Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Tudtok olyan meditációt vagy...

Nemes Viktor kérdése:

Tudtok olyan meditációt vagy valamit ami abban segít hogy uralkodni tudjunk az érzéseinken, uralni tudjuk az agyunkat?

Figyelt kérdés
Olyanra gondolok például, hogy izgulós vagyok és hogy valaminek a segítségével meg tudok nyugodni teljes mértékben, hogy nem izgulok a dolgok miatt. Vagy nem engedem hogy felhúzzanak!
2015. márc. 14. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom a Neuro Lingvisztikus Programozást (NLP). Igaz, ennek nincs túl sok köze a meditációhoz, de ennek az alapelve, hogy a személyiség szabadon átírható, módosítható, mert mindenkiben megvannak ugyanazok a képességek. A gyávában is ott van a bátorság, a boldogtalanban a boldogság, az el-nem-ismertben a sikeresség.

Könyvanyagként a Határtalan Siker című könyvet javaslom.


Van még a "Hogyan meditáljunk egy pillanat alatt?" című videó YouTube-on, elvileg az is nagyon hasznos ilyen célra.


És akkor ott van még az Agykontroll, ami konkrétan az agy "programozásával" foglalkozik.


A másik, amit mellékesen javaslok, a Titok című film (Youtube-on fent), és a második része, "Az iránytű". Bár csak ezzel még nem biztos, hogy lényeges változást érhetsz el, de rám óriási hatással volt, és már ettől rengeteget fejlődött a személyiségem.


Egyébként én is nagyon izgulós/szorongós voltam. Mindig, ha be kellett mennem egy helyre (bolt, tanári, idegen osztály stb.), 10 percig is képes voltam ácsorogni az ajtó előtt, mielőtt be mertem menni. Ma már könnyedén bemegyek bárhová, csak ritkán van olyan, hogy várakozom, de akkor is csak maximum 3 perc a 10 helyett. Még nem értem révbe, mert például előadásokat még mindig nem merek tartani vagy beszédet mondani, de az általános stressz, ami mindenhova elkísért, eltűnt az életemből.


Apropó, beszéd mondás. Ehhez fantasztikus könyv Dale Carnegie-től a Sikerkalauz, ami arról szól, hogy hogyan bánjunk az emberekkel, de végeredményben nem csak azt tanítja meg, hanem azt is, hogy hogyan merjünk kiállni az emberek elé. Én jelenleg ezt a könyvet bújom, és rengeteg olyan dolog van benne, ami tényleg hasznos, és be is vált eddig, amikor alkalmaztam.


(Elnézést, ha nem jó a helyesírásom, de most sietnem kell, úgyhogy nem tudom átolvasni)

Remélem, segítettem valamit! Sok sikert! Ha van még valami kérdésed, szívesen beszélgetek erről, de nem vagyok szakértő a témában.

2015. márc. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az előző is jó könyvet írt. A programozásnak több módszere van az eredmény mindig ugyanaz.

Ez egy folyamat. Pont ilyen voltam én is. Szinte az összes vizsgára úgy mentem, hogy semmit sem aludtam, mert totál paráztam és éjjel tanultam aztán reggel meg vizsga.


Azóta rendbe tettem az életemben rengeteg dolgot. De ez nem két nap alatt történt. Sokmindennek nevezik önszuggessziónak, mantrának, vezetett meditációnak, vagy épp lehet a autogén tréning nevet is adni neki stb.


Mindegy az összesnek a lényege ugyanaz, hogy fokozatosan rájössz, hogy bármit el tudsz érni és sikeres tudsz benne lenni, hogy nyugodt és kiegyensúlyozott tudsz lenni. Először nagyon nehéz volt. Annyira, hogy a mukán kívül szinte sehová sem jártam és szinte teljesen bezárkóztam. Ma meg már elmegyek olyan előadásokra is és olyan emberek közé ahol senkit sem ismerek.


Én ezeket csinálom. Amik ezekben a könyvekben van leírva. Nagyon sok sikeres ember előadását láttam élőben és hallgattam CD-n vagy videón. Ezeket mind használják.

Kerner Tibor - Sziklaszilárd önbecsülés

Gunagriha - Sorsnavigátor


Néhány dolog amiket használok.

A legegyszerűbb a hálanapló vagy akárhogy nevezed a lényeg, hogy minden nap leírod, hogy miért vagy hálás.

A rendszeres meditáció. Én közben a légzésemre figyelek és mondogatom magamban a szeretet szót. Ez nap közben is segít a koncentrálásban. Ezt is tanulni kellett.

Van még egy könyv a Gyógyító kód ennek a technikáját is napi szinten használom. Ebben van egy sos-gyors 10 másodperces technika, amit magadban egy zárt helyen csinálhatsz, ha nem szégyenled, akkor nyilvánosan is. A vizsga pont nyilvános általában.

Nekem a gyógyító kód segít a legtöbbet mostanában.


További könyvek: Sikerkalauz 1-2. kötet. Motíváció minden reggel,


Az egyik előadásról nagyon megmaradt bennem ez a mondat:

"Hogyha megtanítanák, hogy hogyan tartsunk össze egy családot és,hogy hogyan lehet pénzt keresni, akkor senkit sem érdekelne, hogy mikor született Mikszáth Kálmán" Nem szó szerint így volt, de a lényeg érthető.


Én nem is tudom, hogy mikor született de teszek is rá nagy ívben. Totál haszontalan tudás mégis meg lehet miatta bukni és csak idegbeteg lesz tőle az ember. Sajnos szó szerint.

2015. márc. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Nagyon jó dolgokat irtatok! Köszönöm szépen!
2015. márc. 16. 12:16
 4/4 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy sokat segít, hogyha ilyen gondolkodású emberek közé jársz.

Gunagrihának vannak nyílt ingyenes meditációi pesten. Vidéken előadásokat szokott tartani.

Én egy MLM cégnek az előadásaira szoktam járni, mert nagyon jók és sokat tanultam ott. Azok az emberek sokat segítettek abban, hogy megváltozzam. És nem nem anyagi érdekből tették.

Legutóbb Szabó Péter volt a fővendég. Először csak néztem a képeit meg, hogy ki ez a pasi miért van tőle mindenki úgy elájulva. Aztán az előadás után rájöttem. Iszonyat jó volt.

Kereshetsz olyan spirituális, meditációs csoportokat is amik hetente összeülnek közösen meditálni, beszélgetni.

A lényeg, hogy menj emberek közé. Én sem jártam nagyon csak az MLM-es előadásokra, de csak ritkán, most viszont már én keresem ezeket a lehetőségeket itt a városban is.

2015. márc. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!