Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Fehér ürmöt -magját is meg...

Fehér ürmöt -magját is meg drogját, - honnan szerezhetek be?

Figyelt kérdés
2015. jan. 29. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem bármelyik gyógynövényboltban. Csak nem érdemes belőle sokat fogyasztani, mert izomgörcsöket okoz. Amúgy meg keserű, de nem kicsit. Étvágyjavító, meg segíti a fűszeres zsíros húsok emésztését. Az ilyen jellegű teakeverékekben is benne van. Nyár közepétől lehet gyűjteni, a magját meg ősszel. Gazdaboltban szerintem lehet kapni magot is.
2015. jan. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
Mert biztos az emésztését akarja javítani...
2015. jan. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A közhiedelemmel ellentétben a drog nem hallucinogén. Maximum abszintban, de ott sem a növény miatt, hanem mert ablakmosó szesz. Füstölőnek jó még, kellemesen gyantás az illata. H másra akarja használni, akkor legfeljebb nem jön össze.
2015. jan. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
9%
Ja az ilyenek a csattanó maszlagot is a szép virágáért keresik...
2015. jan. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az viszont hülye játék. Légzésbénulásban meghalni nem hiszem hogy csak szerintem kellemetlen.
2015. jan. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Ozmium42 ***** válasza:
100%

"A közhiedelemmel ellentétben a drog nem hallucinogén."


Pontosítok: a drog szónak több jelentése létezik. A közismert jelentése szerint pszichoaktív szerek, hallucinogének tartoznak ide. Ezen kívül kevésbé ismert, hogy gyógynövények esetén a szárított, hatóanyagot tartalmazó növényi részt (levelet, virágot, hajtást, gyökeret, magot stb.) nevezzük drognak. A kérdező erre gondolt. Ezen kívül az angolban drug-nak neveznek minden gyógyszert.

2015. jan. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Az eredeti jelentést használom. Herbalista vagyok. Drog=hatóanyagot tartalmazó növényi rész.
2015. jan. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Csak akkor nem az ezotéria kategóriában lenne...
2015. jan. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. jan. 29. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!