kérdéseket tesznek fel, mások pedig válaszolnak. Lehet, hogy most csodálkozni fogsz, de olykor ellentétes véleményekkel is találkozni lehet. Az nem fikázás, ha valaki nem ért egyet veled.

Én elfogadom, hogy hiszel a kövekben, de attól még hülyeség. Azt is elfogadom, hogy biztos vagy benne, de attól még tévedsz. Most persze jogosan mondanád, hogy a te nézőpontodból ez pont fordítva van, de sajnos nem, mert a kövek hatását nem lehet érvekkel alátámasztani.

2014. máj. 31. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szívesen, máskor is!
2014. jún. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tiszeletreméltó, hogy senki nem akadt fenn a "14/L"-en. Tényleg, ettől nagyon boldog vagyok :)

Nem fikázásnak volt szánva amit írtam, pedig íg visszaolvasva nekem is erősen olyannak tűnik, ezért bocsánatot kérek. Nem emlékszem, miért voltam kötekedő kedvemben akkor... Mindenesetre én tiszteletben tartom, hogy hisztek benne - mindenki abban hisz, amiben akar - csupán zavar, mert kiskorom óta foglalkozom az ásványokkal, és nem érzékeltem, hogy bármi hatással lenne a szervezetemre. (Mondjuk lehet, hogy bennem van a hiba :) )

14/L

2014. jún. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :)

Igazán meglep, hogy az ezotéria kategória alatt szinte senki nem fejtett ki bővebb választ, azok közül akik hisznek a kristályok, ásványok energetikai rezgéseiben, gyógyitó hatásában. Mindenesetre beszereztem egy holdkövet, nagyon szép, illik hozzám. Akkor is tetszene és hordanám, ha nem hinnék a hatásában. :)

2014. jún. 2. 20:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!