Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Milyen babonákat ismertek,...

Milyen babonákat ismertek, amik útkereszteződéssel kapcsolatosak?

Figyelt kérdés
Nem vagyok babonás,csak érdekelnek a régi hiedelmek. Komoly válaszokat kérek. Ne vicceljétek el. Köszönöm!
2015. febr. 1. 22:14
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hogy egy keresztútnál eladhatod a lelked egy démonnak, aki 10 év múlva eljön érted, vagyis a pokolkutya! Többet nem tudok... :/
2015. febr. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
értem. ez hasznos válasz. köszönöm! :)
2015. febr. 1. 22:57
 3/14 anonim ***** válasza:
Ha keresztútnál több mint 1 percet álldogálsz beléd csap a villám.
2015. febr. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ez is új még. nem hallottam. köszönöm!
2015. febr. 1. 23:08
 5/14 anonim ***** válasza:
Amit az első válaszoló írt az nem régi babona. A Supernatural (Odaát) című sorozatból szedte. :D
2015. febr. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Aha. Na akkor ez is egy hasznos hozzászólás volt :) köszönöm! :)
2015. febr. 1. 23:57
 7/14 anonim ***** válasza:

Nem minden tárgynak, hely(ek)nek van babonája.

Útkereszteződéssel kspcsolstos babonáról nem tudok - lehet, hogy nem a népszerüek között van, de az is lehet, hogy nincs is.

Az útelágazás, már más, de itt sem tudok babonáról, viszont, rengeteg mesében (is) előkerül (pl. melyik utat választod és így tovább).

2015. febr. 2. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 eva000 válasza:
Egy Ito Junji horror mangában (Intersection Pretty Boy) a szereplők útkereszteződésekben kértek jóslatot vadidegenektől, olyantól akit nem láttak a sarokház miatt. Hogy ez most egy valós japán szokás/babona vagy a szerző találta ki, azt nem tudom.
2015. febr. 2. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam régen egy barátomtól, hogy az eldobott Vudu Baba a kereszteződésen elűzi a betegséget. De nem tudom mennyi valóságalapja van, ha jól tudom valamilyen indiántörzs babona lehet :DDD
2015. febr. 2. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
38%

Mielőtt átmész az úton, jobbra kell nézni először, hogy nem jön-e autó, így csökkent a veszélye, hogy elüssenek.


Nyilvánvalóan alaptalan babona, a sok köcsög autós úgysem adja meg az elsőbbséget.

2015. febr. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!