Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Folyamatos egészségügyi...

Folyamatos egészségügyi problémák?

Figyelt kérdés

(Előre is bocsánat a hosszú, részletes leírásért!)


Egyszerűen nem tudom, hova fordulhatnék már... 17 éves lány vagyok és lassan annyiféle nyavalyám van, hogy létezni is alig tudok tőlük.


A betegségeim a következők (valószínűleg elég sok ki fog maradni, csak nagyjából felvázolom a jobb rálátás érdekében): visszatérő, esetenként aurás migrén, komoly szem- és látásproblémák, tüdőproblémák, menstruációs zavarok, magas pulzus és szívproblémák, hajhullás, alacsony vérnyomás, súlyos emésztési zavarok (reflux és társai), rendszeres hasfájás, többször volt már gyomorfekélyem is, ma pedig a változatosság kedvéért véres vizeletre keltem. Ilyenem még úgyse volt. De végül ez tette a pontot az i-re, főleg mivel a betegségeim többsége láthatóan nem egymáshoz kapcsolódó és ki tudja, mi jön még ezután...


Biztos vagyok benne, hogy a betegességemnek lelki háttere van, mert ilyen már egyszerűen nem létezik. Pár évvel ezelőttig soha nem volt komolyabb problémám, de aztán rengeteg rossz dolog történt az életemben (családon belüli erőszak, menekülés, ezt követő anyagi nehézségek, stb.), valahogy túljutottam a traumás időszakon (PTSD-m volt/van) és amennyire lehet, sikerült lezárnom a múltat, de rengeteg problémám rajtam kívül álló okokból a mai napig megoldatlan maradt, ezek miatt pedig gyakran szorongok és depresszióra is hajlamos vagyok.


Szóval így, hogy megvan a probléma háttere, már csak az a kérdés, mit tudok vele kezdeni?


Azért az ezotéria kategóriába írtam, mert bármilyen világnézetű emberek tanácsaira nyitott vagyok, ha esetleg sikerül ebből leszűrni valamit, amin érdemes lenne változtatnom, amíg a helyzetemen nem tudok, legyen az hozzáállásbeli javaslat (hogy átvészeljem ezt az időszakot), vagy konkrét ötletek.


Nagyon nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni, mert már elegem van abból, hogy csak tétlenül nézem, amint tönkremegyek fizikailag...


2015. ápr. 20. 00:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Nem kell bocsánatot kérned kedves kérdező:)

Gyomorfekély és refluxra mindenképpen javaslom a Salvus gyógyvízet, illetve a zöldségek bevitelét a táplálkozásba.

Valamilyen gyengébb multit is javaslonék (jóddal és megnéziummal) sok folyadékkal, nem cukros vízzel és testmozgást.

A legjobb, ha felkeresel egy orvost, hogy kizárja a hormonális vagy rosszabb problémát. (pl. pajzsmirigy és a vese gondok).

Gondolom nem vagy cukros és vírusos fertőzésed sem volt?


A múltat pedig el kell engedned. Tudom hülyén hangzik, de nincs lehetőséged szaunázni? Szerintem nagyon jó stresszoldó.

Illetve néha a tarkód és fejed tetejét simogathatnád finoman. Meg a köldök gyengéd nyomkodása sem rossz ötlet.

Ami nyomaszt, azt ne tartsd magadban, hanem add ki!

Keress egy jó hobbit, mozogj sokat, próbálj meg normális barátokat keresni és élj boldogan!

Tisztaszívből kívánom, hogy meggyógyulj! Egész este rád fogok gondolni!

2015. ápr. 20. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Legoman ***** válasza:

Lucifer a számból vette ki a szavakat. :) De én még adnék hozzá egy kis segítséget szavakban is. :)

Miközben ezeket csinálod, fogadd el önmagad, és ne száljj magaddal szembe. Mert ki fegyvert ránt fegyver által vész el! Ha saját magadra támadsz, az értelemszerűen visszatámad.

Ismered gondolom azt a mondást:

Hasonló hasonlót vonzz.

Ha a betegségeidre gondolsz, és folyamatosan azon vagy, hogy milyen beteg vagy, akkor az is leszel. De ha arra gondolsz, hogy egészséges vagy, és hiszel a gyógyulásban, akkor meg is gyógyulsz.

Legyen hited!

Sőt legyen saját hited.

Mindig mikor eszel valamit, hidd azt, hogy például ettől az almától meggyógyulsz, vagy ettől a cukorkától meggyógyulsz, és lásd is magad boldognak és egészségesnek közben.

De közben ne felejtsd el azt, amit fent írtam. :)

Kívánok neked mielőbbi jobbulást! :) Sőt nem is kell az neked, hisz már meg is gyógyultál! :)

2015. ápr. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!