Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Akinek volt már komolyabb...

Akinek volt már komolyabb paranormális "élménye"! Nem lehet hogy szimplán egészségügyi/idegi jellegű problémátokat láttátok megtestesülni?

Figyelt kérdés

Akit nem érdekel a téma inkább keressen másik kérdést, mert hosszú lesz :)


A saját példámból indulok ki.

Persze, lehet bárkinek olyan jellegű tapasztalata (remélhetőleg nem kitalált) amit nehéz megmagyarázni, de nem lehet hogy csak a horrorfilmekből táplálkoznak ezek a jelenségek?


Nekem több ilyen jellegű élményem volt, s szinte mindegyikre találtam földi eredetű magyarázatot.

Ami végülis jelentheti azt is hogy tényleg para volt, csak én magyarázom félre :)


A nem hívők, de nem is szkeptikusok táborába tartozom.


Szóval az én példáim:



Hajnalban, ijesztő csillogó-villogó ezüstös-kék fénygömb ugrálása az ágyam mellett, a levegőben.


Nem vagyok parázós, így, bár moccanni nem mertem hirtelen, körülnéztem. A párom bekapcsolva hagyta a számítógépet, a gomb pont a szemembe világított, viszont olyan szögből, hogy nem kellett volna fénytörést okoznia (ráadásul a gömb is eléggé kivehető alakú volt, nem homályos).

Most derült ki, hogy problémák vannak a szemem fényszórásával, így elég valószínű, hogy mégiscsak a retinámon tükröződött vissza a számítógép gombjának kék fénye, és pont a jó szögből, ezért látszott csak az oldalamon a tükörjáték.

Mindenesetre parázós volt a dolog :)


Éjfél után nem sokkal felriadva egy fehéres-opálos szellemlény átlebegése a szobán, eltűnve a falban.


Erre nem találtam konkrét magyarázatot, de feltételezem, az idegeim játszhattak velem, mivel pont kísértetes filmet néztem lefekvés előtt.

Ez is lehetett fénytörés is, mert a "szellemnek" nem volt kivehető alakja, viszont kb. emberi magassága/szélessége.

És a hifin az óra pont fehér fényben világított.

A mozgás pedig egyszerűen magyarázható: az ember feltételezi a lény útvonalát, ijedtségében követi a tekintetével. Mivel ijedt, a fejét nem mozgatja, csak a szemét. Így halad a kísértetkép a tekintetével együtt.


Éjfélkor dörömbölés, morgás az udvaron, a ház előtt, az ablak alatt. Kb. úgy hallatszott, mintha valami lény ostorozná a házat kívülről.


Kb. egy órát hallgattam ledermedve, mire egy jól irányzott csörömpölésből rájöttem, a kutyák játszanak a kajásedényükkel, közben nekiütve a falnak.

Hát nem tudtam nevessek-e, vagy fejbevágjam az ebeket :)



Tudjátok, voltak ezek a mekis robotmacskák régebben. Amik hangokat adtak ki, ha a szájukhoz raktuk a műanyag halat.

Egyszer ágyazás közben a hátam mögül felnyávogott (az egyébként kikapcsolt) macska, fém tárgy még csak a közelében sem volt.


Na ez volt az egyik legparázósabb élményem, még most is feláll a szőr a hátamon ha eszembe jut.

Egyszerű kontakthibára gyanakszom (az öcsém és húgom nem kímélték), de bizonyíték nincs rá, mert másnap landolt a kukában :))

De szinte bármi lehetett a mai világban, ahol csak úgy nyüzsögnek a mágneses hullámok...



Most jön két dolog, amire viszont nem találtam magyarázatot:


1, hajnalban állandóan kinyíló ajtó anyám hálószobájában. Kisöcsémmel aludt akkor még egy szobában, aki nem mert egyedül vécére menni éjszaka.

Első 2 alkalommal beszóltam a szobába halkan, hogy öcsém akar-e vécére menni (anyám ha nagyon bealszik, akkor semmire se ébred fel).

Válasz semmi. Harmadik alkalommal megnéztem, öcsém aludt, mint a bunda. Becsuktam az ablakot.

Negyedikre is kinyílt az ajtó, ki se mertem tenni a szobámból a lábam reggelig :)

Azóta a pillanat óta féltem is a sötétben anyám házában :/


2, Bár ez nem parázós, de nem is teljesen megmagyarázható.

Kaptam apukámtól egy szép ezüstgyűrűt, mindig is úgy vigyáztam rá, mint a szemem fényére.

De nem sokkal apukám halála után, tornaóra után leejtettem a gyűrűt az iskola udvarán.

Egész nap kerestem, de nem lett meg a mély homokban. Eléggé lesújtott a dolog :)

Másnap bementem tornaórára.

Óra közben visszaszaladtam valamiért az öltözőbe, és ott volt a gyűrűm a helyemen. A zárt öltözőben :)

Max annyit tudnék erre mondani hogy a takarítónéni bármikor be tudott menni az öltözőbe, de ő nem ismert engem, így a talált tárgyaknál adta volna le a gyűrűt.

Ez egy szép emlék marad :)



Ti mit szóltok a megoldásaimhoz? Szerintetek helytállóak, vagy mégiscsak parajelenségek voltak? Nektek milyen hasonló tapasztaltaitok vannak?


2012. márc. 8. 11:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Ha nagyon szkeptikus vagy, akkor természetes, hogy bármivel magyarázni lehet a "paranormális" jelenségeket. Ez amúgy emberfüggő... Viszont a mekis kismacska egy érdekes dolog. Több történetet hallottam szüleimtől, meg ismerőseimtől. Elmesélték az élményeiket, mert tudják, hogy engem ez a dolog nagyon izgat. Ezeket meg is osztanám veletek! :)


Annyit tudnotok kell, hogy az a lakás, ahol éppen most lakunk, még apukám szüleié volt, majd mikor ők meghaltak, a szüleim örökölték a lakást.


Anyukám története: Egyik délutáni napon a nagyszobában ült, és hallotta, ahogy valaki bejön a lakásba, becsukja az ajtót, a kulcsot a helyére teszi, majd elkezd csoszogva a nagyszoba felé közeledni. Anyukám felállt, hogy apukám elé érjen, aki éppen hazaért, de ahogy kinézett az előszobára, egy a földtől fél méterre lebegő alakot látott, aki őt bámulta. Az apai nagyapám volt!

Később mikor elmesélte anya apának a történetet, apa csodálkozva jegyezte meg, hogy az ő édesapja világéletében csoszogott. Szerintem érdekes egy történet!


Apukám története:

Apám nagyon szerette az édesapját. Felnézett rá, és csodálta. Majdnem napi szinten sakkoztak a nagyszobában. Mivel akkor még kezdő volt, mindig úgy állították fel a sakktáblát, hogy a fekete oldalról levettek két bástyát, ezzel is előnyt adva.

Miután nagyapám 88-ban meghalt, rá pár napra apám a szokásos napi teendőit intézte reggel, majd elment dolgozni. Este felé, amikor hazaért, a sakktábla a megszokott helyen fel volt állítva, és a fekete oldalról a két bástya a tábla mellé volt rakva. Apám sokkot kapott. Tudta, hogy reggel az asztalon semmi nem volt, és mivel akkor már egyedül élt, senki nem állíthatta fel a táblát. Ezt a mai napig semmivel nem lehet magyarázni, és szerintem nem is kell. :)


És végül az én történetem:


Pont tegnap jöttem haza felé a nőnapi virágvásárlás után, amikor séta közben tőlem egy 20 méterre egy idős embert láttam, hogy áll és néz. Gondoltam felismert bennem valakit, aki valószínűleg nem én vagyok, mert az embert még életemben nem láttam. Félre néztem, hátha ezzel rájön, hogy nem én vagyok az, akire ő gondolt, majd vissza néztem. Senki nem volt ott. Direkt megálltam, körbe néztem, hátha közben elindult, és valamelyik bokor mögött van, de egyszerűen semmi. 2 másodpercre, ha félre néztem. Nagyon furcsa volt.

2012. márc. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%
Én hiszek a paranormális dolgokban, mivel léteznek és tisztán látók is léteznek. És rájöttem, hogy mitől szkeptikusak az emberek, minap ott felejtettem a TV csatornát a jósda vonalon, egyszerűen szánalmas módon csikarnak ki pénzt hiszékeny emberekből, és ez miatt az igazi látókban/gyógyítókban sem hisznek az emberek... Pedig... Tisztán látó emberekkel vannak élményeim... :)
2012. márc. 8. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%

Velem gyerekkorom óta jópárszor elfordultak fura dolgok.

Kicsi voltam, és azt "álmodtam" hogy felállok az ágyból, majd össze-vissza lebegek a szobában. Persze gondoltam hogy csak álom volt.

Aztán évekkel később többször előfordult hogy lefeküdtem fényes nappal hogy hunyok egyet. Még ébren voltam, mikor hallottam egy zizegő hangot a fülemben, majd kinyitottam a szemem és körülnéztem, de semmi furát nem láttam. Ekkor felemeltem a kezem, hogy a hasamra tegyem, és csak az érzet volt meg hogy oda tettem, de a kezem láthatóan nem mozdult. Akármit csináltam vele ugyanott láttam az ágyon mellettem, miközben éreztem hogy az arcom előtt kéne legyen, sőt ha megfogtam valamit a tárgyat is éreztem, mint rendesen, de a kezemnek csak az érzése volt meg, látni nem láttam. A szobában minden a helyén volt, de érdekes opálos-fényes körvonalai voltak a tárgyaknak.

Persze beparáztam, és felugrottam az ágyból, ami elég nehezen ment.

Ez pár nap múlva megismétlődött, akkor már kíváncsi voltam, és megpróbáltam ebben az állapotban felállni, aminek az lett a következménye hogy szó szerint nekizuhantam a szemközti falnak. Onnan néztem vissza és láttam ahogy az ágyon fekszem. "óriási.."-gondoltam, és próbáltam lemászni a falról, de nagyon nem ment, ezért "megráztam magam", és visszatértem a testembe.

Ez után már nem is ijedtem meg ha meg ha megismétlődött a dolog, hanem próbáltam koordinálni a mozgásom, hogy körülnézzek. Sokszor csak addig jutottam hogy "legurultam" az ágy mellé, onnan meg nem tudtam tovább menni.

Néha viszont a valóságban nem létező dolgokat is érzékeltem közben, mintha suttognának, vagy halkan beszélgetnének, de volt hogy fekete ruhás alakot láttam aki nyugtatólag "simogatott" szorult helyzetemben, mikor nem tudtam felállni az ágy mellől. Az egész jelenlétének pozitív kisugárzása volt. A legfurább az volt talán amikor hallottam hogy valaki mászkál az előszobában, ajtó csukódás, pakolászás. Egyedül voltam, de tisztán hallottam, pedig tudtam hogy én zártam be az ajtót, a kulcs benne volt a zárban. Ekkor valaki lenyomta a szoba ajtónak a kilincsét 2x egymás után, de nem lépett be senki. A kilincs kb 1.5 méterre volt tőlem, tisztán láttam (nappal), és hallottam is. Egyből "visszatértem" a fizikai síkra (nevezzük így), de persze sehol nem volt senki.

2012. márc. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%

A kérdésre válaszolva: Nem tudom ezt milyen egészségügyi/idegi történéssel magyarázható, főleg annak tudatában hogy 1x megnéztem így egy autó rendszámát az ablakon keresztül, majd visszatérés után leellenőriztem. Stimmelt.

Egyébként ez számomra megdönthetetlen bizonyítéka annak hogy a tudatunk képes létezni a testünk nélkül is, azaz a test halála után sincs vége a történetnek.

2012. márc. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
87%
Mindenkinek figyelmébe ajánlom, Ophiel: Asztrálprojekció c. könyvét. Hiteles fordítás, ez az ember erre tette fel az életét, hogy érje el irányítva és tudatosan azt, amiről a fentiekben részben írtok. És olvasván sk ijesztő dolog magyarázartra talál, és irányíthatóvá tudjaátok tenni a "véletlen" történéseket.
2012. márc. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem a magyarázataid jók, kár belemagyarázni bármiféle parajelenséget a történésekbe. Nem léteznek ilyenek, csak nagyon izgalmas változatokat belemagyarázók vannak. Nincs telekinézis, asztrálprojekció meg hasonló hangzatos kamumesék, szellemek pedig sosem léteztek. Inkább törd továbbra is a fejed, hogy ami történik az hogyan történt és többnyire meg ia van a valódi válasz.
2012. márc. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
69%
Paranormális jelenségek igen is léteznek, csak sok ember nincs tisztában azzal, hogy mit is jelent a szó(paranormális). A paranormális jelenségek nem szellemek, vagy hasonló túlvilági lények miatt történnek meg(bár kitudja)... Valójában nincs rá magyarázat, de a legvalószínűtlenebb állítás az, miszerint az emberiségen kívül, egy másik, érzékszerveinkkel/műszereinkkel felfoghatatlan erő munkálkodik. Ez tévhit. Gondoljatok bele, régen féltek a villámtól, mert azt hitték valami misztikus erő miatt van, de hála a tudománynak, erre is fény derült. Sok év múlva Ti is nevetni fogtok, mikor már megmagyarázzák ezeket a dolgokat. Onnantól kezdve pedig, hogy valaki megmagyarázza egy paranormális jelenséget, már nem lesz paranormális. Ugyanis a "paranormális" szó jelentése a következő: az a jelenség, ami az eddigi tudományos ismereteinkkel nem magyarázható.
2012. márc. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%

7-es vagyok.

Sok hang amit hallasz, vagy dolgok amit látsz, akár hiszed, akár nem, azok a Te gondolataid. A tudatalattid olyan dolgokat tudnak kreálni, amiket el sem bírnál képzelni. Vegyük például a szellemidézést. Szerintem a nagy többségnek van róla elképzelése. Na szóval, megidézitek az állítólagos "szellemet", és a sokk hatására, miközben gondolsz a sok f*szságra (bocs a durva megfogalmazásért, de így van) ami nem is igaz mert csak halottad valakitől vagy láttad a TV-ben, a tudatalattidban rögzül, és később olyan dolgokat válthat ki belőled, mint amiket az imént olvashattok. Vagy esetleg valamilyen fóbiát is akár. A szellemet pedig a hőingadozás általi bútorrecsegésre fogjátok... Szóval szerintem nincs olyan, hogy szellem/isten/alvilág/túlvilág stb, ez mind az AGY.

2012. márc. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%
bocs, rosszul írtam ezt: "A szellemet pedig a hőingadozás általi bútorrecsegésre fogjátok...", ezt akartam: "A hőingadozás általi bútorrecsegést pedig a szellemre fogjátok..."
2012. márc. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%
érdekes téma
2012. márc. 12. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!