Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan szüntethetném meg a...

Hogyan szüntethetném meg a sötétben való félelemérzetemet?

Figyelt kérdés
2015. febr. 1. 05:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
mitől félsz a sötétben egyáltalán?
2015. febr. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Komolyan válaszolok: Nem nézek se horrorfilmet, se akciót thrillert stb. Úgyérzem a sötétben, hogy mindjárt rámtámad egy iszonyatos rém és a legborzalmasabb szörnyhalállal végzem.
2015. febr. 1. 07:19
 3/19 anonim ***** válasza:
Ugyanaz van a sötétben, mint napközben, világosban, csak nem látod. Ha akkor nem félsz, akkor éjszaka sem kell.
2015. febr. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
100%
Én most 12 éves vagyok, és 11 éves koromig féltem. Én úgy győztem le, hogy mindig valaki jött velem úgy hogy nem kapcsolatunk villanyt, és én így győztem le. Aztán meg már csak a sötétben szeretek lenni, tök izgalmas. És amúgy is, ki támadna meg a házban? Zárkózz be, vagy vegyél egy kutyát aki mindig bent van a házban, és akkor ő megvéd :)
2015. febr. 1. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

"Ki támadna meg a házban?" -írod, de te is féltél, ez egy érzet. Jó neked, hogy már elmúlt. Azért mert tudom hogy irracionális, nemigen van kontrollom fölötte. Persze pszichológusból stb, nem kérek. De meg kell oldanom, túl kell tennem magam ezen.

A válaszokat köszönöm.

2015. febr. 1. 07:47
 6/19 anonim ***** válasza:
Mivel a sötétben való félelemérzet egy teljesen ösztönös reakció, így azt nem megszűntetni kell, hanem a mértékét csökkenteni. Kapcsold le a villanyt, gyújts meg egy gyertyát és meditálj, de nyitott szemmel és lehetőleg ne gyújtsd fel a lakást. Ha már megszoktad, akkor jöhet gyertya nélkül és csukott szemmel. Ha úgy is megy, akkor utána sötétben, nyitott szemmel és mire erre a szintre jutsz, egyrészt alapjáraton is sokkal higgadtabb leszel, másrészt a félelemérzet is jobban kontrollálható lesz, más esetekben is.
2015. febr. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
éjjellátó készülékkel. nem vicc! az elején sűrűn fogod használni, utána már kevésbé, majd amikor rájössz, hogy soha nem volt eddig veszély, akkor teljesen elhagyod a használatát...
2015. febr. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
éjjellátó készülék :)) melyik típust ajánlod? Esetleg vegyek többet is, hogy ha használat közbenelromlik, gyorsan bekapcsolhassam a másikat?
2015. febr. 1. 09:46
 9/19 anonim ***** válasza:

ez olyan, mint egy távcső vagy látcső, a vadászok, erdészek, katonák, különleges alakulatok használják elsősorban. nem olcsó, néhány tízezer forinttól többmillióig kapható, nyilván a minőségnek megfelelően.

a te esetedben egy alsókategóriás megfelelő lehet, mert ha esetleg nem válna be, akkor nem dobtál ki egy rakat pénzt. itt elsősorban nem arról van szó, hogy pengeélesen láss vele, hanem hogy biztonságérzetet adjon.

ajánlom, hogy személyesen vedd meg és próbáld ki előtte, szóval ne webshop legyen.

2015. febr. 1. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
az éjjellátó egyébként csak egy kósza ötlet volt a részemről, az eredménye nem bizonyított, de szerintem működik...
2015. febr. 1. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!